Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Formula E Şampiyonu Audi Sport ABT Schaeffler takımı oldu

Formula E’de, Audi Sport ABT Schaeffler takımlar sıralamasında geride devam ettiği seriyi etkileyici bir performansla birinci tamamladı.  ...

Formula E’de, Audi Sport ABT Schaeffler takımlar sıralamasında geride devam ettiği seriyi etkileyici bir performansla birinci tamamladı. 

Brooklyn’de gerçekleşen yarışta birinci ve ikincilik dahil dört kez podyuma çıkmayı başaran takım, 94 üzerinden 78 puan toplayarak, en yakın rakibiyle arasındaki, aşılmasına neredeyse imkansız gözüyle bakılan 33 puanlık farkı kapatıp 2 puan farkla zafere ulaştı. 

ABB FIA Formula E Şampiyonasının takımlar sıralamasında birincilik mücadelesi son tura kadar sürdü ve şampiyonu yalnızca 2 puanlık bir fark belirledi. 

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen yarışta Lucas di Grassi, Manhattan’ın merkezine tepeden bakan Brooklyn’de gerçekleşen yarışta 43 turun ardından bitiş çizgisinden ikinci sırada geçen isim oldu. Brezilyalı pilot, art arda elde ettiği yedinci podyum sıralaması ile şampiyonayı da ikinci sırada tamamladı. 
Pilot, sezonun ilk dört yarışında derece alamazken, altıncı yarıştan itibaren her müsabakada podyuma çıkmayı başardı. Brezilyalı pilot, elde ettiği bu sonucu şu şekilde değerlendirdi: “İlk dört yarışı puansız bitirdikten sonra sezonu sürücüler sıralamasında ikinci bitirmiş olmak mutluluk verici. 

Sonuç itibarıyla ekibimizle birlikte harika bir sezon oldu. Hiç pes etmedik. Böylesine muhteşem bir geri dönüş yaparak takımlar sıralamasında birinciliğe ulaşmış olmak bunun en iyi kanıtı.” 

Formula E’nin dört yıllık tarihinde di Grassi, Audi Sport ABT Schaeffler takımıyla 27 kez podyuma çıkıp toplamda 611 puan toplayarak, elektrikli yarış serilerinde mücadele eden diğer tüm pilotları geride bıraktı. 

Lucas di Grassi’nin Takım arkadaşı Daniel Abt ise, yarışı üçüncü sırada bitirerek 15 puan elde etmenin yanı sıra, en hızlı tur zamanını kaydederek kazandığı ilave puanla final yarışında takımlar sıralamasındaki birinciliğe önemli bir katkıda bulunmuş oldu. 

Bu sezon dördüncü en hızlı tur zamanını yapan 25 yaşındaki pilot, bu bakımdan diğer tüm pilotları da geride bıraktı. “New York’tan 120 puan, iki zafer ve iki podyum sırasıyla dönen Abt, dört yıllık Formula E kariyerinin açık ara en başarılı sezonunu kaydetti. 

Abt, sürücüler sıralamasını beşinci sırada tamamladı. Audi Sport ABT Schaeffler takımı ise, 12 yarışta 7 en hızlı tur süresini elde ederek, takımlar arasında rekor kırmayı başardı.

Hiç yorum yok