Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Toyota Start-up Ödüllerinin Finalistlerini Açıkladı

Toyota’nın mobilite kavramını oluşturan “Herkes İçin Hareket Özgürlüğü” konseptine uygun olarak düzenlenen “Toyota Start-up Ödülleri” için ...

Toyota’nın mobilite kavramını oluşturan “Herkes İçin Hareket Özgürlüğü” konseptine uygun olarak düzenlenen “Toyota Start-up Ödülleri” için aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 45’ten fazla ülkeden 195 start-up başvurusu geldi. 
Bu başvurular arasından; Toyota Motor Europe (TME) ve iş okulu ISDI ile birlikte oluşturulan uzman jüri, 8 start-up projesini finalde yarışmaya değer buldu. 

Dünya çapında yapılan bu yarışma ile insanların daha özgürce hareket etmelerini ve günlük yaşamlarını kolaylaştıracak yenilikçi çözümler sunan şirketler hedeflendi. 

Toyota, 8 finalistin mobilite çözümlerini sergilemesi adına, 25 Şubat’ta Barselona’da özel bir organizasyon düzenleyecek.

 Finalistler burada yatırımcılar, medya ve yöneticilerden oluşan katılımcılara çalışmalarını gösterme fırsatı da bulacaklar. 8 finalist, Barselona’da son bir saha yarışmasına girecekler ve jürinin değerlendirmesiyle aralarından üç start-up belirlenecek. 

Finale kalan 8 start-up arasından seçilecek son üç girişim, ISDI tarafından desteklenen Toyota Hızlandırıcı Programı’na geçişle ödüllendirilecekler.  

Yüksek performanslı start-up’lar 
Finale kalan 8 start-up arasında görme ve duyma engelli olanlara yenilikçi çözümler sunan 4blind, fiziksel sağlık sorunları olanlar için insanların hareketliliğini artıran hafif ve satın alınabilir teknolojiler geliştiren ABLE Human Motion, 

sosyal destek robotu geliştiren Loro, insanların daha kolay hareket etmesini sağlayan kıyafet geliştiren MotorSkins, az-orta gelirli ülkelere rehabilitasyon sağlayan ProsFit, görme engelli insanlara yapay zeka teknolojisiyle çalışan EyeGuide ile yardımcı olan Seamless Vision, engelli insanları topluluklarını güvenle keşfetmeleri için cesaretlendiren SociAbility ve tekerlekli sandalyeli araç kiralama sitesi Wheeliz yer alıyor.

Hiç yorum yok