Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Elektrikli Suv Skywell Et5, 4 Ayda 270 Adetten Fazla Sipariş Aldı

Sunduğu 8 yıl 150 bin km batarya garantisi, müşterilerinin ayağına gidecek servis ve mobil uygulama entegrasyonu ile adından söz ettiren, ba...

Sunduğu 8 yıl 150 bin km batarya garantisi, müşterilerinin ayağına gidecek servis ve mobil uygulama entegrasyonu ile adından söz ettiren, batarya teknolojisi, yüksek menzili ve Türkiye’de NFT olarak satılan ilk otomobil olması gibi yenilikleri bir arada toplayan SKYWELL ET5, tanıtıldığı günden bu yana büyük talep görüyor. 
 

Şubat ayı sonu itibariyle ilk müşteri teslimatlara başladıklarını vurgulayan SKYWELL Türkiye CEO’su Mahmut Ulubaş, “Türkiye’nin ilk D segmenti %100 elektrikli SUV’u olan modelimize farklı kesimlerden çok büyük bir ilgi var. 


 
Tanıtımını gerçekleştirdiğimiz ilk günden bu yana 4 ay gibi kısa bir sürede 270 adetlik sipariş aldık. Ankara, İzmir, İstanbul ve Kayseri gibi büyük şehirlerde SKYWELL showroom'larımızı devreye aldık. 
 
Bu noktalarda, sıradan bir otomobil showroom’undan çok daha farklı, üst düzey bir deneyimi müşterilerimize sunarken, hem test sürüşlerimize hem de teslimatlarımıza başladık. Ulu Motor güvencesiyle teslimatlarına başladığımız araçlarımız ile Türkiye otomotiv pazarına ilkleri soktuk” şeklinde konuştu. 
 
Otomotiv, bilişim, inşaat, gayrimenkul ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Ulubaşlar Grubu’nun otomotiv şirketi Ulu Motor, Türkiye pazarında ilkleri sunan elektrikli araç markası SKYWELL’in ilk teslimatlarına başladı. 
 
Kasım 2021’de tanıtımı gerçekleştirilen ve çekici tasarımı, %100 elektrikli motoru ve üstün teknolojilerinin yanı sıra Türkiye’de sunduğu ilklerle adından söz ettiren SKYWELL ET5 modeli tanıtımından bu yana gördüğü ilgiyle de kendisini kanıtladı. 
 
 ‘Çok daha yukarılara çıkacak’ 
Ulu Motor olarak bugüne kadar otomotiv sektöründe birçok seçkin markanın temsilciliğini üstlendiklerini vurgulayan SKYWELL Türkiye CEO’su Mahmut Ulubaş, “SKYWELL ET5; güçlü tasarımı, performanslı batarya teknolojisi, 520 km’ye çıkabilen menzili, 
 
yarı otonom sürüş ve akıllı özellikleriyle Avrupa ve Türkiye elektrikli otomobil pazarının önemli bir oyuncusu olma hedefiyle yola çıktı. Yalnızca 4 ayda gerçekleştirdiğimiz 270 adetlik satış rakamı ile bu hedefin ne kadar gerçekçi olduğunu da görüyoruz. 
 
Bugün itibariyle siparişlerini aldığımız araçlarımızın teslimatlarına Ulu Motor güvencesiyle başladık. Bu sene için koyduğumuz 1.000 adetlik satış rakamına kısa süre içerisinde ulaşacağımızı düşünüyorum” açıklamalarını yaptı.  
 
“Yalnızca distribütör değil teknoloji ortağı olduk!” 
Bütün bu ilklerin yanı sıra Ulu Motor olarak SKYWELL’in sadece bir distribütörü değil, aynı zamanda Ar-Ge süreçlerinde de birlikte çalışan bir iş ortağı da olduklarını vurgulayan Mahmut Ulubaş, “Bu kapsamda yazılım geliştirme tarafını burada sağlıyor ve teknolojimizi de ihraç ediyoruz. 
 
Pek çok farklı global markayla yakın temasta olduğumuz halde, birlikte çalışarak yazılım geliştirdiğimiz ve bundan 10 yıl sonrasını hedefleyebileceğimiz bir vizyonla birlikte SKYWELL ile el sıkıştık” şeklinde konuştu.  
 
“Türkiye genelinde showroom yayılımı sürüyor” 
Ulubaş, yakın zamanda SKYWELL markasına özel showroom’ları da Türkiye genelinde devreye almaya başladıklarını belirterek, “Ankara, İzmir, İstanbul ve Kayseri gibi büyük şehirlerde SKYWELL showroom'larımızı devreye aldık. 
 
Bu noktalarda, sıradan bir otomobil showroom’undan çok daha farklı, üst düzey bir deneyimi müşterilerimize sunarken, hem test sürüşlerimize hem de teslimatlarımıza başladık. Türkiye genelindeki bayi yayılımımızı ve teslimatlarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz” 
 
Güçlü, dinamik, uzun menzilli %100 elektrikli SUV: ET5 
 

SKYWELL’in özellikle son 10 yılda elde ettiği yeni nesil enerjili araçlar alanındaki tecrübesi sonucunda üretilen ET5; güçlü görünümü, akıllı bağlantı sistemleri, NEDC verilerine göre 520 km'ye kadar çıkabilen menzili, otomatik sürüş destek sistemleri ve üstün performansıyla yeni nesil otomobil kavramını eksiksiz sunuyor. 
 
Modern ve güçlü tasarımını, yenilikçi lazer farları ve bagaj kapağını tamamen kaplayan “SKYWELL” yazılı fren ışıklarıyla perçinleyen ET5, aynı zamanda boyutlarıyla geniş bir iç hacim de sunuyor. 
 
ET5; 4698 mm uzunluğu, 1908 mm genişliği, 1696 mm yüksekliği ve 2800 mm’lik aks mesafesi ile sınıfında öne çıkarak ferah bir yaşama alanı sunuyor. 
 
467 litrelik bagaj hacmi, koltuklar yatırıldığında 1141 litreye kadar çıkartılabiliyor. SKYWELL ET5, sunduğu 150 kW güç ile 0’dan 100 km/s hıza 7.9 saniyede ulaşabiliyor. 
 
 3 farklı donanım seviyesi 
Sahip olduğu teknolojiyle geleceğin mobilitesini bugünden şekillendiren yüzde yüz elektrikli model ET5, Comfort, Premium ve Premium Plus olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi ve 840 bin TL’den başlayan anahtar teslim fiyatıyla kullanıcılarla buluşuyor. 
 
Türkiye’de ilklerin otomobili Gözler önüne serdiği kusursuz özellikleriyle gözleri üzerine toplayan SKYWELL ET5, birçok özelliği ile Türkiye’nin de ilki haline geldi. 
 
• Türkiye’nin ilk %100 elektrikli D Segmenti SUV’u 


• Servisi müşterinin ayağına götüren ilk elektrikli araç markası 
• 8 yıl 150 bin kilometre ile bir elektrikli otomobilde en uzun garanti süresi 
• Türkiye’nin ilk NFT ‘Benzersiz dijital varlık’ olarak satılan ve sınırlı sayıda dijital sanat eserine dönüşen otomobili…

Hiç yorum yok