Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Kia EV9, 2023 TopGear.com Ödülleri’nde Yılın Aile Otomobili seçildi

Kia’nın yeni amiral gemisi yedi koltuklu elektrikli SUV EV9, TopGear.com ödüllerinde ‘Yılın Aile Otomobili’ seçildi.  Kia böylelikle her yıl...

Kia’nın yeni amiral gemisi yedi koltuklu elektrikli SUV EV9, TopGear.com ödüllerinde ‘Yılın Aile Otomobili’ seçildi. 


Kia böylelikle her yıl düzenlenen TopGear.com Ödülleri’nde üst üste üçüncü kez ödüle layık görülmüş oldu. Kia EV9, 2023 TopGear.com Ödülleri’nde ‘Yılın Aile Otomobili’ seçildi. 
 


Kia’nın yeni amiral gemisi tamamen elektrikli SUV EV9, aile dostu iç mekânı, uzun sürüş menzili, araç içi teknolojileri ve en güncel tasarım ve sürdürülebilirlik özellikleriyle Top Gear jürisinin beğenisini kazandı. 
 
Rahat ve keyifli sürüş deneyimiyle jüriyi etkilemeyi başaran EV9, daha fazla kullanım kolaylığı sunması ve şarjının kayda değer seviyede daha fazla yol kat etmesini sağlamasıyla dikkat çekti. 
 
EV9 ayrıca ısıtmalı ve havalandırmalı koltukları, çok sayıdaki eşya saklama gözü ve döner koltuk özelliği ile değerlendirmede öne çıktı. 
 
Top Gear dergisi editörleri EV9’u ‘üstün teknolojik özellikleriyle birlikte temsil ettiklerinden dolayı 2023 yılının en ilgi çekici otomobillerinden biri’ olarak tanımladı. 
 
Premium SUV sınıfında olmasının yanı sıra çevreciliği de şık bir şekilde üstünde taşıyan EV9 563 kilometreye kadar (WLTP kombine çevrim) sürüş menzili sunuyor.
 

EV9 ayrıca, 800V ultra hızlı şarj teknolojisi sayesinde DC hızlı şarj cihazlarında yalnızca 24 dakika içinde yüzde 10’dan yüzde 80’e kadar şarj edilebiliyor.

Hiç yorum yok