Translate

Yeni Peugeot 208 Tanıtıldı

Her geçen gün daha fazla sıradanlaşma eğilimi gösteren ve bu nedenle eğlence, heyecan veya gençlik gibi kavramlardan uzaklaşan B hatchback segmentinde PEUGEOT; 
 
yeni 2021 Peugeot 208 ile tamamen yeni ve heyecan uyandıran bir yaklaşım sergileyerek farkını ortaya koyuyor. 
 

2021 model yeni peugeot 208 fiyati, donanım paketleri motor seçenekleri neler ? 
Otomobil kullanım alışkanlıkları değişiyor. Tüm bunların bilincinde olan PEUGEOT; yeni 208 ürün gamını benzinli ve dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle satışa sunuyor. 
 
Markanın sınıf atlama stratejisiyle birebir örtüşen yeni PEUGEOT 208, dinamik ve enerjik tasarımıyla tamamen farklı ve özgün bir duruş sergiliyor. 
 
Sadece özgün ve çekici bir tasarım sunmakla kalmayan yeni PEUGEOT 208 aynı zamanda 3-Boyutlu yükseltilmiş gösterge ekranı da dahil olmak üzere yeni nesil PEUGEOT i-Cockpit© ve üst segment otomobillerde görmeye alışkın olduğumuz yarı otonom sürüş gibi gelişmiş sürüş destek sistemleriyle de farklı bir duruş sergiliyor. 
 
Dünya değişiyor ve gelecek birçok bilinmeyeni beraberinde getiriyor. Tıpkı diğer alanlarda olduğu gibi otomotiv sektöründe de yeni zorluklar yeni çözümleri gerektiriyor. 
 
210 yıllık köklü geçmişiyle PEUGEOT markası yenilikçi tasarımlar, teknolojiler ve vizyon ile geleceğe ışık tutuyor. #UNBORINGTHEFUTURE Yeni PEUGEOT 208 söz konusu yenilikçi vizyonun yeni bir bileşenini oluşturuyor. 
 
Genç ve dinamik bir görünüm sergileyen yeni PEUGEOT 208 bir yandan PEUGEOT markasının değerlerini yansıtırken diğer yandan yüksek beklentileri karşılayan bir tasarım ve yenilikçi bir çizgi ile markayı geleceğe taşıyor. 
 
Genç, dinamik, sportif, çekici ve heyecan uyandıran bir görünüm sergileyen yeni PEUGEOT 208; tasarım dinamikleri, teknolojileri ve yüksek kalite seviyesiyle markanın sınıf atlama stratejisini de destekliyor. 
 
Sahip olduğu özelliklerle B Hatchback segmentinin beklentilerinin çok ötesinde olan yeni PEUGEOT 208, tasarımı ve teknolojik yenilikleriyle sınıfının standartlarını yeniden belirliyor. 
 
PEUGEOT CEO’su Jean-Philippe Imparato yapmış olduğu değerlendirmede: “Köklü bir geçmişe sahip olan markamızın hikâyesi planladığımız şekilde devam ediyor. Yeni PEUGEOT 208, farklı donanım ve motor seçenekleriyle tamamen yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor” dedi.  
 
Farklı Seçenekler, Tek Otomobil Verimli platformun avantajları 
Yeni PEUGEOT 208, son derece modüler ve verimli bir platform olan CMP üzerinde yükseliyor. 
 
CMP (Common Modular Platform) Groupe PSA’nın en güncel platform nesli. Grubun B ve C segmenti araçlarında kullanılan bu platform EMP2’yi (Efficient Modular Platform) tamamlıyor. 
 
Adından anlaşılacağı gibi CMP platformu gerek boyut, gerekse motor seçenekleri bakımından uyarlanabiliyor. Farklı güç ve aktarma sistemleri ile kombine edilebilen platform; müşteriye benzinli veya dizel güç ve aktarma organlarından birini seçmeye imkân tanıyor. Geliştirme aşamasındaki en önemli kriterleden biri verimlilikti. 
 
