Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Jaecoo 7, Kapsamlı Testlerde Off-Road SUV Dünyasının Üstün Niteliklerini Karşıladı

Chery’nin, 2023 yılı sonlanmadan dünyanın farklı pazarlarında yollara çıkaracağı JAECOO 7’nin gerçek yol ve arazi koşullarına dair testleri ...

Chery’nin, 2023 yılı sonlanmadan dünyanın farklı pazarlarında yollara çıkaracağı JAECOO 7’nin gerçek yol ve arazi koşullarına dair testleri devam ediyor. 

 


Her yeni otomobilin pazara sunulmadan önce çok sayıda testini gerçekleştiren ve araçlar üzerinde çok sayıda ayarlama yapan Chery mühendisleri, farklı hava, iklim ve çevre koşullarındaki deneyimler için sürekli seyahat halindeler. 


 
JAECOO 7’nin en güncel test rotası, Wuhu’dan başlayarak Turpan, Dunhuang ve Golmud bölgesini kapsıyordu. JAECOO 7’nin karşılaşabileceği tüm olasılıkların dahil edildiği binlerce kilometrelik test rotasında, zorlu off-road bölgeleri de deneyimlenirken, dayanıklılık gereklilikleri ve yüksek performans da bu yeni SUV tarafından ispatlandı. 
 
 Chery’nin, yeni bir Off-Road SUV markası olarak dünyanın farklı pazarlarında satışa sunmaya hazırlandığı JAECOO, ilk modeli JAECOO 7 ile üstün 4WD performansı ve yenilikçi akıllı kabin iddiasını taşıyacak. 
 
Arazi karakteriyle birlikte en ileri teknolojilerden ödün vermeyen bu yeni SUV’un tüm vaatlerini gerçekleştirebilmesi için Chery mühendisleri adeta göçmen kuşlar gibi sürekli seyahat ediyor. Farklı iklim ve zemin koşullarına uygun gerçek yaşam testlerinde son aşamaya geliniyor.
 
JAECOO 7, kabin ısısını 10 dakikada 44 derece değiştirdi! 
Chery’nin yeni SUV’u JAECOO 7, kabin sıcaklığını sadece 10 dakikada 44 derece düşürerek bir soğutma mucizesi sahneledi. Yaz aylarında, Çin’in Turpan kentinde en yüksek sıcaklık 51 dereceyi aştı. 
 
Söz konusu sıcak dönemde, JAECOO test ekibi de bu bölgeye geldi ve JAECOO 7 ile kapsamlı testler yaptı. Yapılan testler; yüksek sıcaklıkta fren soğuması, sıcak çalıştırma, yüksek sıcaklıkta toz, yüksek sıcaklıkta dayanıklılık ve klima soğutması gibi birden fazla konuyu kapsadı. 
 
JAECOO 7, yüksek ısıya maruz kalma ve 75 derece sınırına ulaşan yüzey sıcaklığında yüksek dayanıklılık ve stabilite örneği sergiledi. İlk marşta çalışan SUV’da tüm fonksiyonlar normal çalışmaya devam etti. 
 
JAECOO 7, Turpan’daki zorlu yol koşullarıyla da karşı karşıya kaldı, üstün toz ve sızdırmazlık performansı ile temiz ve düzenli bir iç mekan sunarak Gobi Çölü’nün sarı kumlarına kolayca uyum sağlayarak yol almaya devam etti. 
 
 JAECOO 7, klima testinde de üstün bir performans gösterdi. Test verilerine göre, JAECOO 7’nin iç mekan sıcaklığının 44 derece düşürülmesi sadece 10 dakika sürdü. Bu arada test yapıldığında, Turpan’da ortam sıcaklığı 51 dereceye ve otomobilin iç sıcaklığı da 80 dereceye ulaşmıştı. 
 
Ayrıca ister klima çıkışı, isterse de baş bölgesi sıcaklığı olsun, JAECOO 7 aynı sınıftaki off-road SUV’larla kıyaslandığında üstün bir performans ortaya koydu.  
 
