Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Skoda 22 Milyonuncu Aracını Üretti

Skoda, 22 milyonuncu aracını banttan indirerek 124 yıllık tarihinde yeni bir rekora daha imza attı.  Üretilen kırmızı renkli ...

Skoda, 22 milyonuncu aracını banttan indirerek 124 yıllık tarihinde yeni bir rekora daha imza attı. Üretilen kırmızı renkli Kodiaq GT modeli, Skoda markasının üretime başladığı 1905 yılından bu yana 22 milyonuncu aracını temsil ediyor. 

Sadece 5 yılda 124 yıllık tarihinin 4’te 1’inden daha fazlasını satmayı başaran Skoda, istikrarlı yükselişini tüm hızıyla sürdürüyor. 

1991 yılında, 1905’ten bu yana 5 milyon aracını satmayı başaran marka, her geçen yıl ürün gamını da genişleterek adından daha fazla söz ettirmeyi başardı. 

Son dönemde üretim kapasitesini de artıran Skoda, büyüme stratejisi kapsamında 2022’nin sonuna kadar 30’dan fazla yeni model tanıtmayı amaçlıyor. Bu yeni modellerin 10 tanesi ise, elektrikli versiyonlar olacak. 


2014’ten itibaren her yıl 1 milyondan daha fazla satış gerçekleştiren Skoda, aynı zamanda büyüme stratejisinin bir parçası olarak verimli bir uluslararası üretim ağı kurdu. 

Şu anda 9 farklı ülkede toplam 16 fabrikada üretim yapan marka, 22 milyonuncu aracını ise, markanın en büyük pazarı olan Çin’de banttan indirdi. Çin pazarına 12 yıl önce giriş yapan Skoda, ülkeye özel modellerle de kısa zamanda önemli bir gelişim elde etti.

Hiç yorum yok