Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

2011 YILI SPOR OTOMOBİLLERİ – SPORTİEST CARS OF 2011- ÖDÜLLERİ’NDE AUDİ’YE YEDİ ÖDÜL BİRDEN

Audi modellerinin yedi ödülle en başarılı marka seçildiği 2011 Yılın Spor Otomobilleri Ödülleri’nde RS3 Sportback en yüksek puanı alarak baş...

Audi modellerinin yedi ödülle en başarılı marka seçildiği 2011 Yılın Spor Otomobilleri Ödülleri’nde RS3 Sportback en yüksek puanı alarak başı çekti.

Audi, TT Roadster, TT RS Roadster ve TTS Coupe modelleriyle gümüş; S3, A5 Coupe ve R8 Spyder modelleriyle de bronz madalya aldı.

Audi, RS ailesinin en yeni üyesi RS3 Sportback’in yüzde 40,1’le en fazla oyu alarak birinci seçildiği ‘2011 Yılın Spor Otomobilleri’ yarışmasında, yedi kez podyuma çıkarak ulaşılması güç bir başarıya imza attı.

Daha önce iki kez ‘International Engine of the Year Award - Uluslar arası Yılı Motoru Ödülü’nü kazanan turboşarjlı, 5 silindirli, 340hp güce, 450 Nm torka sahip 2,5 litrelik motoruyla, 0-100km/s hızlanmasını 4,6sn’de gerçekleştiren RS3, açık farkla birinci oldu.

Audi, yarışmada Audi TT Roadster 2.0 TFSI, Audi TT RS Roadster ve Audi TTS Coupe modelleriyle üç kez gümüş madalyaya, Audi S3, Audi A5 Coupe 3.0 TDI quattro ve Audi R8 Spyder 5.2 FSI quattro ile de üç kez bronz madalyaya layık görülerek toplam yedi ödülle spor otomobiller konusundaki üstünlüğünü bir kez daha ortaya koydu.

Hiç yorum yok