Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Kibar Holding, yeni şirketi k-rides ile dünya motosiklet devi Royal Enfield’i Türkiye’ye getiriyor

Kibar Holding yeni şirketi K-RIDES şirketi ile dünyanın en köklü motosiklet markası Royal Enfield’i Türkiye pazarına getiriyor.  K-RIDES çat...

Kibar Holding yeni şirketi K-RIDES şirketi ile dünyanın en köklü motosiklet markası Royal Enfield’i Türkiye pazarına getiriyor. 

K-RIDES çatısı altında yapılanmaya hızla başlayan marka, dünya genelinde en çok beğenilen ikonik modellerini de Türkiye’de motosiklet tutkunları ile buluşturacak. 

 


Globalde ön lansman olarak yapılan ortak açıklama, Türkiye’de motosiklet ekosisteminde tüketiciye yeni bir deneyim sunulmasının hedeflendiğine dair güçlü sinyaller veriyor. 
 
Türkiye’nin öncü sanayi gruplarından Kibar Holding’in yeni kurduğu K-RIDES şirketi, dünyanın seri üretimde kesintisiz en uzun geçmişe sahip motosiklet üreticisi Royal Enfield ile iş birliğine gitti. İş birliği kapsamında Royal Enfield Türkiye pazarıyla buluşacak. 
 
Tarihi mirasa ve derin tecrübeye sahip iki kuruluşun iş birliğiyle Türkiye motosiklet pazarına yeni bir soluk kazandıracaklarını aktaran Kibar Holding Kurumsal Gelişim ve Strateji Başkan Yardımcısı Gökhan Lokmanoğlu, “30 yılı aşan otomotiv sektörü deneyimimizi, mobilite altında genişletip çeşitlendiriyor; motosiklet sektörüne de K-RIDES şirketimiz ile giriş yapıyoruz. 
 
Erişilebilir, sürdürülebilir lüks ve premium algısını tüketiciye sunmayı hedefleyen K-RIDES şirketimiz için, Kibar Holding’in otomotiv sektöründe sahip olduğu tecrübe itici güç olacak. 
 
Bu alanda dünyanın en köklü şirketlerinden, 125 yıldır üretim yapan Royal Enfield markasını Türkiye pazarıyla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz” açıklamasında bulundu. 
 
Türkiye'de motosiklete yönelik artan talebi sınıfının en iyi markalarıyla karşılama ve geliştirme misyonunu üstlendiklerini belirten Lokmanoğlu, sadece müşteri odaklı satış ve satış sonrası hizmetler değil, birbiriyle entegre işleyen ve çeşitlenen topluluk etkinlikleri, sürüş deneyimleri, sürücü eğitimleri, sadakat programları gibi alanları da kapsayan deneyim odaklı bir ekosistem kurmayı amaçladıklarının altını çizdi. 
 
Royal Enfield Ticaret Direktörü Yadvinder Sing Guleria ise, Kibar Holding iş birliğine ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Büyüyen Royal Enfield ailesine katılan K-Rides ve Kibar Holding ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyoruz. 
 
Kibar Holding’in Türkiye pazarındaki derin bilgi ve tecrübesine güveniyoruz. Güçlü bir bayi ağı geliştirmeyi, ürün ve hizmetlerimiz aracılığıyla ‘Pure Motorcycling’i Türkiye'deki sürücü topluluğuna daha da yakınlaştırmayı hedefliyoruz.”
 
Şirketin “amiral mağazası” Mart ayında İstanbul'da açılacak 
 
Motor hacimlerinin 250cc ile 750cc arasında değiştiği motosiklet segmentinde dünya lideri olan Royal Enfield ve Kibar Holding’in distribütörlüğüyle kurulan iş birliği, ülkemizdeki motosiklet tutkunlarına Royal Enfield’ın eşsiz marka deneyimini sunacak. 
 
Bu deneyime Bullet, Classic, HNTR, Meteor, Super Meteor, Interceptor ve Continental GT gibi 350cc ve 650cc motor hacmine sahip ikonik modellerin yanı sıra sektörde heyecan yaratan Himalayan, Shotgun ve yeni platformlar eşlik edecek. 
 
K-RIDES ile motosiklet kategorisinin, kendi sınıfında üstün kalite ve premium algısı ile eşleşen markaları ile motosiklet sürücüleri için kişisel koruyucu ekipmanlardan kıyafete, donanımdan yedek parça ve aksesuarlara uzanan geniş bir ürün gamı tüketiciyle buluşacak. 
 

Kibar Holding hakkında 

 
Kurulduğu 1972 yılından bu yana inovasyon, teknoloji ve operasyonel verimliliğe verdiği önemle Türk sanayi sektörünün öncülerinden olan Kibar Holding, bugün 20'yi aşkın şirketiyle Türkiye'nin en büyük holdingleri arasında yer almaktadır. Kibar Topluluğu, altı iş birimi ile geniş bir sektörel yelpazede faaliyet göstermektedir: 
 
Metal, Mobilite, Yapı Malzemeleri & İnşaat, Ambalaj, Ticaret ve Hizmet. Sağlam iş temelini yeni iş alanlarıyla stratejik ve organik olarak bütünleştiren Kibar Topluluğu, K-Rides Motosiklet ve Bisiklet San. Ve Tic. A.Ş.’yi kurarak müşterilerinin perakende deneyimlerini zenginleştirerek Grubun mobilite deneyimini artırmayı hedeflemektedir.  

Royal Enfield Hakkında 


 

Royal Enfield, 1901 yılından bu yana sürekli üretim yapan en eski motosiklet markası konumundadır. İngiliz menşeili Royal Enfield, 1955 yılında Madras'ta üretime başladı ve bu dönüm noktasıyla Hindistan'ın orta ölçekli iki tekerlekli segmentinin büyümesine öncülük etti. 
 
Royal Enfield'lar ilgi çekici, karmaşık olmayan, erişilebilir ve sürüşü eğlenceli; keşif ve kendini ifade etme aracı olarak biliniyor. Bu, markanın “Pure Motorcycling” olarak adlandırdığı bir yaklaşım. 
 
Royal Enfield'ın ürün yelpazesinde Bullet 350, HNTR 350, Classic 350, Meteor 350 cruiser, Super Meteor 650, Shotgun 650, Interceptor 650 ve Continental GT650, Himalayan ve Scram 411 ADV Crossover bulunmaktadır.
 
Eicher Motors Limited'in bir bölümü olan Royal Enfield, dünya çapında 60'tan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Royal Enfield, İngiltere ve Hindistan'da dünya standartlarında teknik merkezlere ve Chennai yakınlarındaki Oragadam ve Vallam Vadagal'da son teknoloji üretim tesislerine sahiptir. 
 
Royal Enfield, son 5 yılda yüzde 35'in üzerindeki büyüme hızı ile küresel orta segment motosiklet pazarında lider konumdadır.

Hiç yorum yok