Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TotalEnergies ve Daimler Truck AG, Avrupa taşımacılığında

TotalEnergies ve Daimler Truck AG, Avrupa Birliği'nde karayolu taşımacılığını karbondan arındırmaya yönelik ortak taahhütleri hakkında b...

TotalEnergies ve Daimler Truck AG, Avrupa Birliği'nde karayolu taşımacılığını karbondan arındırmaya yönelik ortak taahhütleri hakkında bir anlaşma imzaladı. 
 

Ortaklar, temiz hidrojenle çalışan karayolu taşımacılığının etkinliğini göstermek ve taşımacılıkta hidrojen altyapısının uygulamaya konulmasında öncü bir rol oynamak hedefiyle, hidrojenle çalışan nakliye kamyonları için ekosistemlerin geliştirilmesinde iş birliği yapacak. 
 
 İş birliği kapsamında diğerlerinin yanı sıra hidrojen tedariği ve lojistiği, hidrojenin servis istasyonlarına dağıtımı, hidrojen yakıtlı kamyonların geliştirilmesi, müşteri kitlesinin oluşturulması bulunuyor. 


 
TotalEnergies, 2030 yılına kadar Almanya, Hollanda, Belçika, Lüksemburg ve Fransa'da doğrudan veya dolaylı olarak yaklaşık 150 hidrojen yakıt istasyonu işletmeyi hedefliyor. 
 
İş birliğinin bir parçası olarak Daimler Truck AG de 2025 yılına kadar Hollanda, Belçika, Lüksemburg ve Fransa'daki müşterilerine hidrojenle çalışan yakıt hücreli kamyonlar tedarik edecek. 
 
Kamyon üreticisi, kolay kullanım, işletilebilirlik ve rekabet gücü yüksek bir menzil sunmak için müşterilerini destekleyecek. 
 
 TotalEnergies Marketing & Services Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Alexis Vovk şunları söyledi: “Hidrojen, TotalEnergies'in mobiliteyi, özellikle de Avrupa uzun mesafe taşımacılığını karbondan arındırma yolculuğunda rol oynayacak. 
 
Şirketimiz, üretimden tedarik ve dağıtıma kadar mobilitede hidrojen değer zincirinin tüm yönlerini aktif şekilde araştırıyor ve bu amaçla önemli ortaklıklar kuruyor. 
 
Toplumla birlikte 2050 yılına kadar Net Sıfır Karbon Emisyonu hedefine ulaşma arzusuyla birden fazla enerji alanında faaliyet gösteren bir şirket inşa etmek istiyoruz. 
 
Bu nedenle, mobilite alanında Avrupa’da hidrojen bazlı kamyon istasyonları ağının oluşturulması, ele almayı düşündüğümüz temel zorluklardan biri. 
 
Entegre bir yaklaşımla CO2 nötr kamyon taşımacılığını geliştirmek için Daimler Truck AG gibi motive bir aktörle ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz." 
 
 Mercedes-Benz Trucks CEO'su ve Daimler Truck AG Yönetim Kurulu Üyesi Karin Rådström de şu açıklamayı yaptı: “Paris İklim Anlaşması’na tamamen bağlıyız ve Avrupa Birliği'nde karayolu taşımacılığının karbondan arındırılmasına aktif katkıda bulunmak istiyoruz. 
 
Uzun yol taşımacılığı segmentiyle ilgili olarak, gelecekte hidrojen bazlı yakıt hücreli kamyonların yanı sıra tamamen batarya ile çalışan kamyonların CO2 nötr taşımacılığı mümkün kılacağına inanıyoruz. 
 
Bu amaçla TotalEnergies gibi güçlü ortaklarla birlikte Avrupa çapında bir hidrojen ekosistemi kurmak istiyoruz. Bu iş birliğinin hidrojen bazlı kamyon taşımacılığına giden yoldaki yoğun faaliyetlerimizde kilit bir rolü olacağına inancım tam.”
 
İki şirket, bu projeleri geliştirmek ve hidrojen bazlı taşımacılığı uygulanabilir bir seçenek kılmak için, Avrupa Birliği'ndeki düzenleyici çerçeve üzerinde yetkililerle birlikte çalışma ortak yaklaşımları doğrultusunda, hidrojen bazlı kamyon operasyonlarında Toplam Sahip Olma Maliyetini (TCO) azaltmanın yollarını birlikte araştırmak istiyor. 
 
H2Accelerate konsorsiyumunun üyeleri olan Daimler Truck AG ve TotalEnergies, önümüzdeki on yılda Avrupa'da hidrojen bazlı kamyon taşımacılığının hayata geçirilmesinin desteklenmesinde önemli bir role sahip olacak konsorsiyumla birlikte çalışmayı taahhüt ediyor.  
 
TotalEnergies Hakkında 
TotalEnergies, global ölçekte petrol, biyoyakıtlar, doğalgaz, yeşil gazlar, yenilebilir enerjiler ve elektrik üretimi ve pazarlaması yapan büyük bir enerji şirketidir. 
 
105.000’i aşkın çalışan daha ulaşılabilir, daha temiz ve mümkün olduğunca çok insanın erişebildiği enerjiyi sağlamak için çalışmaktadır. 
 
130'un üzerinde ülkede faaliyet gösteren TotalEnergies, insanların refahına katkıda bulunmak amacıyla sürdürülebilir kalkınmanın tüm boyutlarını projelerinin ve faaliyetlerinin merkezine koymaktadır. 
 
 TotalEnergies & Lubricants Hakkında 
TotalEnergies, alanında lider bir global madeni yağ üreticisi ve pazarlamacısıdır. Dünya genelinde 42 üretim tesisi ve 5.800’den fazla çalışanı bulunmakta olup, 150 ülkede ürünlerinin dağıtımını gerçekleştirmektedir. 
 
TotalEnergies'in madeni yağ faaliyetleri, 130'dan fazla araştırmacı tarafından Ar-Ge merkezlerinde geliştirilen yenilikçi, verimli ve çevreye duyarlı ürün ve hizmetler sunmaktadır. TotalEnergies, otomotiv, endüstri ve denizcilik pazarlarında tercih edilen bir iş ortağıdır.  
 
Total Turkey Pazarlama Hakkında 
 Total Turkey Pazarlama, tamamı TotalEnergies şirketi iştirakı olan ve Türkiye’de madeni yağ üretimi ve pazarlaması alanında faaliyet gösteren global bir oyuncudur. 
 
120 çalışanı ile başta motor yağları olmak üzere madeni yağlar alanında operasyonlarını yürüten şirket 2020 yılı sonu itibariyle %8,8 pazar payına ulaşmıştır. 
 
Şirket otomotiv, endüstri ve deniz taşımacılığı segmentlerine hem doğrudan hem de distribütörleri aracılığıyla ürün tedariği yapan güçlü bir satış ve dağıtım ağına sahiptir. 
 
Total Turkey Pazarlama, İzmir Menemen’de en üst düzey uluslararası ve yerel standartları karşılayan madeni yağ harmanlama tesisinde yılda yaklaşık 50 bin ton madeni yağ ve özel ürünün üretimini yapmaktadır.

Hiç yorum yok