Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Renault Sport Cars ve Renault Sport Racing Alpine markası altında toplanıyor

ALPINE: ÖZEL SPOR OTOMOBİLLERİ İLE RENAULT GRUBU İNOVASYONUNUN ÖN SIRASINDA YER ALAN MARKA Alpine Cars, Renault Sport Cars (RSC) ve Renault ...

ALPINE: ÖZEL SPOR OTOMOBİLLERİ İLE RENAULT GRUBU İNOVASYONUNUN ÖN SIRASINDA YER ALAN MARKA


Alpine Cars, Renault Sport Cars (RSC) ve Renault Sport Racing (RSR), Alpine amiral gemisi altında güçlerini birleştiriyor.

 
Yeni Alpine oluşumu, yüksek performanslı, özgün ve seçkin spor otomobiller geliştirmek için ileri teknolojinin kusursuzluğu ile yarış tutkusunu bir araya getirecek. 
Formula 1’den ilham alınan özelliklere sahip %100 elektrikli, yüksek teknolojiye sahip ürün gamı.
 

Alpine, yenilikçi, özgün ve seçkin spor arabalara adamış bir Renault Grubu markası olarak, uzun vadeli büyüme planlarını bugün duyurdu. Alpine Cars, Renault Sport Cars ve Renault Sport Racing'in mevcut faaliyetleri, Alpine markası altında tek bir oluşum olarak birleşecek. Alpine, özgün bir markanın güvenilirliğini, uzman üretim kabiliyetini, mühendislik becerisini Formula 1'in medya yansımaları ile bir araya getirecek. Tüm bunlar, Alpine çevresinde gerçek bir pazar değeri yaratma ve markayı farklı bir lige taşıma hedeflerinin temellerini oluşturuyor.  

Yeni kurulan Alpine oluşumu, sezgisi güçlü, tutkulu ilk kullanıcılar için "yeni nesil" bir otomotiv markası olacak. 

Yeni zorluklar için yeni sinerjiler

Alpine, Renault Grubu ve Renault Nissan Mitsubishi (RNB) İttifakı’nın yeteneklerinin gücünü arkasına alaqcakBunlar arasında Alliance-EV platformu ile teknoloji, küresel üretim ayak izi, optimum maliyet rekabeti sağlayan güçlü bir satın alma kolu, küresel bir dağıtım ağı ve RCI finansal hizmetler yer alıyor. Temel hedef ise motor sporları yatırımları da dahil olmak üzere 2025 yılına kadar kâr eden bir şirket haline gelmek.

Alpine’in %100 elektrikli rüya garajı 

Yeni organizasyonel yapı, Renault Grubu ve RNB İttifakı ile sinerji yaratılması ve seçilen ortaklarla iş birliği, Alpine’nin ürün planını desteklemede birer araç olacak:  

 

İttifak CMF-B EV platformuna dayalı %100 elektrikli B segmenti Hot Hatch 
İttifak CMF-EV platformuna dayalı %100 elektrikli C segmenti Sports Cross Over 
Lotus ile birlikte geliştirilen A110'un %100 elektrikli muadili

Alpine iş birimini geliştirmenin bir parçası olarak, Renault Grubu ve Lotus Grubu, elektrikli spor otomobilin ortak geliştirilmesi de dahil olmak üzere bir dizi iş birliği alanını incelemek için bir mutabakat sözleşmesi (MoU) imzaladı. 

Alpine ve Lotus ekipleri, hem Fransa hem de Birleşik Krallık'taki ilgili kurumların kaynaklarını, uzmanlığını ve tesislerini kullanarak elektrikli spor otomobilinin ortak mühendisliği, tasarımı ve geliştirilmesi için kapsamlı bir fizibilite çalışması yürütecek. 

Alpine; teknoloji, dağıtım, müşteri deneyimi ya da markaya ve müşterilere değer katan diğer tüm alanlarda Renault Grubu inovasyonunun ön saflarında yer alacak. 

 Dolayısıyla, Alpine'nin yeni ürün jenerasyonu, Renault Grubu'nun en son yeniliklerinin yanı sıra F1'in teknoloji ve uzmanlığından yararlanacak: F1’in veri analizi ve işlemedeki yüksek performansından elde edilen verimli enerji yönetimi, güvenlik sistemleri ve bağlantı çözümleri… Tüm bunlar Alpine ürünlerine önemli bir rekabet avantajı sağlayacak:

Alpine CEO’su Laurent Rossi, “Yeni Alpine oluşumu, ayrı değerlere ve kusursuz özelliklere sahip 3 markayı güçlendirerek tam donanımlı tek bir çatı altında topluyor. Dieppe’deki fabrikamızın hünerleri, F1 ve Renault Sport ekiplerimizin mühendislik becerisi, teknolojiyle donatılmış tamamen elektrikli ürün gamımızı ön plana çıkartarak Alpine adını geleceğe taşıyacak. Özgün tarzımız, ileri teknolojimiz, ezber bozan yaklaşımımız ve tutkumuzla yollarda ve pistlerde olacağız” dedi.

Yarışın devamı

Alpine ve Renault, Formula 1, Ralli ya da Dayanıklılık gibi farklı kategorilerde başarılarla dolu uzun bir yarış geçmişine sahip. Alpine Tasarım Direktörü Antony Villain, “Formula 1’in yanında tüm Alpine motor sporları programlarına güçlü ve özel bir kimlik vermek önemli bir fırsat. Faaliyetlerimizin merkezinde yer alan motor sporları ile görsel kimlik bizim için çok önemli.

Bugün yeni tasarımıyla gördüğünüz aracımız Alpine F1 ekibinin yeni kimliğinin ilk çağrışımı. Bazı yapısal görsel öğeler araç üzerinde kalmaya devam edecek, bazıları ise değişecek. Üç renkli büyük Alpine logosu, markanın motor sporlarındaki kimliğinin en belirgin sembolü. Mavi, beyaz ve kırmızı renkler bizim için çok önemli olan Fransız ve İngiliz bayraklarını ifade ediyor. Tüm motor sporları öğelerinde değişiklikler yapılmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.Rekabet için rekabetten doğan marka

Alpine, rekabet konusunda tutkulu genç bir olan Jean Rédélé tarafından 1955 yılında kuruldu. Şirketine, yarışmak için en sevdiği alanın adını verdi: Alpler. Alpine, en büyük motor sporları zaferini 1978'de elde etti; Le Mans 24 Saat Yarışları zaferi. Fabrika, 70’li ve 80’li yıllarda A310 V6 ve GTA dahil yeni ve yenilikçi binek araçlarını piyasaya sürmeye devam etti. Marka, üretimi 1995’te durdurmuş, 2018’de yeni A110’u hayranlarıyla tekrar buluşturmuştu.

Hiç yorum yok