Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Ege Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye zirveyi bırakmadı

Castrol Ford Team Türkiye, Ege Rallisi ile iddiasını daha ilk yarışta ortaya koydu.  Castrol Ford Team Türkiye’nin şampiyon pilot...

Castrol Ford Team Türkiye, Ege Rallisi ile iddiasını daha ilk yarışta ortaya koydu. 


Castrol Ford Team Türkiye’nin şampiyon pilotu Murat Bostancı,2019 sezonunun ilk yarışı Ege Rallisi’ni genel klasman birincisiolarak tamamladı 

2019 ralli sezonuna markalar, pilotlar &co-pilotlar, genç pilotlar, 2 çeker ve Türkiye Historic Ralli şampiyonluğu parolası ile başlayan Castrol Ford Team Türkiye, Ege Rallisi ile iddiasını daha ilk yarışta ortaya koydu. 

Castrol Ford Team Türkiye’nin şampiyon pilotu Murat Bostancı, sezonun ilk yarışı Ege Rallisi’ni genel klasman birinciliği ile tamamladı ve sezonun gerikalanı için rakiplerine göz dağı verdi. 

2019 sezonu ile birlikte 4 çeker Fiesta R5 ile yarışmaya başlayan Buğra Banaz – Burak Erdener ikilisi ise genel klasman dördüncüsü olarak, sezonun geri kalanı için şampiyonanın en büyük adayları olduklarını gösterdiler. 

FiestaRally Cup 2019’da heyecan doruktaydı 
Türkiye Ralli Şampiyonası takvimi ile birlikte yapılan ve 2 çeker araçların yarıştığı FiestaRally Cup organizasyonunda, sıralama son etapta belli oldu. 

Yarış boyunca istikrarlı bir performans sergileyen Kaan Karamanoğlu – Nehir Yılmaz ikilisi FiestaRally Cup “Genel Klasman” ve “Sınıf R2T”birinciliklerini elde etti. FiestaRally Cup “Genel Klasman” ve “Sınıf R2T”ikinciliklerini ilk gün yaşadığı talihsizliğe rağmen pazar günü gösterdiği yüksek performans ile Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı ikilisi elde ederken üçüncülüğü ise Üstün Üstünkaya-Gürkal Menderes ikilisi elde ettiler. FiestaRally Cup “Sınıf R2”birinciliğini Uğur Çelikyay-Yusuf Çelik kazanırken,“Sınıf ST”de ise birinciliği Özcan Söke-Barkın Şahin elde etti. Yine Castrol Ford Team Türkiye çatısı altında Ford Escort MK2 ile Türkiye Historic Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden Kemal Gamgam – Orkun Demir ikilisi de kendi kategorisinde ralliyi ikinci sırada tamamladı.  

Geleceğin Pilotları – “Drive totheFuture”

 Sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisi’nde “Drive totheFuture“ logolu 1.0L EcoBoost motora sahip 2 çeker Fiesta R2T aracı ile Genç Pilotlar Şampiyonası’nda mücadele eden Emre Hasbay – Emir Şahin ikilisi son etaba kadar önde girdikleri rallide, şansız bir şekilde son etapta yarış dışı kaldılar. 


Serdar Bostancı: “2019 sezonunun açılış rallisinde hedeflerimize ulaştık” Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, Ege Rallisi ile ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Sezonun ilk yarışları yarış sezonuna verilen ara yanında sezonun geri kalanına yönelik önemli ipuçları taşıdığından pilot &co-pilotlar için her zaman stresli olmuştur. 

10 araçla katıldığımız Ege Rallisi’nde Emre Hasbay’ın son etapta yaşadığı talihsizlik dışında tüm araçlarımızın “finish”i görmesi bizim çok anlamlı. 

Bunun yanında, daha önceden Avrupa Kupası’nda & Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Pilotlar Şampiyonluğu kazanmış şampiyon pilotumuz Murat Bostancı’nın askere gitmeden 1 gün önce aldığı birincilik ile sezona moralli başlaması, bu sene R5 ile yarışmaya başlayan Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisinin umut veren performansları bizleri çok mutlu etti. Sezonu güzel açtık, inşallah güzel kapatacağız. Başta sponsorlarımız olmak üzere destek veren herkese çok teşekkürler.”

Hiç yorum yok