Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Soğuk Havalarda Akünüz Sizi Yolda Bırakmasın

Akülerin marş gücü, özellikle soğuk havalarda kritik önem taşıyor.    Türkiye’nin yerli sermaye gücü AKO Grup bünyesinde yer alan AKO Akü, ...

Akülerin marş gücü, özellikle soğuk havalarda kritik önem taşıyor. 

 


Türkiye’nin yerli sermaye gücü AKO Grup bünyesinde yer alan AKO Akü, kış mevsimin kendini hissettirmeye başladığı bugünlerde, araç sahiplerine ve sürücülere, marş basma sorunu yaşamamak için akülerini kontrol ettirmelerini, gereğinde değiştirmelerini öneriyor. 

AKO Akü’nün, Matrix Press teknolojisine sahip aküleri, kış koşullarında performansını koruyor; yakıt tasarrufu sağlıyor.Kış aylarında, özellikle soğuk sabahlarda aracın geç çalışması ve marş basmada sıkıntı yaşanması, bilindik bir sorundur. Bunun başlıca nedeni, akülerin özellikle soğuk havalarda, voltaj gücünü önemli oranda yitirmesidir. Kış yaklaşırken aracınız akü bakımı gerektirebilir.

Türkiye’nin yerli sermaye gücü AKO Grup bünyesinde yer alan AKO Akü’nün Genel Müdürü Dr. Hulki Büyükkalender, soğuk kış günlerinde marş basma sorunu yaşamamak için önerilerde bulundu. 

Düşen hava sıcaklıklarının akü ve şarj basmaya olumsuz etkileri olduğunu belirten AKO Akü Genel Müdürü “Çok soğuk havalarda akünün içindeki sıvının (elektrolit) donma riski vardır. 

Şarjı tam dolu bir akü -70 derecede donarken tamamen boş bir akü -5 derecede bile donabilir. Bu nedenle soğuk havalarda akünün şarjlı halde bulunması çok önemlidir” dedi.

Kış aylarına girerken araç sahiplerinin akülerini kontrol ettirip bakım yaptırmalarını, gereğinde değiştirmekten kaçınmamalarını öneren Dr. Hulki Büyükkalender, sözlerini “Ülkemizde AKO Akü tarafından üretilen AKO Prestige ve Turbo Akü marka aküler, sahip oldukları Matrix Press (Punch) teknolojisi sayesinde, kışın bakım gerektirmiyor, 

çok düşük sıcaklıklarda bile diğer akülere göre daha fazla yüksek performans veriyor; dahası, yakıt tasarrufuna da katkıda bulunuyor” şeklinde sürdürdü.

Güçlü Izgara Yapısı ile Isı ve Şarj Kaynaklı Deformasyona Karşı Dirençli

Akü üretiminde teknolojinin zirvesi kabul edilen Matrix Press teknolojisinin, dünyada az sayıda üreticide, ülkemizde ise sadece AKO Akü’de kullanıldığını vurgulayan AKO Akü Genel Müdürü Dr. Hulki Büyükkalender, bu teknolojiyle üretilen akülerin, kış koşullarındaki avantajlarını şöyle ifade etti:

 “Matrix Press (Punch) ve Kaizen Tüneli teknolojisi ile ürettiğimiz akülerimiz, kışın bakım gerektirmez ve akünün çok düşük sıcaklığa maruz kaldığı durumlarda dahi, diğer akülere oranla daha fazla performans verir. 

Standart aküler, çok düşük sıcaklıklarda ve şarj durumundan kaynaklanan pozitif plaka deformasyonuna uğrayıp, bozulabilirken Matrix Press teknolojisine sahip aküler, bu deformasyona karşı da tamamen dayanıklı yapıdadır”

4 Kata Kadar Ekstra Performans, Daha Düşük Yakıt Tüketimi

Matrix Press akülerin üretiminde kullanılan Kaizen Tüneli ile “Derin Deşarj” özelliği kazandırılan akülerin ağır hizmet şartlarında üstünlük sağlayabildiğini dile getiren Büyükkalender, “Matrix Press teknolojisi daha uzun ömrü ve daha yüksek performansı daha hafif akü ile sağlar. 

Akülerde performans plakalardaki aktif malzeme ile sağlanır, Matrix Press teknolojisinde aktif malzeme performansı arttırılırken ızgara ağırlıkları azaltılabildiğinden ağırlık görece azaltılmıştır. Bu durumda aracın görece daha düşük yakıt tüketmesine olanak verir” şeklinde konuştu.

AKO Grup bünyesinde yer alan AKO Akü, Çankırı’da AKO Prestige ve Turbo Akü marka akülerin yerli üretimlerini gerçekleştiriyor. Akü üretiminde sektörde kullanılan en gelişmiş ve görece en iyi sonuçları veren üretim tekniği olan Matrix Press (Punch) ve Kazien Tüneli teknolojisi Türkiye’de sadece AKO Akü’de bir arada kullanılıyor.

Bu teknolojiler sayesinde aküler üretilirken daha dayanıklı oluyor ve yıllarca en üst seviyede enerji sağlayabiliyor. 

AKO AKÜ, ihracatıyla Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda, Rusya, Katar, Irak, Trinidad&Tobago, Fas, Cezayir, Latin Amerika ülkeleri dahil olmak üzere 64 ülkeye ihracat ağırlıklı üretim yapmaktadır.

Hiç yorum yok