Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

​2. el araç alım-satım işlemlerinde Güvenli Ödeme Sistemi

Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye Noterler Birliği ile iş birliği yaparak, 2. el motorlu kara taşıtı alım-satımında, taşıtın mülkiye...

Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye Noterler Birliği ile iş birliği yaparak, 2. el motorlu kara taşıtı alım-satımında, taşıtın mülkiyeti ile satış tutarının güvenli ve eş zamanlı olarak el değiştirmesini sağlayan Güvenli Ödeme Sistemi’ni müşterilerinin hizmetine sundu. 

 

Albaraka Türk İnternet Şubesi üzerinden verilen bu hizmet ile ikinci el taşıt alış-satış işlemlerinde nakit taşıma zorunluluğu ve satış bedelinin ödenmeme riski ortadan kalkıyor. Böylece dolandırıcılık işlemlerinin önüne geçilirken, para taşıma riski ve para ile fiziki temas da sıfırlanıyor.


Türkiye’nin ilk katılım bankası Albaraka Türk, müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Güvenli Ödeme Sistemi’ni katılım bankaları arasında ilk olarak devreye alan Albaraka Türk, 2. el motorlu kara taşıtı alış-satış işlemlerinin hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor.


Nakit taşıma zorunluluğu ortadan kalkıyor

Türkiye Noterler Birliği ile gerçekleştirdikleri “Güvenli Ödeme Sistemi” hakkında açıklamalarda bulunan Albaraka Türk Dijital Bankacılık Direktörü Yasemin Aydın “Türkiye Noterler Birliği ile kurdukları entegrasyon sayesinde Türkiye genelindeki bütün noterler için hizmet sunabildiklerini ifade etti. 

Bu sistem sayesinde müşterilerin hayatının kolaylaştığını vurgulayan Aydın, işlemlerin, hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştiğini, tarafların nakit taşıma zorunluluğundan kurtulduğunu ve böylece olası dolandırıcılık girişimlerinin önüne geçildiğini, ödemelerin dijital olarak yapılması sebebiyle para ile temasın da sıfırlandığını belirtti. 

Mevcut durumda Albaraka Türk İnternet Şubesi üzerinden verilen bu hizmetin çok yakında Albaraka Mobil, www.albaraka.com.tr ve tüm Albaraka şubeleri üzerinden de gerçekleştirilebilmesi için çalışmalarına devam ettiklerini ekledi.


İşlemler güvenli, kolay ve hızlı

Albaraka Türk İnternet Şubesi üzerinden verilen hizmet kapsamında araç alım – satımı yapmak isteyen müşterilerin takip edeceği adımlar şöyle;

  • Satıcı, Albaraka Türk İnternet Şubesi’nden araç plakası, satış tutarı ve alıcı cep telefonu numarası girerek satış sürecini başlatır.
  • Satıcı tarafından başlatılan süreç sonrasında, satıcı ve alıcı cep telefonuna, işleme özgü referans numarası kısa mesaj yoluyla gönderilir.
  • Alıcı, Albaraka Türk İnternet Şubesi’ne girerek cep telefonuna gelen referans numarası ile satış işlemini onaylar ve araç satış tutarı hesabından tahsil edilerek Albaraka Türk güvencesine alınır.
  • Alıcı ve satıcı birlikte notere giderek referans numarası üzerinden devir tescil işlemlerini tamamlar.
  • Noterin işlemin tamamlandığını sistemden onaylamasının ardından, Albaraka Türk güvencesinde olan araç satış tutarı, anında satıcının hesabına aktarılır.

Güvenli Ödeme Sistemi’nde noterde tescil işlemi gerçekleştirilene kadar işlem iptal edilebiliyor.

Hiç yorum yok