Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Audi’den atık susuz üretim

Audi’nin Meksika’da bulunan fabrikasında üretim sonrasında ortaya çıkan atık suların tamamı çeşitli fiziksel ve kimyasal süreçlerden geçiri...

Audi’nin Meksika’da bulunan fabrikasında üretim sonrasında ortaya çıkan atık suların tamamı çeşitli fiziksel ve kimyasal süreçlerden geçirilerek tekrar kullanılıyor. 

Otomobil üretiminde su kullanımı, boyahaneden, test odalarına kadar birçok süreçte kritik rol oynuyor. 

Audi’nin Meksika’nın San Jose Chiapa bölgesinde bulunan ve 2016 yılında Q5 üretimi için kurulan üretim merkezi, üretimde kullanılan suyun iyileştirilip, tekrar kullanılması konusunda büyük bir ilerleme kat etti. 

Audi, artık üretim sürecinde ortaya çıkan tüm atık suları tekrar değerlendiriyor. Fabrikada, üretim sonrası ortaya çıkan atık su, öncelikle kimyasal ve fiziksel iyileştirmeden geçirilerek, ağır metallerden ayrılıyor. 
Sonrasında biyolojik arınma merkezine gönderilerek, burada da organik atıklar gideriliyor. En son olarak filtreleme ve diğer süreçlerden geçen atık su, hem hijyen hem de kalite olarak üretimde tekrar kullanılacak hale getiriliyor. 

Aynı zamanda yeşil alanlarının sulanması için de kullanılıyor. Audi, mevcutta yıllık 100.000 metreküp su arıtımı gerçekleştirerek tesisin toplam ihtiyacının ¼’ünü karşılıyor. Uzun vadede şirket, her yıl 300.000 metreküp yeraltı suyundan tasarruf etmeyi planlıyor.

Hiç yorum yok