Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Citroën ve MediaMarkt’tan Yenilikçi İş Birliği

Otomotiv sektöründe, ulaşılabilir mobilite çözümleri sunan Citroën, MediaMarkt ile uzun süreli bir iş birliğine imza attı.  Aralık 2021’de k...

Otomotiv sektöründe, ulaşılabilir mobilite çözümleri sunan Citroën, MediaMarkt ile uzun süreli bir iş birliğine imza attı. 


Aralık 2021’de kurumsal, Haziran 2022’de de online olarak bireysel müşteriler için Türkiye’de satışına başlanan, bugüne kadar 2.750 adetten fazla satışı gerçekleşen ve ülkemizin elektrikli mobilitedeki gelişiminde yeni bir segment açarak örnek teşkil eden Citroën Ami, MediaMarkt İstanbul Marmara Park Tech Arena mağazasında müşterilerle buluşuyor. 


 

Müşteri deneyiminin merkezi MediaMarkt Tech Arena”da hazırlanan Citroën standında müşteriler, yüzde 100 elektrikli Ami modelini incelerken online satın alım imkânından da faydalanabilecekler. 

 
29 Ekim’de açılışı yapılan Citroën Ami standı, 6 ay boyunca MarmaraPark Avm’de yer alan MediaMarkt Tech Arena mağazasında yer alacak. 
 
Mobilite dünyasının her alanına temas eden ve herkes için ulaşılabilir modeller sunmak için çalışan Citroën, MediaMarkt ile yeni bir iş birliği gerçekleştirdi. 
 
Bu kapsamda, 0 emisyon değerine sahip, tamamen elektrikli yapısıyla tüm kent merkezlerinde özgürce ulaşım imkânı sağlayan Citroën Ami, “MediaMarkt Tech Arena”da müşterilerle buluşuyor. 
 
Müşteri deneyiminin merkezi olan gerçek bir teknoloji arenasına dönüştürülen MediaMarkt İstanbul Marmara Park mağazasında, yeni mağaza konsepti ile tüm teknoloji severlere eşsiz bir atmosferde, en yeni teknolojileri deneyimleyebilecekleri çok özel bir mağaza yaratıldı. 
 
Hem bireysel müşteriler hem de kurumsal firmaların kısa mesafelerdeki mobilite ihtiyaçlarını karşılayarak popülerliğini sürdüren Citroën Ami, mağazanın girişinde yer alan müşteri deneyim merkezindeki Citroën standında sergileniyor. 
 
Müşteriler, özel olarak kurulan bu stantta Citroën Ami modelini inceleme ve online satın alma imkânlarından yararlanabiliyorlar. 
 
Marmara Park Avm’de yer alan MediaMarkt Tech Arena mağazasında yer alan Citroën Ami standı, 6 ay boyunca Citroën Ami’nin yenilikçi ve ulaşılabilir mobilite çözümlerini müşterilerle buluşturacak. 
 
Mağazada butikler ve satış alanındaki mini deneyim alanları ile en yeni teknolojiler ziyaretçilerle buluşturuluyor ve teknoloji trendlerine dokunarak doğrudan deneyimleme imkânı sunuluyor.  
 
Yüzde 100 elektrikli mobilite çözümü 
 
Citroën Ami, 0 emisyon değerine sahip tamamen elektrikli yapısıyla tüm kent merkezilerine özgürce erişim imkânının yanı sıra sessiz ve dingin bir sürüş sağlıyor. 
 
Sürekli hareket halinde olmayı gerektiren günümüzdeki kent yaşamının gereklerine uygun bir yapı sunan Ami, yeni bir ulaşım formatında sadece bugünün değil, aynı zamanda yarının da kent sorunlarına yanıt veriyor.
 
Sürüş keyfini artırmak ve sürücülerin günlük yaşamlarını kolaylaştırmak için her şey düşünülürken, tamamen elektrikli sürüş modu sayesinde Ami, şehir merkezinin en dar alanlarında bile özgürce erişim sağlıyor ve kullanım maliyetlerini minimuma indiriyor. 
 
75 km’ye kadar elektrikli sürüş menzili 
 
Yüzde 100 elektrikli Citroën Ami, 45 km/saat’e kadar hızlara ulaşabilen, debriyajsız, yumuşak ve akıcı bir sürüşün yanı sıra elektromotorun ürettiği yüksek tork değeri sayesinde ilk hareket anından itibaren yüksek çekiş gücü sunan dört tekerlekli bir bisiklet. 
 
Üstelik tamamen elektrikli güç-aktarma organıyla tamamen sessiz bir sürüşe imkan tanıyor. Şehir içinde özgürce ulaşım imkânı sunan Ami tek bir şarj ile 75 kilometreye kadar elektrikli sürüş menziline ulaşabiliyor. 
 
Bu, çoğu çalışanın işe gidip-gelme gereksinimini karşılıyor. 5,5 kWh kapasiteli lityum-iyon batarya araç zeminine gizlenmiş durumda ve yolcu tarafı kapı eşinde bulunan kablo ile kolaylıkla şarj edilebiliyor. 
 
Citroen Ami’yi şarj etmek için yolcu kapısının içinde bulunan entegre kabloyu, standart bir prize (220 V), tıpkı bir akıllı telefon veya dizüstü bilgisayar gibi takmak yeterli oluyor. Sadece 3 saat içinde %100 şarj olabilen Citroen Ami ile özel şarj istasyonu ihtiyacı da son buluyor.

Hiç yorum yok