Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Storie Alfa Romeo ile Geçmişin Kapıları Aralanıyor

“Storie Alfa Romeo”: İtalyan ikonunun iç dünyasına bir bakış Bu yıl 110. yaşını kutlayan Alfa Romeo, hayranlarını sanal ortam üzerinden bü...

“Storie Alfa Romeo”: İtalyan ikonunun iç dünyasına bir bakış Bu yıl 110. yaşını kutlayan Alfa Romeo, hayranlarını sanal ortam üzerinden büyülü bir yolculuğa davet ediyor. 


Markanın 110 yıllık geçmişi üzerine oluşturulan “Storie Alfa Romeo” web serisi, Alfa Romeo Müzesi’nde sergilenen ve üretildiği tarihe damga vuran otomobillerin daha önce yayınlanmayan hikâyeleri ve arşiv görüntülerini göz önüne seriyor. Alfa Romeo modellerinin üretildiği dönemlerde gerçekleşen siyasi, kültürel ve popüler olaylarla desteklenmiş bir tarih yolculuğu sunan “Storie Alfa Romeo” web özel serisi, 1910 yılında üretilen markanın ilk modeli Alfa Romeo 24 HP’nin hikayesi ile başlıyor. 

Alfa Romeo, hayranlarını ve otomobil severleri internet üzerinden 110 yıllık bir yolculuğa davet ediyor ve bir dizi büyüleyici hikaye aracılığıyla markanın tarihini gözler önüne seriyor. 

Bu yıl, 24 Haziran’da 110. yaşını kutlayacak olan marka, heyecan verici ve daha önce duyulmamış hikayeleri, Alfa Romeo modelleriyle bütünleştirip, okuyanları hayal dünyalarında bir yolculuğa çıkartıyor.  

Storie Alfa Romeo, 110 yıllık tarihi kutluyor 

Alfa Romeo’nun teknolojik yenilikler, sportif başarılar ve unutulmaz tasarımlarla dolu hikayesini aktaran; geçmişten günümüze en özel Alfa Romeo modelleri hakkında bilgiler paylaşılan web serisi ‘Storie Alfa Romeo’ hayata geçirildi. 

Bu seri ile İtalya’nın Arese kentindeki “Museo Storico Alfa Romeo”da yer alan; güzellik ve performanslarıyla beğeni toplamış otomobillerin daha önce yayınlanmayan hikâyeleri internet üzerinden gözler önüne seriliyor. 

 Alfa Romeo hikâyesi: Kalp atışını hızlandıran tutku! 

“Storie Alfa Romeo”, markanın hikayesini arşiv görüntüleri ile destekleyerek tüm faaliyetlerini ele alıyor. 


“Storie Alfa Romeo” markanın İtalyan toplumunu kucaklayarak küresel bir simgeye dönüşümünü aşama aşama aktarırken; marka vizyonunu artıran yöneticiler ile araçların üretimine katkı sağlayan önemli tasarımcı ve mühendislerin deneyimleriyle de Alfa tutkunlarına bilgi dolu bir geçmişin kapılarını aralıyor.  Alfa Romeo’nun mihenk taşları ve en özel modellerinin aktarıldığı “Storie Alfa Romeo”, otomobillerin üretildiği dönemde yaşanan siyasi, kültürel ve popüler olayları da tarihçe paralelinde aktarılarak seriye renk katıyor. 

Giuseppe Merosi Milano’nun Via Cappuccio bölgesinde bulunan evinde ALFA (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili - Lombard Automobile Factory, Inc.) kurulmadan önce tasarladığı 24 HP’nin hikayesi ile başlayan ve 1925 yılına kadar yaşanan gelişmeleri aktararak ilerleyecek olan seri, takipçilerini bir bölümden diğerine samimi bir buluşmaya götürmeye hazırlanıyor.

Hiç yorum yok