Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Hyundai Kona Electric Yine Menzil Rekoru Kırdı.

Hyundai KONA Electric, tek bir şarj ile 790 kilometre giderek kendi rekorunu kırmayı başardı.  Şehir içi trafiğinde gerçekleştirilen sürüş ...

Hyundai KONA Electric, tek bir şarj ile 790 kilometre giderek kendi rekorunu kırmayı başardı. 


Şehir içi trafiğinde gerçekleştirilen sürüş sayesinde üstün bir yakıt ekonomisi elde edildi. 

Hyundai, bu rekor denemesi ile elektromobilitedeki liderliğini de sürdürmek istiyor. Hyundai Yeni KONA Electric, tek şarjla toplam 790 kilometreye ulaşarak yeni bir kilometre taşına ulaştı. 

Tam şarjlı 64 kWh pile sahip KONA Electric, İspanya’nın Madrid şehrinde gerçekleştirilen rekor sürüşünde toplam 15 saat 17 dakika yol alarak inanılmaz bir menzil elde etti. Bu süre zarfında, ortalama 52 km/s hız ortalamasıyla 790 kilometre yol kat eden araç, 100 kilometrede 8,2 kWh elektrik tüketti. 

Bu değer, 100 kilometredeki 14,7 kWh olan WLTP standardının oldukça altında. İspanyol EL PAÍS gazetesinin otomotiv editörleri tarafından gerçekleştirilen test sürüşü, Madrid Teknik Üniversitesi'nin Otomobil Araştırma Merkezi olan INSIA'da başladı. 

INSIA, KONA EV’nin şarj portunu şarj ettikten sonra kapatarak mühürledi ve sonrasında da testi onayladı. Test, Madrid'in çevre yolu olan M-30 boyunca gerçekleştirildi ve INSIA genel merkezine gidiş dönüş yollarını içeren bir rotayla tamamlandı. 

Test için kullanılan 150 kW’lik (204 PS) KONA Electric, tamamen standart ve üzerinde herhangi bir modifikasyon bulunmuyor. Çevre dostu KONA Electric, Hyundai’nin mobilite alanındaki başarısını kanıtlarken aynı zamanda sektördeki öncülüğü için de son derece önemli bir model. 

Hyundai KONA Electric, çok yakın bir süre içerisinde Türkiye’de de satışa sunulacak.

Hiç yorum yok