Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Renault Grubu ve Nino Robotics’ten engel tanımayan iş birliği

Renault Grubu, engelli bireylerin mobilitesini artıracak çözümleri geliştirmek için Nino Robotics ile iş birliği anlaşması imzaladı.  ...

Renault Grubu, engelli bireylerin mobilitesini artıracak çözümleri geliştirmek için Nino Robotics ile iş birliği anlaşması imzaladı. 
Renault Grubu, engelli bireylerin hareket özgürlüğüne destek olacak yeni çözümlere imza atmak üzere teknoloji tasarım şirketi Nino Robotics ile iş birliği anlaşması yaptı.

nlaşma ile Renault Grubu, hareket kısıtlı kişilerin ihtiyaçlarına da cevap verecek şekilde herkes için sürdürülebilir ve ulaşılabilir mobilite çözümleri geliştirme misyonunu devam ettiriyor. 

İş birliği kapsamında Renault Grubu Sosyal ve Sürdürülebilir Etki Departmanı, mobilite alanında güçlü toplumsal etki yaratma potansiyeli olan projeleri destekleyen Mobilize Invest şirketi aracılığıyla Nino Robotics’e finansal katkı sağlayacak ve Renault Grubu mühendisleri (akü uzmanları, motorizasyon, bağlanırlık vb) ile özel çalışmalar yürüterek bir sponsorluk planı oluşturacak. 

Hedef, uygun ulaşım çözümlerine yönelik algıyı değiştirmeyi amaçlayan yeni “alternatif oturma düzenine sahip, kişisel taşıma aracı” tasarımcısı Nino Robotics’in büyümesini desteklemek ve özellikle yakın gelecekte piyasaya süreceği elektrikli aracı NINO4’ün üretim hacminin endüstriyel ölçekte artırmak. 

Nino Robotics’in kurucusu Pierre Bardina, NINO4 ile hareket etme kabiliyeti kısıtlı olan engelli bireylere yönelik sıkça sunulan çözümlerden çok daha farklı bir alternatif sunmayı hedefliyor. 

Oldukça dikkat çekici, şık ve renkli tasarımının yanı sıra, minimum yer gerektiren boyutu ile de öne çıkan bu “alternatif oturma düzenine sahip kişisel taşıma aracı” ayrıca, kullanıcılara akü seviyesi, hız ve gidilen mesafe gibi verileri sunan bağlanırlık özelliğine sahip olacak. “Beni Takip Et” fonksiyonu ile araç, üçüncü şahısların NINO4’e ve kullanıcısına otomatik-takip özelliği sayesinde kılavuzluk etmesine olanak sağlayacak

Günümüze dek, Nino Robotics şirketi engelli bireylere yönelik Nino- kendi kendini dengeleyen kişisel taşıyıcı ve One- tekerlekli sandalyeler için tasarlanmış scooter olmak üzere iki farklı ürün geliştirdi ve piyasaya sürdü. 

NINO4 engellilerin mobilitesini artıracak 
Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı’nın Proje Direktörü ve Nino Robotics’in akıl hocası Pierrick Cornet iş birliği anlaşmasıyla ilgili şunları söyledi: "Nino Robotics’in mobilite vizyonu elektrikli, bağlanırlık özellikli ve mümkün olduğunca çok insan için ulaşılabilir çözümler yaratmayıiçeriyor. 

Bu da Renault Grubu’nun stratejisi ve toplumsal taahhütleri ile örtüşüyor. Bir akıl hocası olarak, misyonum Nino Robotics ile otomotiv dünyası arasındaki potansiyel bağları ortaya çıkarmak ve deneyim paylaşımına olanak sağlamak. 

Ekiplerimizle Nino Robotics arasında bilgi ve uzmanlık alışverişini teşvik edecek olan bu anlaşmayı gerçekleştirmekten çok mutluyuz. Bu iş birliği ben de dahil olmak üzere Grubun birçok çalışanının ‘toplum menfaatine yönelik hedefleri olan faaliyetlerde bulunma arzumuzu’ gerçekleştirmemize olanak sağlayacak.” 

Nino Robotics CEO’su Pierre Bardina da değerlendirmesinde, “Nino Robotics, az yürüyebilen, yürümede zorluk çeken ya da hiç yürüyemeyenlerin hareket edebilme ihtiyaçlarını karşılamak için kuruldu. 

NINO4’ün konsepti, ezber bozan bir tasarıma sahip küçük bir elektrikli aracı kullanma arzusu yaratmaya dayalı. NINO4’ü yaşlılar, engelli bireyler ve hareket kabiliyeti kısıtlı olan herkes geçici ya da kalıcı olarak kullanabilir. 

Çünkü Nino Robotics’in tasarımı özgüveni önemli düzeyde artırıyor, kullanıcılarının sosyalleşmesini sağlıyor ve onlara hem duygusal hem fiziksel anlamda moral katarak olumlu etki yaratıyor. Nino Robotics tarafından tasarlanan araçları mobilite, modernlik ve bağlanırlık sunan sosyal makineler olarak tanımlayabiliriz” ifadelerini kullandı.  

Renault Grubu Hakkında 
Renault Grubu 1898’den bu yana otomobil üretmektedir. Günümüzde uluslararası çok markalı bir grup olarak faaliyetlerine devam eden Grup, 2018 senesinde 134 ülkede 3.9 milyona yakın araç satışı gerçekleştirdi. Dünyanın dört bir yanında 36 üretim tesisi, 12.700 satış noktası olan Grubun 180.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır. 

Geleceğin önemli teknolojik zorluklarına çözüm bulmaya çalışırken aynı zamanda karlı büyüme stratejisini de sürdüren Renault Grubu, tüm dünyada büyümeye odaklıdır. Bu bağlamda, beş markasıyla (Renault, Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine ve LADA), elektrikli araçlarla ve Nissan ve Mitsubishi Motors’la kurduğu benzersiz ittifakıyla oluşturduğu sinerjiden yararlanır. 

2016’dan bu yana yüzde yüz Renault’nun sahibi olduğu ekiple Formula 1 Dünya Şampiyonası’na katılan Grup, inovasyon ve farkındalığın önemli bir platformu olan motor sporlarına da büyük önem verir.  

Nino Robotics Hakkında 
Nino Robotics, 2014 senesinin Aralık ayında, az yürüyebilen, yürümede zorluk çeken ya da hiç yürüyemeyenlerin mobilite ihtiyaçlarını karşılamak için kuruldu. Güçlü tasarım, son teknolojik özellikler ve kullanım kolaylığı Nino Robotics’in ürünlerini benzersiz mobilite çözümleri haline getiriyor. 

Nino Robotics'in misyonu mobilite ihtiyacını karşılarken aynı zamanda insanların bakış açısını değiştirerek günlük ulaşımı benzersiz bir keyfe dönüştürmek. 

Günümüze dek, Nino Robotics iki ürün geliştirdi ve piyasaya sürdü: Nino- kendi kendini dengeleyen kişisel taşıyıcı ve One- tekerlekli sandalyeler için tasarlanmış bir scooter. (moped). 

Kurulduğundan bu yana şirket 400’den fazla Nino ve 140 adet One sattı ve cirosu toplam 2.5 milyon EUR’ya ulaştı. NINO4 ile Nino Robotics, MaaS (Hizmet olarak Mobilite) ve mikro mobilite dünyasına girerek bir dönüm noktasına imza atıyor.

Hiç yorum yok