Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Otokar Busworld Turkey 2022’de yeni elektrikli otobüs ailesini tanıtacak

Türkiye otobüs pazarının 13 yıldır lideri olan Otokar, Busworld Turkey 2022'de 6 metreden 19 metreye kadar uzanan elektrikli otobüs aile...

Türkiye otobüs pazarının 13 yıldır lideri olan Otokar, Busworld Turkey 2022'de 6 metreden 19 metreye kadar uzanan elektrikli otobüs ailesini ilk kez sergileyecek. 
 

Fuarda Otokar’ın merakla beklenen 6 metrelik otobüsü de görülecek. Türkiye’nin öncü ve lider otobüs markası Otokar, İstanbul’da 26-28 Mayıs 2022 tarihleri arasında 10'uncu kez düzenlenecek olan Busworld Turkey 2022’de 6 metreden 19 metreye uzanan farklı uzunluklardaki elektrikli otobüs ailesini ilk kez sergileyecek. 
 


6 metrelik otobüs ailesi CENTRO ve 19 metrelik körüklü otobüsü e-KENT, fuarın en çok konuşulan araçları olacak. 
 
Türkiye'nin en çok satılan otobüs markası olmasının yanı sıra İspanya, Almanya, Fransa ve Belçika gibi dünyanın 50’yi aşkın ülkesinde de on binlerce otobüsü ile milyonlarca yolcuya konforlu, güvenli seyahat imkânı sunan şirket, bu yılki fuarda toplam 5 farklı aracını ziyaretçilerle buluşturacak.  
 
“ELEKTRİKLİ OTOBÜS AİLEMİZLE İHRACATTA VİTES YÜKSELTECEĞİZ” 
 Türkiye’nin ilk hibrit otobüsü, ilk elektrikli otobüsü, akıllı otobüsü gibi öncü araçlara imza atan Otokar’ın iddiasını elektrikli otobüs alanında da devam ettirdiğini belirten Otokar Ticari Araçlar Genel Müdür Yardımcısı Kerem Erman, "Sektörde 60 yıla yaklaşan tecrübemizle şehir içi, turizm, servis ve personel taşımacılığı için geliştirdiğimiz on binlerce aracımız dünyanın dört bir yanında 50’den fazla ülkede hizmet veriyor. Alternatif yakıtlı araçlar alanında birçok ilke imza atıp, öncü çalışmaları hayata geçirdik. 
 
Şimdi ise 19 metre ve 6 metre uzunluğunda iki yeni araçla genişleyen elektrikli otobüs ailemizle yeni bir başarı hikayesi yazmak için yola çıkıyoruz" dedi. Kerem Erman sözlerine şöyle devam etti; 
 
"Sektörün en geniş otobüs ürün gamına sahip olan Otokar, kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda sunduğu özel çözümlerle 13 yıldır aralıksız pazar liderliğini koruyor. 
 
12 metrelik şehir içi elektrikli otobüsümüzü takiben körüklü e-KENT ve 6 metre sınıfındaki e-CENTRO otobüslerimiz özellikle hedef pazarımız olan Avrupa için geliştirildi. Çok yakında Avrupa caddelerinde Otokar’ın elektrikli otobüsleri de hizmet vermeye başlayacak.”
 
Avrupa’da sıfır emisyon bölgelerinin giderek arttığını belirten Erman “Belediyeler ve otobüs operatörleri daha temiz bir çevre ve sessiz bir trafik için özellikle şehir içinde elektrikli otobüsleri tercih etmeye başladılar. 
 
Kullanıcılarımız ürünlerin sıfır emisyona sahip sessiz araçlar olmasının yanı sıra taşıma gücü yüksek ve toplam sahip olma maliyetinin düşük olmasına önem veriyor. 
 
Otokar’ın elektrikli otobüs ailesini geliştirirken bu ihtiyaçları ve beklentileri göz önünde bulundurduk. Farklı güzergahlar için farklı kapasiteli araçlar sunarak operatörler için sahip olma ve işletme maliyetlerinin düşük olmasını hedefledik. 
 
Toplu taşımacılık tecrübesi, alternatif yakıtlar konusundaki bilgi birikimimiz ve mühendislik kabiliyetimizle geleceğin beklentilerine odaklanan ideal bir ürün ailesi oluşturduk.”
 
Elektrikli Küçük Otobüs e-CENTRO 
Otokar’ın yeni ürün ailesi CENTRO’nun elektrikli modeli e-CENTRO, kompakt boyutlarıyla tarihi alanlar, dar sokaklı turistik şehirler ve sıfır emisyon bölgeleri için çevreci ve ekonomik çözüm olarak ön plana çıkıyor. Otobüs 6 ve 6,6 metrelik olmak üzere iki farklı uzunlukla pazara sunuluyor. 
 
6,6 metre uzunluğundaki e-CENTRO’nun 200 kW maksimum güç ve 1200 Nm maksimum torka sahip elektrikli motoru, en dik rampalarda bile performansından ödün vermiyor. 
 
Hafifliği ile dikkat çeken otobüs, düşük işletme maliyetleriyle toplu taşıma operatörlerinin toplam sahip olma maliyetini düşürüyor. Tabana yerleştirilmiş bataryalar sayesinde geniş ve ferah bir iç h

Hiç yorum yok