Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Audi den Otomobilin İşaret Dili Videoları

Audi Türkiye’nin, ülke genelindeki yetkili satıcılarında görevli satış danışmanlarına yönelik başlattığı işaret dili eğitimleri, 13 yetkili...

Audi Türkiye’nin, ülke genelindeki yetkili satıcılarında görevli satış danışmanlarına yönelik başlattığı işaret dili eğitimleri, 13 yetkili satıcıya ulaştı. 
Güzel Hareketler” adlı proje kapsamında bir sonraki adım ise işitme engelli sürücülerin sürüş esnasında bilmeleri gereken temel uyarılara ilişkin hazırlanan “Otomobilin İşaret Dili Videoları” hazırlamak oldu. 

Audi Türkiye’nin ‘Güzel Hareketler’ adı verilen sorumluluk projesi; Audi Yetkili Satıcısı’na gelen işitme engelli bir misafirle, yazı yoluyla anlaşmayı deneyen ancak, tüm çabasına rağmen maalesef arzu edilen iletişimi kuramayan satış danışmanının talebiyle ortaya çıktı. 

Proje, işitme engellilerin toplumsal paylaşımlarını artırmayı, sosyokültürel ihtiyaçları açısından eksikliklerinin giderilmesine yardımcı olmayı, tüm engellilere yaklaşım bilincini geliştirmeyi, hizmet erişilebilirliğini sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlıyor. 

 Projenin ilk fazında 13 yetkili satıcıdan 17 gönüllü ile Audi kullanıcılarına yol yardım hizmeti veren Değer ve İlgi Merkezi’den (DİM) iki gönüllüye İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği (İEEF) tarafından 3 günlük eğitim verildi. 

Hatta eğitimden bir ay sonra, gönüllü bir Audi satış danışmanı, işitme engelli bir Audi tutkununa ilk otomobil satışını da gerçekleştirdi. 

Projenin ikinci fazında ise, işitme engelliler için sürüş esnasında bilinmesi gereken temel uyarılara ilişkin “otomobilin işaret dili” adı altında on adet kısa video hazırlandı. 

Audi Türkiye’nin üçüncü fazda amacı, işitme engelli bireylerin, görüntülü arayarak yol yardım hizmeti alabileceği ve müşteri destek hattını kullanabileceği bir alt yapı hazırlamak.

Hiç yorum yok