JAECOO 7, ikili zorluklara karşı da olağanüstü bir performans sergiledi
Çöl ve yüksek sıcaklık testiyle karşı karşıya kalan JAECOO 7, arazi performansıyla da gücünü ortaya koymayı başardı. 
 
Elbette aracı gerçek zamanlı olarak ayarlayan, yüksek performans ve hassas kontrol sağlayan, ayrıca JAECOO 7’nin farklı yol koşullarını fethetme kabiliyetini arttıran ARDIS isimli çok yönlü akıllı arazi sistemi, bu başarıda önemli bir paya sahip oldu.
 
JAECOO 7, sadece yüksek sıcaklıkta üstün performansı sergilemekle kalmıyor, aynı zamanda zorlu arazi koşullarıyla başa çıkma noktasında da üstün bir performans ortaya koyuyor. Bu noktada elbette sürüşü daha kararlı ve daha güvenli hale getiren teknolojik destek sistemleri de büyük bir sorumluluk üstleniyor. 
 
Entegre Qualcomm 8155 yongası, 540 derecelik şeffaf şasi tanıma özelliğiyle araç durumunu daha doğru ve daha sezgisel bir şekilde algılıyor ve böylece daha hassas ve kullanıcı dostu akıllı bir etkileşim sağlıyor. 
 
Böylece JAECOO 7, lüks off-road teknolojisi ile üstün tasarımı birleştiren, ultra yüksek bir performansı yansıtıyor. Çin, aynı gün içinde dört mevsim ve sadece 150 km içinde farklı hava koşulları ile dünyanın en karmaşık iklim ve coğrafi koşullarına sahip ülkelerinden bir tanesi. 
 
JAECOO 7’nin 15.000 kilometreyi aşan zorlu testleri hala devam ediyor. Bir sonraki durak, Çin’deki Qinghai-Tibet Platosu olacak. JAECOO 7’nin deniz seviyesinden 5.200 metre yükseklikte, zorlu koşullarda yüksek performansını ne derece sürdürebileceği test edilecek. 
 
Chery mühendisleri, JAECOO 7’nin bir sonraki mücadelede de üstün performans ve üstün ürün kalitesi sergilemeye devam edeceğine yürekten inanıyor. 
 

JAECOO hakkında
 

Tamamen yeni bir off-road markası olan JAECOO ismi, Almanca “Jäger-Avcı” ve İngilizce “Cool-Havalı” kelimelerinin birleşiminden esinlenerek ortaya çıkarıldı. 
 
Bu kaynaşma, hem off-road hem de şehirli karakterleri yakalarken, aynı zamanda cesur bir keşif ve sarsılmaz bir azim misyonu veren, rafine bir tasarım ve kaliteyi yansıtıyor. 10 yılı aşkın ortak girişim deneyimiyle Chery grup, “Klasiğe Dayalı, Klasiği Aşan” marka felsefesiyle hareket ediyor. 
 
Kendini yeniliğe ve atılımlara adayan JAECOO, üstün dört tekerlekten çekiş performansı, dikkat çekici güvenlik özellikleri ve ileri görüşlü akıllı teknolojilerle yeni şehir içi off-road trendine öncülük ediyor. 
 
Marka, hassas lüksün genlerini miras alarak, İngiltere, Almanya ve diğer ülkelerin tasarım ve kalite deneyimini harmanlayarak şehir içi off-road SUV dünyasında yeni standartlar belirliyor. 
 
JAECOO, gelecekte şehirli seçkinlere daha konforlu ve daha çevre dostu bir seyahat deneyimi sağlamak üzere daha verimli ve çevre dostu bir arazi performansı ortaya çıkararak, tüm yol becerilerini yeni enerji çözümleriyle birleştirecek ve sürdürülebilir kalkınma kavramını aktif olarak destekleyecek.

Hiç yorum yok