Bu yeni platform; ağırlık azaltımı ve optimize edilmiş hava akışı ile gelişmiş aerodinamik yapı, alçaltılmış süspansiyon sürtünmesi ile daha düşük yuvarlanma direnci, iyileştirilen yanma verimliliği, hacim küçültme, azaltılmış mekanik sürtünme, uzun oranlı şanzıman ve start&stop gibi çözümlerle optimize edilmiş güç ve aktarma organları ile yeni PEUGEOT 208’in tüketim ve emisyon değerlerini azaltmaya yardımcı oluyor. 
 
Sadece tüketim ve emisyon değerlerini azaltmakla kalmayan CMP platformu, aynı zamanda; daha yüksek akustik ve termal konfor, daha düşük titreşim seviyesi, normalde daha üst sınıflarda kullanılan ve B Hatchback segmentinde benzersiz olan yarı otonom sürüş de dahil sürüş destek sistemleriyle gelişmiş konfor ve güvenlik seviyesi sağlıyor. 
 

Yeni 2021 Peugeot 208 Motor  Seçenekleri


  Euro 6.d standardını karşılayan motorlar 
Yeni PEUGEOT 208, modern teknolojinin nimetlerinden yararlanan ve en güncel emisyon normlarını karşılayan Euro 6.d standardına uygun benzinli ve dizel motor seçenekleriyle yollara çıkıyor. 
 
BlueHDi 130hp, PureTech 100 ve 130hp ile sunulan sekiz vitesli EAT8 tam otomatik şanzıman bu sınıfta eşsiz bir donanım olarak dikkat çekiyor. 
 
Benzinli motor cephesinde üç farklı güç alternatifiyle 3 silindirli 1,2 litre hacimli Puretech motor devreye giriyor: 
 
PureTech 75 S&S MT5, PureTech 100 S&S EAT8, PureTech 130 S&S EAT8. Dizel cephesinde ise 4 silindirli 1,5 litre hacimli BlueHDi 130 S&S EAT8 Tam otomatik şanzıman ile devreye giriyor. 
 
DAYANILMAZ Şık, çekici ve heyecan uyandıran benzersiz tasarım 
Markaya özgü karakteristik tasarım detaylarını kullanan yeni PEUGEOT 208’in dış tasarımı heyecan uyandıran, modern, yenilikçi, dinamik ve duyguları harekete geçiren bir görünüm sergiliyor. 
 
Yeni PEUGEOT 208 bünyesinde barındırmış olduğu ayrıntılarla aynı zamanda markanın sınıf atlama stratejisini de destekliyor. Bir önceki PEUGEOT 208 ile kıyaslandığında; daha uzun, daha geniş, daha alçak ve daha uzun aks mesafesine sahip olan yeni nesil; yalın ve dinamik yüzeyleriyle sportif ve özgün bir duruş sergiliyor. 
 
Gövde boyunca uzanan hatlar gövdedeki dinamizm hissini artırırken yumuşak ve sert görünüm arasında benzersiz bir denge ortaya koyuyor. 
 
Yandan bakıldığında ön camın yeni konumu dikkat çekiyor. Geriye doğru çekilen ön camın konumu daha uzun ve yatay bir motor kaputunu beraberinde getiriyor. 
 
Sportif görünümün altını çizmek için köşeyi tamamen kaplayan aslan pençeli arka stop lambası arka çamurluk ağızı ile aynı hizada bulunuyor. GT Line ve GT versiyonlarında parlak siyah çamurluk çerçeveleri devreye giriyor. 
 
Bu tasarım uygulaması aracın daha geniş ve kaslı görünmesini sağlıyor. Söz konusu premium versiyonlarda 17 inç jantlar için aerodinamik etkiyi artıran ve tüketimi düşüren eklentiler sunuluyor. 
 
Tüm PEUGEOT modelleri gibi yeni 208 de önden bakıldığında özgün ve karakteristik bir görünüm sergiliyor. Heybetli ve iyice aşağıya doğru uzanan büyük radyatör ızgarası kadar üç parçalı aslan pençesine sahip full LED ön farlar da (versiyona bağlı olarak) marka imzası olarak dikkat çekiyor. 
 

Tek parça olarak tasarlanan ön tampon, ortasında ‘Aslan’ logosu ve tek parça devasa büyüklükte radyatör ızgarasıyla dikkat çekiyor. 
 
