Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

NİSSAN MİCRA DİZEL SEÇENEĞİ SUNULMAYINCA SATIŞLARI AZALDI

Nissan’ın Micra’yı dizel motor olmadan piyasaya sürme kararı daha önce şirketin Avrupa’da en iyi satan modeli olan ürünün satışlarına darbe ...

Nissan’ın Micra’yı dizel motor olmadan piyasaya sürme kararı daha önce şirketin Avrupa’da en iyi satan modeli olan ürünün satışlarına darbe vurdu.

Pazar araştırması şirketi Jato Dynamics’e göre yeni Micra’nın Avrupa’daki satışları yılın ilk yarısında yüzde 9,5 azaldı.Yılın ilk altı ayında satışları yüzde 7,1 artan Qashqai şu anda Nissan’ın en çok satan modeli unvanını açık ara elinde bulunduruyor.Yeni Micra Avrupa’da 2010’un sonlarında piyasaya sürüldü ve bu yıl otomobilin iyi satış yapması bekleniyordu.

HIS Automotive’in analiz uzmanlarından Carlos Da Silva, Micra’nın yüksek verimli benzinli motorunun, dizel benzeri düşük CO2 emisyonlarına sahip olduğunu, ama Avrupa’daki potansiyel alıcıların tercih ettiği şeyin bu olmadığını söyledi.

Da Silva, “Avrupa pazarları artık o kadar dizel taraftarı ki, otomobilin sadece benzinli bir versiyonunu sunmak çok riskli bir karar” dedi. ntvmsnbc

Hiç yorum yok