Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Volkswagen trafik sorununu kuantum bilgisayarlarla çözecek

Alman otomobil devi Volkswagen, trafikte yaşanan gecikmeleri en aza indirmek için kuantum bilgisayarlardan yararlanacak.  Lizbon’da ...

Alman otomobil devi Volkswagen, trafikte yaşanan gecikmeleri en aza indirmek için kuantum bilgisayarlardan yararlanacak. 

Lizbon’da WebSubmit’te Volkswagen ve D-Wave’in birlikte yer aldığı projeye göre; taksiler, toplu taşıma araçları ve filolar, kuantum bilgisayarların yardımıyla trafikte bekleme süresini en aza indirecek. 

 Şirketin San Francisco’daki laboratuvarı CODE Lab’ın baş araştırmacılarından Florian Neukart, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Volkswagen kuantum bilgisayarları üzerine pratik odaklı araştırmalarda ilerliyor ve temel uzmanlık bilgisi kazanıyor” dedi. 

Nekuart açıklamalarında “Bu teknolojinin, trafik optimizasyonu da dahil olmak üzere, şirket için faydalı olabilecek uygulamalarını derinlemesine anlamak istiyoruz. 


Büyük şehirlerdeki toplu taşıma kuruluşları ve taksi şirketleri filolarını verimli bir şekilde yönetme konusunda oldukça hevesli. 

Kuantum için optimize edilmiş trafik yönetim sistemimiz bunu gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olabilir. ” ifadelerine yer verdi. D-Wave Başkanı Bo Ewald ise şirketin kurulduğu günden beri pratik kuantum uygulamalarını geliştirmeye odaklandığını ifade etti. 

Ewald “Volkswagen’in trafik optimizasyonundaki uygulamaları takip etmek için D-Wave kuantum bilgisayarlarını kullanan yenilikçi çalışması, kuantum hesaplamalarının hem iş operasyonlarında hem de insanların günlük yaşamlarında sahip olabileceği gerçek dünya etkisine bir örnektir.” dedi. 

Quantum bilgisayarlar, geleneksel bilgisayarlara göre trafik optimazasyonu gibi kompleks verileri çok daha hızlı işleyebiliyor.ntv

Hiç yorum yok