Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

ds automobıles, ürün gamı wltp protokolünü karışılıyor

Tüm DS Automobiles ürün gamı gibi yeni satışa sunulan DS 7 CROSSBACK de zorlu WLTP prosedürlerini karşılıyor. Bu test prosedürlerinin yakıt...

Tüm DS Automobiles ürün gamı gibi yeni satışa sunulan DS 7 CROSSBACK de zorlu WLTP prosedürlerini karşılıyor. Bu test prosedürlerinin yakıt tüketimi ve CO2 emisyon salınım değerleri gerçek sürüş koşullarına oldukça yakın. 

DS 7 CROSSBACK modellerinde kullanılan benzinli motorlara yönelik partikül filtresi (GPF) veya dizel motorlardaki seçici katalitik indirgeme (SCR) gibi teknolojik çözümler sayesinde tüm DS Automobiles ürün gamı Euro 6.2 standardına WLTP test protokülü karşılıyor. 

DS Automobiles CEO’su Yves Bonnefont yapmış olduğu değerlendirmede: “Şirket olarak her zaman müşteri odaklı bir yaklaşımla hareket ediyoruz. 

Bu nedenle en başından itibaren müşteri kullanım koşullarını en doğru şekilde yansıtan test prosedürlerinin uygulanmasını destekledik ve gelişen teknolojilere paralel olarak yeni protokolleri öngörmeye çalışıyoruz. 


DS 7 CROSSBACK modelimizle birlikte lanse etmiş olduğumuz ve PureTech benzinli motorumuzda kullanıma sunduğumuz benzin partikül filtresi bunun çok iyi bir örneği. Tüm ürün gamımız Euro 6.2 normunu karşılamak üzere homologe edilmiş durumda." dedi. 

İkinci nesil DS modellerinin ilki olan DS 7 CROSSBACK; 345 adet DS Salon ve DS Store olmak üzere son derece geniş kapsamlı bir tanıtım programıyla lanse edildi. Benzersiz bir müşteri deneyimi sunmak üzere hareket eden DS Automobiles satış noktalarının sayısını 2018 yılı sonuna kadar 500’e ulaşacak.  

WLTP ve NEDC

1973 yılında devreye alınan ve 1992 yılında güncellenen Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü (NEDC), Avrupa pazarında satışa sunulan araçlar için sürüş normu olarak kabul edildi. Söz konusu norm, tüketim ve emisyon değerlerini ortalama 34 km/s hızda 11 kilometrelik bir sürüş standardında ölçmek için kullanıldı. 

Gerçek sürüş koşullarına daha yakın sonuçlar elde etmek üzere dünya genelinde Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP) standardı devreye alındı. Bu normda 23 kilometreden daha uzun bir mesafenin ortalama 46,5 km/s hızla geçilmesi gerekiyor. Bu testler bağımsız teknik kuruluşlar tarafından yürütülüyor. 

Yine bu testler marka ve modelden bağımsız olarak standartlaştırılmış bilgi elde etmeyi amaçlıyor. Bu döngü Euro 6.2 standardını esas alırken böylece ince parçacık emisyonlarının sınırlarını daha da azaltıyor. 1 Eylül 2018 itibariyle tüm modeller WLTP test prosedürüne göre homologe edildi. 

Daha önce NEDC protokolüne uygun olarak homologasyonu yapılmış vestokta bekleyen araçlar istisna olup bu araçlar 31 Aralık 2018 tarihine kadar satışta kalmaya devam edecek. 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle AB ülkelerinde satış noktalarında tüketiciye sadece WLTP protokolünün tüketim ve emisyon değerleri gösterilebilecek.

Hiç yorum yok