Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Ds Automobıles Premium Elektrikli Araçların Pazar Lideri

DS Automobiles, 2019 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı ile eşzamanlı olarak düzenlenen Yeni Enerji Zirvesi.  E-TENSE Dönem...

DS Automobiles, 2019 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı ile eşzamanlı olarak düzenlenen Yeni Enerji Zirvesi. E-TENSE Dönemi çerçevesinde Avrupa Birliği Pazarları’nda DS 3 CROSSBACK E-TENSE ve DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 için sipariş kabul etmeye başladı. 

DS Automobiles, %100 elektrikli B-SUV ve 50 kilometre sıfır emisyonlu menzile (WLTP döngüsünde) sahip şarj edilebilir hibrit SUV sunan ilk premium otomobil üreticisi olarak dikkat çekiyor. 

Enerji geçişine tam anlamıyla bağlı olan DS Automobiles, markanın CEO'su Yves Bonnefont önderliğinde, Formula E şampiyonu ve E-TENSE marka yüzü Jean-ÉricVergne’nin ve elektrikli mobilite uzmanlarının katılımıyla Yeni Enerji Zirvesi.E-TENSE Dönemi’ni düzenleyerek sürdürülebilir ulaşımın gelişimini ele alıyor ve teşvik ediyor.  

2019 E-TENSE yılı olacak 

Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı çerçevesinde Cenevre’deki DS STORE’da düzenlenen Yeni Enerji Zirvesi. E-TENSE Dönemi; MarkaCEO'su Yves Bonnefont’na, Formula E Şampiyonu ve E-TENSE marka yüzü Jean-ÉricVergne’e, Energie 360°'den Marco Piffaretti’ye ve Norveç Elektrikli Araçlar Derneği'nden StåleFrydenlund’a enerji geçişinin zorlukları hakkında düşüncelerini paylaştıkları bir platform oldu.

Kendini sürdürülebilir gelişime adayan ve bununla ilgili bir Manifesto yayınlayan yeni E-TENSE marka yüzü, Formula E Şampiyonu ve DS E-TENSE FE19 pilotu Jean-ÉricVergne, DS Automobiles ile birlikte E-TENSE projesinde yer alıyor. 

E-TENSE, DS Automobiles'in enerji geçişi için global vizyonunu ortaya koyuyor. Marka, araçların elektrikle geleceğe hazırlanması stratejisi çerçevesinde yeni modellerini % 100 elektrikli veya yüksek performanslı şarj edilebilir hibrit olarak sunacak ve bu ürünleri ilgili hizmetlerle desteleyecek. 

Formula E'deki zaferleriyle ünlenen DS Automobiles,Cenevre'de ilk %100 elektrikli premium B-SUV olan DS 3 CROSSBACK E-TENSE ve ilk premium şarj edilebilir hibrit SUVolan DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 olmak üzere E-TENSE serisini satışa sunmaya başlıyor. 

Sadece elektrikli E-TENSE modellerini satışa sunmakla kalmayan DS Automobiles aynı zamanda bu araçları destekleyen ve tamamlayan bir dizi hizmet de sunuyor. Örneğin “MyDS”uygulaması,DS 3 CROSSBACK E-TENSE ve DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 modellerinin şarj durumlarınını ve kabin sıcaklıklarını uzaktan yönetme imkanı sunuyor. 

Free2Move altındaki hizmetlere bağlı olan E-TENSE, akıllı telefonlar veya özel “Charge My DS” haritası üzerinden erişilebilen imkanlar sunuyor.“Charge My DS Pass”, kullanıcının aracıyla uyumlu elektrikli şarj noktalarını bulmasını ve bunlara erişmesini sağlıyor. 

Haritalama dışında mesafeye ve mevcut menzile göre şarj noktası listesi sunulurken bir şarj noktası seçilmesi halinde uygulama ilgili şarj noktasına yönlendirme yapıyor.
“DS Trip Planner”,aracın menzilini analiz ederek kullanıcı için ideal rotayı alternatifleriyle birlikte oluşturuyor. Böylece kullanıcı şarj süresi de dahil olmak üzere yolculuğunun süresini ve güzergahını bilerek yola çıkabiliyor. 

