Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Dacia Ultimate özel serisinin tanıtımını 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştiriyor

Dacia, Cenevre Otomobil Fuarı’nda bazı ülkelerde* Techroad olarak bilinen ve Duster, Logan ve Stepway ailesine yönelik sunulan Ultimate öze...

Dacia, Cenevre Otomobil Fuarı’nda bazı ülkelerde* Techroad olarak bilinen ve Duster, Logan ve Stepway ailesine yönelik sunulan Ultimate özel serisinin tanıtımını gerçekleştiriyor. Duster ile sunulan yeni 1.3 TCe 130 ve 150 bg motorların 4x4 versiyonları, 2019 yazında satışa sunulacak. Dacia, 2018 yılında yüzde 7 artış ile dünya çapında700 bin 798 satış adedi gerçekleştirdi ve bir rekora imza attı. 

Sandero, Avrupa’daen çok perakende satışı gerçekleştirilen model olmaya devam ediyor. 

Dacia, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda bazı ülkelerde Techroad olarak da adlandırılan yeni Ultimate özel serisini sergiliyor. Füzyon Kırmızı ve Antrasit Gri;Duster, Logan ve Stepway ailesine (Sandero, Logan MCV, Lodgy ve Dokker) yönelik sunulan özel serinin yeni renkleri arasında yer alıyor. Dacia, Duster’da yer alacak1.3 TCe 130 ve 150 bgyeni benzinli motorlarını tanıtıyor. 

Yeni nesil benzinli motorlar, güvenilirlik ve dayanıklılık açısından en yüksek gereksinimleri karşılamak için İttifak’ın en güncelinovasyonlarını içeriyor. 

Güçlü tasarımı, griye kontrast oluşturan kırmızı dekoru ve çarpıcı bir tarza sahip döşemeleriyle Dacia özel serisi dikkat çekiyor.

Dacia Ultimate özel serisi, dış (karoser hatları, dikiz aynası gövdeleri, kapıların alt kısmı) ve iç kısmındaki (kapı panelleri, havalandırma çerçeveleri, özel döşeme ve ön/arka paspas üstü) kırmızı ayrıntılarla dikkat çekiyor.


Daha konforlu bir görünüme sahip kabin içindeki açık gri tonlar ile kırmızı renkler, koyu karbon gösterge paneli ile kontrast oluşturuyor.  
Orta kısımda yer alan kırmızı tasarım, sis farlarını öne çıkarırken, 16 inç çift tonlu Parlak Gümüş/Gri elmas alüminyum jantlar (veya Duster ile sunulan 17 inç alüminyum jantlar) göze çarpıyor. 

 Özel seri; arka görüş kamerası ve park sensörleri, otomatik klima, eller serbest giriş kartı, kör nokta uyarı sistemi, çok görüşlü kamera, Apple CarPlay® ve Android Auto® uyumlu Media Nav Evolution multimedya sistemini içeren Duster City Plus Paketi gibi kullanışlı Dacia teknolojileri ile birlikte sunuluyor.

Ülkeye bağlı olarak Ocak ayından itibaren siparişe açılan özel seri, Avrupa’da ve Dacia’nın mevcut olduğu 44 ülkenin çoğunda Mart başında satışa sunulacak. 

Dacia Satış ve Pazarlama Direktörü IonuţGheorghe“Bu lansman 2019’un parlak bir yıl olacağını gösteriyor.Tıpkı satışları yüzde 20,5 artan Sandero ve Yeni Duster performanslarının damga vurduğu rekor 2018 yılı gibi." dedi.  

Yeni satış rekorları  

Dacia, 2018 yılında dünya çapında gerçekleştirdiği 700 bin 798 satış adedi ile yüzde 7’lik bir artış kaydetti (Binek otomobillerde yüzde 7,5, Ticari araçlarda yüzde 1,1). 

Dacia, Avrupa’dasatışlarını yüzde 10,3 artırarak 511 bin 622 satış adedine ulaştı ve yeni bir rekor kırdı. Pazar payı ise 0,3 puan artış ile yüzde 2,9’a yükseldi. 

Sandero, perakende müşterilere en çok satılanbinek otomobili olmaya devam etti.2018 yılında lansmanı gerçekleşenyeni Duster da Avrupa’da perakende müşterilere gerçekleştirilen C-SUVsatış sıralamasında doğrudan 1. sıraya yükseldi.

Hiç yorum yok