Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Honda’dan Yeni Motosiklet Sürücüleri İçin Scooter Gelişim Programı

Honda Motosiklet Türkiye, her geçen yıl artan motosiklet kullanımına ek olarak Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan değişiklik sonrasın...

Honda Motosiklet Türkiye, her geçen yıl artan motosiklet kullanımına ek olarak Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan değişiklik sonrasında B sınıfı ehliyetle 125 cc motosiklet kullanılabilecek olması nedeni ile scooter sürüş güvenliği konusunda önemli bir adım attı. 


Türkiye’nin en büyük motosiklet gelişim merkezi olan Honda Safety Türkiye, özellikle yeni motosiklet sürücüleri için Scooter sürüş programını başlattı. 


 
Honda Safety Türkiye yetkilileri trafikte empati kurabilmek için otomobil sürücülerinin de motosiklet eğitimi almasının önemine dikkat çekti. 
 
Güvenli motosiklet sürüşü kültürünün yaygınlaşması çalışmalarını genişleten Honda Türkiye ayrıca motosiklet satın alan müşterilerine yönelik de özel eğitim videosu uygulamasını hayata geçirdi. 
 
Honda Motosiklet Türkiye, sektör lideri olmanın getirdiği sorumlulukla güvenli motosiklet sürüşünün yaygınlaşması için yeni bir program başlattı.
 
 Türkiye’nin en büyük motosiklet gelişim merkezi olan Honda Safety Türkiye’de başlayan Scooter Başlangıç Seviyesi programı ile özellikle yeni motosiklet kullanıcılarının trafiğe güvenle çıkması hedefleniyor. 
 
Türkiye'de her geçen yıl artan motosiklet satışlarına paralel olarak Honda Türkiye tarafından başlatılan Scooter Başlangıç Seviyesi programı, merkezde sunulan diğer programlarda olduğu gibi Japonya'da eğitim alan uzman kadro tarafından veriliyor. 
 
1 günlük programda scooter kontrol mekanizmalarından başlayarak denge ve adaptasyon çalışmalarına, scooter park çalışmalarından sürüş dinamiklerine kadar birçok konu ele alınıyor. 
 
Türkiye pazarındaki scooter tutkusunu güvenlikle pekiştirmeyi amaçlayan programda çalışmalar Honda Dio model scooter’lar ile gerçekleştiriliyor. Programa ilişkin tüm detaylara www.safetyturkiye.com adresinden ulaşılabiliyor.  
 
Otomobil sürücüleri de motosiklet eğitimi almalı 
Değişen yönetmelik sonrası B sınıfı ehliyet sahibi otomobil sürücülerinin de 125 cc’ye kadar olan motosikletleri kullanabilecek olması ile motosiklet eğitimi öneminin daha da arttığını söyleyen Honda Safety Türkiye yetkilileri, şehir içinde artan hızlı ulaşım ihtiyacı için scooter alternatifinin tercih edildiğini ama akan trafiğe konsantre bir eğitim almadan çıkılmaması gerektiğini hatırlattı. 
 
Yetkililer ayrıca otomobil sürücülerinin de motosiklet kullanmayacak bile olsa trafikte empati kurabilmeleri için bu eğitimi almalarını önerdiklerini belirtti.  
 

Honda Motosiklet müşterilerine özel uygulama 

 
Honda Motosiklet Türkiye ayrıca müşterileri için de sürüş güvenliğine yönelik özel bir uygulama başlattı. Yeni motosiklet satın alan her müşteriye eğitim videosu içeren QR kod taşıyan anahtarlık veriliyor. 
 
Sürüş güvenliği farkındalığını artıran ve sürüş konusunda önemli noktaları hatırlatan bu video içeriğinde lastik seçiminden yolculuk sürüş tekniklerine, hava şartlarına göre kullanımdan uzun yolculuk kurallarına kadar birçok başlık yer alıyor.  
 

Honda Safety Türkiye Motosiklet Gelişim Merkezi hakkında; 

 
Türkiye’de 19 yıldır faaliyet gösteren Motosiklet Gelişim Merkezi Safety Türkiye’de 5 bin 800 metrekare asfalt ve 4 bin 200 metrekare toprak olmak üzere toplamda 12 bin metrekarelik çalışma alanı bulunuyor. Motosiklet ehliyeti olan ya da olmayan tüm motosiklet severlere açık olan merkez, yılda 2 binden fazla kişiye hizmet veriyor. 
 
Dünya çapında 50 yılı aşkın süredir trafikte güvenlik konusunda 12 milyondan fazla insanın hayatına dokunan Honda, Safety Türkiye ile motosiklet kullanım oranının sağlıklı bir şekilde artırılmasını ve motosiklet sürücüleri tarafından kaynaklanan kazaların azalmasına destek olmayı hedefliyor. 
 
Honda, 2030 yılına kadar ölümlü kazalarda yüzde 50 azalma, 2050 yılına kadar ise bu sayıyı sıfırlamaya yönelik global hedefleri kapsamında Türkiye’de de güvenli sürüş bilincini artırma çalışmalarını her geçen gün geliştiriyor.

Hiç yorum yok