Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Vespa, 900 Milyon Euro'yu Aşan Marka Değeriyle Geleceğe Koşuyor

Motosiklet Dünyasının İkonik Markası Vespa’nın Marka Değeri Açıklandı ! Avrupa'nın en büyük scooter, motosiklet üreticisi ve sektörün d...

Motosiklet Dünyasının İkonik Markası Vespa’nın Marka Değeri Açıklandı !
Avrupa'nın en büyük scooter, motosiklet üreticisi ve sektörün dünya liderlerinden biri olan Piaggio Group (PIA.MI), Vespa'nın marka değerini belirleyen raporun detaylarını paylaştı. 
 
Paylaşılan raporun sonuçları, 2021'de Vespa’nın marka değerinin toplam 906 milyon Euro olduğunu gösteriyor. 


 
Raporun sonuçlarıyla ilgili açıklama yapan Piaggio Group Strateji, Ürünler ve Yenilikler Yönetim Kurulu Direktörü Michele Colaninno, “Vespa bir ulaşım markasından çok daha fazlası. 
 
Sanatı, tasarımı, teknolojiyi ve eğlenceyi simgeliyor. Benzersiz oluşu onu premium olması dışında moda ve yaşam tarzı markalarına ait en beğenilen ve aranan markalardan biri haline getiriyor. 
 
Onu salt ulaşım aracı olmasının ötesinde görüp diğer küresel markalarla karşılaştırmaya başlamalıyız. 
 
Bu nedenle dünyanın önde gelen marka danışmanlığı şirketi Interbrand'den Vespa markasının finansal değerini belirlemesini ve analiz etmesini istedik. Bu bir bitiş çizgisi değil, Vespa'nın geleceğini inşa etmeye devam ederken yeni bir başlangıç noktası” ifadelerini kullandı. 
 
 Interbrand, 10 önemli pazarda yürütülen kapsamlı bir dizi kaynak, pazar verileri ve nicel araştırmaları bir araya getiren kanıtlanmış, tescilli değerleme teknikleri kullanarak yaptığı araştırma sonuçlarına göre Vespa’nın marka değerini açıkladı. 
 
Önde gelen marka danışmanlığı şirketi Interbrand’in raporundaki bulgular Vespa’yı, “tasarım, yaşam tarzı ve İtalyan mirasının mükemmel birleşimi sayesinde benzersiz, dünya çapında tanınan bir marka” olarak tanımlıyor ve marka değerini 906 milyon Euro olarak açıklıyor. 
 
906 milyon Euro’luk marka değeri, sevilen İtalyan markası için önemli bir kilometre taşını temsil ederken, aynı zamanda marka ile tutkunları arasındaki güçlü bağı ortaya koyuyor. 
 
Bunun yanında Vespa'yı yenilikler ve küresel ortaklıklarla iddialı hedeflere taşıyan planın başlangıç noktasını oluşturuyor. 
 
Vespa, İtalyan DNA’sını en iyi şekilde temsil ediyor. Mirasıyla dünya genelinde milyonlarca insana ilham veren ölümsüz bir simge olurken, fonksiyonel ürün tanımını aşıyor ve yaşam tarzını ifade ediyor. 
 
Marka, İtalyan simgesini karakterize eden mirası sayesinde rakiplerinden ayrışıyor. Vespa, genel olarak ulaşım aracı olmanın ötesine geçerek, kendini ifade etme ve eğlence gibi ihtiyaçlara cevap veriyor.
 
“'İkonik' ifadesi çok kullanılıyor, ancak bu markayı tanımlamanın gerçekten başka bir yolu yok” sözleriyle değerlendirmesine başlayan Interbrand Global Strateji Sorumlusu Manfredi Ricca konuyla ilgili olarak, “Vespa köklü mirasa sahip bir marka. Yine de sürekli gelişiyor. Kökten İtalyan, ama yine de dünya çapında seviliyor. Premium ama yine de geneli kapsıyor. 
 
Değerleme çalışmalarımız sadece bu markaya yönelik arzu ve talebi rakamlarla ifade etmekle kalmıyor, aynı zamanda Vespa'nın ulaşım, kendini ifade etme ve kültürün kesiştiği noktada bir referans noktası olduğunu da gösteriyor” açıklamasında bulundu. 
 
Vespa 75’inci yılını, Vespa 75. Yıl Özel Serisi ile kutladı. Bu özel model 1946 yılından bu yana 19 milyondan fazla üretildi ve satıldı. Son 12 ayda ise önemli kilometre taşına ulaştı. 
 
Bunun yanında Vespa, Justin Bieber iş birliği ile sunulan yeni Vespa 946 Christian Dior ve konusu ile hikayesinin bir parçası olduğu Disney Pixar filmi “Luca” ile küresel çapta yankı uyandırmaya devam ediyor.

Hiç yorum yok