Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Yeni Ford Focus 2018’i 12 ödülle kapattı

Tamamıyla yenilenen Ford Focus, 2018’de pazara sunulduğu günden bu yana aldığı ödüller ile kendi segmentinde yazdığı 20 yıllık efsanesine y...

Tamamıyla yenilenen Ford Focus, 2018’de pazara sunulduğu günden bu yana aldığı ödüller ile kendi segmentinde yazdığı 20 yıllık efsanesine yeni başarı hikâyeleri eklemeye devam ediyor. Türkiye’de geçen ay satışa sunulan Yeni Ford Focus, Avrupa pazarlarındaki ilk 6 ayında aralarında “Yılın Otomobili” ödülleri de bulunan 12 ödüle layık görüldü. 

Sıfırdan tasarlanarak bugüne kadarki en iddialı Focus modeli olarak pazara sunulan yeni Ford Focus pazardaki başarısını 6 ay gibi kısa bir sürede layık görüldüğü 12 itibarlı ödülle kanıtladı. 

Bu ödüller kapsamında iki kez “Yılın Otomobili” unvanına da layık görülen Ford Focus, Avrupa’nın farklı ülkelerindeki kurumlar tarafından verilen saygın ödüllerde birincilikler kazandı. 

Yılın Otomobili” unvanını iki kez aldı 

Teknolojik, ergonomik ve kullanıcı odaklı özellikleri, Ford’un “İnsan odaklı” tasarım felsefesi ile birleştiren yeni Ford Focus, kullanıcıların tutkularını ve kişiliklerini merkeze alan bir felsefe ile tasarlandı. 

Güvenli ve konforlu bir sürüş için akıllı teknolojilerle donatılan yeni Ford Focus’un sunduğu sürüş ve yolcu deneyimi, Hırvatistan ve Finlandiya’da “Yılın Otomobili 2019” ödüllerini aldı. 

Sofistike EcoBoost benzinli ve EcoBlue dizel motorlarının optimize edilmiş yakıt verimliliği, akıllı telefonlar için kablosuz şarj özelliği gibi özellikleri ile İspanya’da Girişimciler Yılın Otomobili ödülü, Çek Cumhuriyeti Filo Ödülleri 2018’de Fayda Kategorisi birinciliği ve İngiltere’de BusinessCar Ödüllerinde En İyi Alt-Orta Segment Otomobil ödülü aldı. 

Almanya’da Auto Zeitung 2018 Otomobil Ödüllerinde “Kompakt Sınıf” birincilliğinin yanı sıra 2018 İskoç Yılın Otomobili Ödüllerinde “En İyi Aile Otomobili” kategorisinde birincilik kazanan yeni Ford Focus, ayrıca 2019 Mart ayında açıklanacak Avrupa Yılın Otomobili ödülü için belirlenen yedi finalist arasında yer alıyor. 

Yeni Ford Focus’un 2018 yılında şimdiye dek aldığı ödüllerin tam listesi şöyle: 

• Yılın Otomobili 2019 – Finlandiya 
• Yılın Otomobili 2019 – Hırvatistan 
• Belçika Yılın Aile Otomobili (iki fiyat kategorisi) – Belçika 
• İrlanda Yılın Otomobili ödülleri: Yılın Kompakt Otomobili – İrlanda 
• Autobild Altın Teker Ödülleri: En İyi Kompakt Otomobil – Bulgaristan 
• BusinessCar Ödülleri: En İyi Alt-Orta Segment Otomobil – İngiltere 
• Parkers Yeni Otomobil Ödülleri 2019: En İyi Küçük Aile Otomobili – İngiltere 
• 2018 İskoç Yılın Otomobili Ödülleri: En İyi Aile Otomobili – İskoçya 
• Auto Zeitung Otomobil Ödülü 2018: Kompakt kategori birincisi – Almanya 
• Büyük Avusturya Otomobil Ödülü: Başlangıç kategorisi birincisi – Avusturya 
• Girişimciler Yılın Otomobili – İspanya 
• Çek Cumhuriyeti Filo Ödülleri 2018: Fayda kategorisi birincisi – Çek Cumhuriyeti  

Yeni Focus’un güvenlik teknolojilerine Euro NCAP’ten 5 Yıldız 

 Ford Focus, bu yıl ayrıca bağımsız çarpışma testleri gerçekleştiren Euro NCAP’ten en yüksek değerlendirme olan 5 yıldız aldı. 

Yeni Focus, kuralları Euro NCAP tarafından daha da zorlaştırılan güncel test kriterleriyle gerçekleştirilen çarpışma testinde maksimum güvenlik derecelendirmesini hak eden ilk araçlardan biri oldu.

Hiç yorum yok