Tıpkı PEUGEOT SUV 2008/ SUV 3008/SUV 5008/508 modellerinde olduğu gibi yeni PEUGEOT 208'in de arka kısmında 3 parçalı aslan pençesine sahip dinamik tasarımlı stop lambalarının arasını bagaj kapağını boydan boya kaplayan parlak siyah bir bagaj bandı dolduruyor. 
 
Donanım versiyonuna bağlı olarak arka tamponun altında parlak siyah bir tampon eklentisi ve yine motor seçeneğine bağlı olarak krom çift egzoz çıkışı sunuluyor. 
 
Standart gövde renkleri ve parlak siyah tavan rengi dışında yeni PEUGEOT 208’in dinamik karakterini ön plana çıkartan; Metalik Faro sarı, üç katmanlı özel renk Vertigo mavisi, renge derinlik vermek üzere ilave bir üst kaplama uygulanan Elixir kırmızısı olmak üzere yeni renkler devreye giriyor.  
 
Kullanışlı, ergonomik ve teknolojik çözümler 
 
PEUGEOT Fractal konsept otomobilinden esinlenilen yeni PEUGEOT 208, PEUGEOT DNA'sının bir parçası olan ve bugüne kadar 5 milyondan fazla sürücü tarafından tercih edilen yeni nesil PEUGEOT 3D i-Cockpit® ile yollara çıkıyor. 
 
Yeni PEUGEOT 208'de kullanıma sunulan PEUGEOT 3D i-Cockpit® ürün gamındaki diğer modellerde olduğu gibi ergonomi ve güvenliği en üst noktaya taşıyor. Göz: tüm bilgiler büyük bir özenle sürücünün görüş alanına getiriliyor. 


 
Donanım seviyesine bağlı olarak sunulan PEUGEOT 3D i-Cockpit® 3-Boyutlu gösterge paneli ile bilgileri iki farklı okuma düzeyinde gösteriyor. Dijital göstergenin üstteki yüzeyinde bilgiler hologram şeklinde gösteriliyor. 
 
Gösterilen veri dinamik olup, sürücünün görüş alanında önem veya aciliyet seviyesine bağlı olarak daha yakın veya daha uzakta gösteriliyor. Bu uygulama sürücünün reaksiyon süresini yarım saniye kadar kısaltıyor. 
 
Orta konsoldaki piyano tuşları düğmelerinin üzerinde donanım seviyesine bağlı olarak büyüklüğü 7 veya 10 inç olarak değişen dokunmatik bir ekran devreye giriyor. 
 
 Eller: kabin içindeki tüm düğmeler ve kumandalar sürücünün kolayca ve gözünü yoldan ayırmadan erişebileceği bir konuma yerleştirilmiş. 
 
Active donanım seviyesinden itibaren orta konsol dolu olup karbon temalı yüzey, parlak siyah ve krom eklentiler gibi kaliteli malzemelerle süsleniyor. Kompakt boyutlu direksiyon simidi üst sınıf bir spor otomobili algısı yaratırken EAT8 vites kolu sezgisel ve ergonomik bir kullanım sunuyor. 
 
Yine markanın diğer modellerinde olduğu gibi direksiyon üzerindeki kulakçıklar viteslere manuel olarak müdahale etme imkânı tanıyor. Gövde: sürücü ve beraberindeki yolcuları sarmalayan bir kabin mimarisi sunuluyor. 
 
Koltuklar sadece konforlu bir oturum sunmakla kalmıyor ideal oturma pozisyonunu ayarlama kolaylığıyla da önemli bir kullanım konforunu beraberinde getiriyor. Yeni PEUGEOT 208’in kabininin farklı noktalarına serpiştirilen saklama alanları ve gözleri kullanım ergonomisini destekliyor. 
 
Kapı cepleri ve torpido gözü dışında donanım versiyonuna bağlı olarak ön koltukların arasındaki kol dayamanın altında büyük bir saklama alanı, vites kolunun önünde açık bir göz ve orta konsolda akıllı telefonlar için kablosuz şarj özelliğine sahip bir saklama alanı olmak üzere farklı çözümler kullanıma sunuluyor. 
 