Free2Move Lease üzerinden sunulan “DS Mobility”, müşteriye bir DS modelini 5 gün kiralama imkanı sunarken “DS Smart Access” ise kullanıcıya anahtar vermeden başkalarının aracına erişim sağlamasına imkan tanıyor.  

DS 3 CROSSBACK E-TENSE: %100 elektrikli, sessiz, konforlu ve dinamik 

Piyasadaki ilk%100 elektriklipremium B-SUV aracı olan DS 3 CROSSBACK E-TENSE, DS Automobiles’a özgü tasarım anlayışı ile heyecan uyandıran bir performans sunuyor.

DS 3 CROSSBACK E-TENSE’te 136 HP (100kW) güç ve 260Nm tork üreten bir elektrik motoru görev yapıyor. Sistem 50kWh kapasiteli lityum-iyon batarya ile besleniyor ve fren anında enerji geri kazanımı ile destekleniyor. 

320km (WLTP) ve 430km (NEDC) elektrikli menzil sunan otomobil 0’dan 50km/sa hıza sadece 3,3 saniyede ulaşarak etkileyici bir performans kullanıma sunuyor. Yol gürültüsünü önlemeye yönelik gelişmiş çözümler ve motor titreşimlerinin olmamasıyla yol konforu tamamen yeni standartlar belirliyor. 

Kompakt batarya kitinin merkezi ve alçak konumu kadar eşdeğer DS 3 CROSSBACK'e göre bileşenlerde elde edilen 50 kg ağırlık tasarrufu sayesinde üstün sürüş dinamikleri ortaya çıkıyor.Sürücüye Eko, Normal ve Spor olmak üzere üç farklı sürüş modu sunuluyor. 100 kW’lık hızlı şarj özelliği dakikada 9 km’lik şarja imkan tanırken %80 şarj için 30 dakika yeterli oluyor. 

Bataryayı evde şarj etmek üzere DS, üç fazlı 11 kW gücündeki şarj ünitesi ile sadece 5 saatte ve tek fazlı 7,2kW gücündeki şarj ünitesi ile 8 saatte%100 şarj eden DS Smart Wallbox sunuyor.  

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4: yüksek performanslı hibrit 

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 bünyesinde barındırdığı gelişmiş teknoloji sayesinde sadece 13,2kWh kapasiteli batarya ve fren anında enerji geri kazanım sistemi ile 50 kilometre(WLTP döngüsü) elektrikli menzil sunan dünyanın ilk premium kompakt SUV otomobili olarak öne çıkıyor. 

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 200 HP gücündeki benzinli motoru ve iki adet elektrik motoruyla toplam 300 HP güç ve 450Nm tork kullanıma sunuyor. 

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4’tefarklı sürüş modları bulunuyor. “ELEKTRİK” modu,sadece batarya ile 135 km/sa hıza kadar sürüşlerde sıfır CO2emisyon salım değerive50 kilometre (WLTP döngüsü) elektrikli menzil tanıyor. 

“SPOR” modu yüksek güç üretimi ile sürüş keyfine odaklanırken “HİBRİT” modu ise otomobilin performansı ile enerji tüketimi arasındaki ideal dengeyi tesis ederek CO2emisyon salım değerini düşük tutuyor. “4WD” modu ise sürekli dört tekerlekten çekiş ile sürüş sağlıyor. 

Formula E'denelde edilen bilgi birikimi ve deneyimin yansıması olarak DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4’teki“BRAKE” fonksiyonunda yavaşlama ve frenleme sırasında kazanılan enerji ile elektrikli menzil uzatılabiliyor.

 “E-SAVE” olarak adlandırılan bir diğer fonksiyonda, yolculuğun seçilen bir bölümünde %100 elektrik modunda sürüş yapmak için yeterli enerji tasarrufu yapılıyor.

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4'ün geniş dokunmatik ekranındaki harita gerçek zamanlı olarak elektrikli modda ne kadar sürüşün mümkün olduğunu ve şarj noktalarını gösteriyor.

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4’ün bataryası DS Wallbox ile 2 saatten daha kısa sürede şarj oluyor.

Hiç yorum yok