Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Avrupa’nın en iyi otomobili Intercity İstanbul Park’ta seçilecek

Yılın otomobilini seçmek üzere 27-28 Kasım tarihlerinde Intercity İstanbul Park Pisti’ne Avrupa’nın dört bir yanından gelecek 31 kişilik Au...

Yılın otomobilini seçmek üzere 27-28 Kasım tarihlerinde Intercity İstanbul Park Pisti’ne Avrupa’nın dört bir yanından gelecek 31 kişilik Autobest jürisi, finale kalan 5 otomobili kullanacak. 
Yılın 365 günü otomobil, motosiklet ve bisiklet kültürüne yönelik birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapan Intercity İstanbul Park pisti, 27-28 Kasım 2019 tarihlerinde Avrupa’nın önce gelen yayınlarında çalışan 31 gazeteciyi ağırlayacak. 

2001 yılından bu yana ortalama Avrupalı otomobil kullanıcısına en doğru tercihi yapabilmesi için düzenlenen Autobest yılın otomobili yarışması jürisi, en doğru kararı vermek üzere finale kalan 5 otomobili Intercity İstanbul Park pistinde test edecekler. 

Intercity İstanbul Park Pisti’nde festivallerden özel eğitim aktivitelerine, müzelerden yarış organizasyonlarına kadar yılın her günü aktif şekilde kullandıklarını belirten Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “Bu yıl gerçekleştirdiğimiz V Weekend Sports ve V Weekend Motoring festivallerinin ardından en önemli etkinlik, Autobest jürisinin finale kalan 5 otomobili test edecek olması. 

Avrupa’nın önde gelen yayınlarından 31 gazeteciyi Türkiye’de ağırlayacağız ve hem İstanbul’da hem de pistimizde oy verecekleri otomobilleri deneyimleyecekler. 

Ayrıca jüriye bilgi vermek üzere 5 farklı markanın üst düzey yöneticilerini de ülkemizde ağırlayacak olmaktan gurur duyuyoruz” dedi. 

2008 yılında Türkiye’de gerçekleştirilen galaya gösterilen büyük ilgiyi hatırlatan ve özellikle jüri üyelerinin Türkiye ve İstanbul’da olmaktan duydukları memnuniyeti ifade eden Autobest Kurucusu Dan Vardie, “Autobest’te finale kalan 5 otomobilin test edilmesi etkinliğine, Türkiye’den de olmak üzere 31 ülkeden 31 gazetecinin katılması oldukça önemli. 

Yıllar önce başlattığımız ve markaların jüriye, neden kendi ürünlerinin seçilmesi gerektiğine ilişkin sunum yapmaları yaklaşımı sektörümüzde bir ilkti. 

Etkinliğimizi bu yıl İstanbul’da gerçekleştirmeye karar verdik, çünkü hem çok iyi ve kaliteli yollarından hem de dünyanın önde gelen tesislerinden biri olan Intercity İstanbul Park’tan yararlanmak istedik. 

Avrupalı jüri üyelerini, sektörde çalışan son derece yetenekli insanlarıyla Avrupa kıtasının en önemli otomobil merkezlerinden birine dönüşen Türkiye’ye getirecek olmamız, bizler için de gurur vesilesi. Intercity İstanbul Park ile bu etkinlikten sonra da pek çok projede birlikte çalışacağımıza inanıyorum” dedi. 

Autobest 2020 Yılın Otomobilini belirlemek üzere Avrupa’nın dört bir yanında 31 jüri üyesi finale kalan otomobilleri ekonomi, araç içi bilgi-eğlence sistemi, teknoloji ve güvenlik gibi kriterler doğrultusunda değerlendiriyorlar. 

Bu yıl 13 Şubat 2020 tarihinde Almanya’nın Mainz kentinde gerçekleştirilecek ödül töreninde açıklanacak olan ‘Avrupa’nın Satın Alınabilecek En İyi Otomobili 2020’ ödülü için Nissan Juke, Opel Corsa, Peugeot 208, Renault Clio ve Skoda Kamiq modelleri yarışacak.

Hiç yorum yok