Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Lexus Global Satışlarını Artırmayı Başardı

Premium otomobil üreticisi Lexus, global pazarda satışlarını artırmayı başardı.    2021 Ocak-Aralık ayı içerisinde bir önceki yıla göre yüzd...

Premium otomobil üreticisi Lexus, global pazarda satışlarını artırmayı başardı. 
 

2021 Ocak-Aralık ayı içerisinde bir önceki yıla göre yüzde 6 artış elde ederek 760 binin üzerinde satış gerçekleştirdi. 


 
Bölgesel satışlara bakıldığında Lexus Avrupa’da yüzde 2 artış ile 72 bin adet, yüzde 12 artış ile Kuzey Amerika’da 332 bin adet ve Çin’de yüzde 1 artış ile rekor seviyede 227 bin adetlik satış performansı ortaya koydu. 
 
Japonya pazarında ise 51 bin, Doğu Asya pazarında 30 bin ve Orta Doğu pazarında 28 bin adetlik satış elde edildi. Aynı zamanda Lexus, Türkiye’de de pazarın üzerinde büyüme göstererek satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 62 artırdı ve tüm zamanların en yüksek toplam satışına ulaştı. 
 
Modeller bazında Lexus’un elektrik motorlu araçları önceki yıla göre yüzde 10 artarak 260 bin adetle rekor kırdı. 
 
Özellikle ES, RX ve UX hibrit modellerinin elde ettiği yüksek performans rekor adedin elde edilmesini sağladı. RX SUV ürün gamı 221 bin adetle Lexus’un en çok satan modeli olurken onu 189 bin adet ile ES Sedan ürün gamı ve 145 bin adet ile NX SUV ürün gamı izledi. 
 
2022 yılında yeni nesil Lexus’un ilk modeli olarak tanıtılan tamamen yeni NX’in pazara sunulmasıyla birlikte Lexus, istikrarlı büyümesine devam etmeyi hedefliyor. 
 
2030 yılında ise Lexus, tüm segmentlere hitap eden geniş bir tam elektrikli ürün gamı sunarak global olarak 1 milyon adetlik yıllık satış hacmine ulaşmayı hedefliyor. 
 
Batı Avrupa, Kuzey Amerika ve Çin’de satışlarının tamamının tam elektrikli olması planlanıyor. Bununla birlikte Lexus, 2035’e kadar global olarak satışlarının tamamının yüzde 100 elektrikli olması hedefine sahip.

Hiç yorum yok