Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

en çok kasko yaptırılan araç modeli belli oldu

Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik sigorta tekliflerini farklı sigorta şirketlerinden hazırlayarak, karşılaştırma olanağı sunan Enuygun...

Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik sigorta tekliflerini farklı sigorta şirketlerinden hazırlayarak, karşılaştırma olanağı sunan Enuygunsigorta.com’un kasko yaptıran sigortalılarının satın alma verilerine göre %43 oran ile İstanbul, en çok kasko yaptırılan şehir oldu. 
 

İstanbul’u Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerimiz takip ediyor. Araç markaları incelendiğinde ise en çok kasko yaptırılan araç markası listesinin zirvesinde %13 ile Volkswagen bulunuyor. 
 


Türkiye'nin önde gelen sigorta şirketleriyle yaptığı iş birlikleri ve sigorta sektöründe alanında uzman kişilerden oluşan ekibiyle sektörün gelişimine öncü olan enuygunsigorta çağrı merkezi ve online kanal aracılığıyla kasko yaptıran sigortalılarının satın alma verilerini inceledi. 
 
Verilere göre en çok kasko yaptırılan araç markalarında Volkswagen, Renault, Fiat, Opel ve Toyota markaları ilk 5’i oluşturuyor. En çok kasko yaptırılan Volkswagen modelleri %27 oranla Polo ve %23 oranla Golf model araçlar olurken, Renault marka araçlarda ise Clio modeli %45 ile ilk sırada yer alıyor. Clio modelini %26 ile Megane model araçlar takip ediyor.  
 
En çok kasko yaptırılan il İstanbul 
Enuygun Sigorta’nın verilerinde aracı için kasko yaptıran kullanıcıların hangi şehirlerde yaşadığı incelendiğinde en çok kasko poliçesi yaptırılan şehrin %43’lük oran ile İstanbul olduğu görülüyor. 
 
İstanbul’u Ankara, İzmir, Kocaeli ve Bursa takip ediyor. 10 yaş üzeri araçların kaskolanma oranı %1 Enuygunsigorta’un verilerine göre kasko yaptırılan araçların %40’ını 2016, 2017 ve 2018 model araçlar oluşturuyor.
 
10 yaş üzeri araçların kaskolanma oranı ise yüzde 1’i aşmıyor. Verilere göre kasko yaptıran sürücülerin yaş aralıkları incelendiğinde 31-35 yaş arasındaki sürücülerin %29 oranla ilk sırada olduğu görülüyor. 
 
 Enuygunsigorta.com Genel Müdürü Çiğdem Özdoğan: Kasko sigortası için ödenecek primler aracın özellikleri ve araç sahibinin geçmiş hasarları başta olmak üzere pek çok değişken baz alınarak hesaplanıyor. 
 
Aracın başına gelebilecek kaza, yanma, çalınma veya 3.kişilerin zarar vermesi gibi pek çok riske karşı araç sahiplerinin zararını güvence altına alan kasko sigortası günümüzde en sık yaptırılan sigorta çeşitlerinden biri. 
 
Kasko sigortasının neden önemli ve gerekli olduğuyla ilgili açıklamalarda bulunan Enuygunsigorta Sigorta Genel Müdürü Çiğdem Özdoğan: “Kasko primleri temelde artan araç bedelleri ve hasar maliyetleri sebebi ile geçen yıla göre ciddi oranlarda artmış olsa da artan araç bedelleri nedeniyle pek çok araç sahibi araçlarını güvence altına almak konusunda geçen yıla göre daha istekli durumda. 
 
Bir aracın markası, modeli, donanımı, yaşı gibi etkenler aracın bedeline etki ederken, aracın kaskosunun primi, aracın bedeli haricinde sürücünün geçmiş hasarları gibi daha pek çok etken ile belirleniyor. 
 
Yine de ortalama olarak bir kasko priminin aracın bedelinin %1’i ve%3’ü aralığına denk geldiğini söylemek mümkün. Örneğin 2020 model bir Volkswagen Polo araç şu anda ortalama 450 bin TL bedelinde. 
 
Kasko primi ise ortalama 6 bin TL civarında. Bu prim bahsettiğimiz etkenler sebebi ile daha düşük veya hasarlı bir sürücü için çok daha yüksek olabilir. 
 
Bu nedenle aracınız için kasko yaptıracağınız zaman direkt tek bir şirketten teklif almak yerine Enuygunsigorta.com gibi farklı şirketlerin tekliflerini karşılaştırıp poliçe içeriklerini inceleyerek kaskonuzu yaptırmanız daha doğru olacaktır.” dedi.  
 
Enuygun Sigorta sektörün gelişimine öncülük ediyor 
Türkiye'nin önde gelen sigorta şirketleriyle yaptığı iş birlikleri ve sigorta sektöründe alanında uzman kişilerden oluşan ekibiyle sektörün gelişimine öncü olan Enuygun Sigorta’nın kullanıcılarına sunduğu sigorta ürünleri ise şöyle; 
 
-Zorunlu Trafik Sigortası, -Kasko, -DASK, -Özel Sağlık Sigortası, -Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, -Konut Sigortası, -Seyahat Sigortası, -Ferdi Kaza Sigortası, -İhtiyari Mali Mesuliyet Paketleri (İMM). Enuygun Sigorta'nın anlaşmalı olduğu markalar ise; Ak Sigorta, Doğa Sigorta, Sompo Sigorta, Allianz Sigorta, Groupama Sigorta, Türkiye Sigorta, Anadolu Sigorta, HDI Sigorta, Zurich Sigorta, AXA Sigorta, Quick Sigorta, Bupa Acıbadem Sigorta, Ray Sigorta gibi öncü şirketler. Siz de sağlığınızı, evinizi ya da aracınızı sigortalatmak isterseniz enuygunsigorta aracılığıyla istediğiniz teminatları içeren bir poliçe için en uygun fiyat teklifini alabilirsiniz. 
 
Eğer sigortanızı yaptırırken uzman kişilerle yüz yüze görüşmek isterseniz Optimum AVM'deki Enuygun Sigorta şubesinde konunun uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Hiç yorum yok