Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Cıtroën C3 600 bin Satış Adedine Ulaştı

Fransız üreticinin küçük sınıftaki başarılı modeli Citroën C3, satışa sunulduktan sadece 30 ay sonra 600.000 satış adedine ulaştı.  ...

Fransız üreticinin küçük sınıftaki başarılı modeli Citroën C3, satışa sunulduktan sadece 30 ay sonra 600.000 satış adedine ulaştı. Gerçek bir başarı öyküsü olan 3. nesil Citroën C3 markanın en çok satan otomobili olarak aynı zamanda markanın küresel çapta büyümesinde önemli bir sorumluluk üstleniyor. 

Sergilemiş olduğu satış performansıyla Fransa’nın en çok satan üçünü otomobili olan Citroën C3 aynı zamanda Avrupa’nın en çok satan dördüncü otomobili oldu. 

Fransız otomobil üreticisi bundan 2,5 yıl önce, Kasım 2016’da üçüncü nesil Citroën C3’ü lanse etmişti. Citroën C3 satışa sunulduktan sadece 30 ay sonra üstün bir performans sergileyerek 600.000 satış adedine ulaştı. 

Citroën C3 sadece bu yılın başından bu yana 110.000 adetlik siparişle büyümesini hız kesmeden sürdürdü. Sergilemiş olduğu satış performansıyla Citroën C3 tüm segmentlerin toplamında Fransa’nın en çok satan üçüncü otomobili olurken Avrupa’da se B-Hatchback segmentinin en çok satan dördüncü otomobili oldu. 

Citroën C3 bu sonuçla Citroën markasının Avrupa pazarındaki büyümesinde ve ilk 12 otomobil markasından biri olmasında çok önemli bir katkı sağlamış oldu. 

Zengin ürün çeşitliliği ve kişiselleştirme alternatifleriyle dikkat çeken Citroën C3 satışlarının yüzde 40’ı ürün gamının tepe noktası olan Shine versiyonuyla satıldı. 

Satışların yüzde 65’i isteğe bağlı olarak sunulan çift renk seçeneğiyle tercih edildi. Siparişlerin yüzde 55’i Airbump® ile sipariş edilirken satışların yüzde 25’i isteğe bağlı olarak sunulan renk seçeneğiyle tercih edildi.

Hiç yorum yok