Yeni 2021 PEUGEOT 208 donanım seçenekleri(paketleri)

 
Yeni PEUGEOT 208; Active, Prime, Allure, Allure Selection, GT Line / GT olmak üzere beş farklı donanım seviyesiyle sunuluyor. Ürün gamının tepe noktasını oluşturan GT Line / GT versiyonları kendine özgü tasarım unsurları ile dikkat çekiyor. 
 
Üç parçalı aslan pençesi imzasıyla full LED ön farlar, parlak siyah çamurluk çerçeveleri ve yan aynaları, 17 inç alaşımlı jantları ile dış görünümü tamamlarken iç mekânda ise Adamit dikişli siyah tavan döşemesi, 8 farklı ambiyans aydınlatma seçeneği, spor yarı deri yarı kumaş koltuklar ve alüminyum pedallar devreye giriyor.  
 

2021 PEUGEOT 208 YENİ NESİL TEKNOLOJİLER

 
Yeni PEUGEOT 208, Drive Assist ve bünyesinde barındırdığı yeni ve segmentin en iyi sürüş destek sistemleriyle otonom sürüşe giden yolu açıyor. EAT8 ile sunulan Dur&Kalk fonksiyonlu Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC) öndeki aracı belirlenen bir mesafeden takip etme olanağı sunuyor. 
 
Dur&Kalk fonksiyonu kullanılan sürüşlerde durma süresinin 3 saniyenin altında olması halinde motoru yeniden çalıştırma fonksiyonu otomatik çalışıyor ve araç kendi gaza basarak yolculuğa devam edilmesini sağlıyor. Aksi durumlarda gaz pedalına veya direksiyon kolonundaki düğmeye basarak yeniden çalıştırma ve seyir gerçekleştirilebiliyor. 
 
Fonksiyon 0 km/s’den itibaren kullanılabiliyor. Şerit Konumlandırma Yardımcısı (Dur&Kalk fonksiyonlu Uyarlanabilir Hız Sabitleme Sistemi (ACC) ile sunuluyor) ile sürücü şerit içindeki konumunu spesifik olarak seçebiliyor. 
 


 
5 km/s ile 140 km/s arasında çalışan, gündüz ve gece sürüşlerinde yayaları ve bisikletlileri de algılayan Otomatik Acil Durum Fren Yardımcısı olası bir çarpışma riski konusunda sürücüyü uyarıyor. Aktif Şerit Takip Asistanı 65 km/s ve üzerindeki hızlarda aracı şeritte tutmak için direksiyon müdahalesinde bulunuyor. 
 
Sürücü Dikkat Dağınıklığı Algılama Sistemi 65 km/s ve üzerindeki uzun süreli sürüşlerde direksiyon hareketlerinden çıkarttığı analizlerden sürücünün algısının açık olup olmadığını takip ediyor. 
 
Akıllı Farlar, Hız Sınırı Algılama ve Önerme, Gelişmiş Trafik İşareti Tanıma Sistemi (Dur levhası, Giriş Yok levhası, hız sınırları trafik işaretleri), 12 km/s itibariyle çalışan Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Elektrikli El Freni gibi donanımlar sürüş güvenliğini destekliyor.
 

Yeni 2021 PEUGEOT 208: her zaman her koşulda bağlı 

 

Akılı telefonlar günümüz yaşamının ayrılmaz bir parçası. Bu nedenle yeni PEUGEOT modellerinde kullanıma sunulan donanıma bağlı değişen Mirror Screen özelliği Apple CarPlay™ ve Android Auto™ özelliklerini destekliyor. 
 
Orta konsolun altında bulunan saklama alanındaki kablosuz şarj özelliği ile birlikte yeni nesil Type C dahil dört adet USB girişi hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor.
 
 20 Ocak itibariyle Türkiye’de yollara çıkacak olan yeni PEUGEOT 208’de lansmana özel 169.000 TL’den başlayan fiyatlar, 7.000 TL’ye kadar lansman desteği ve 50.000 TL için 12 ay %0 faiz avantajı sunuluyor. 
 


Hiç yorum yokBlogger tarafından desteklenmektedir.