Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

DS 7 Crossback Türkiyede satışta

nı sunan DS Rent veya farklı hizmet çözümleri sunan MyDS uygulaması da dahil olmak üzere geniş bir hizmet yelpazesi de sunuyor.  DS ...

nı sunan DS Rent veya farklı hizmet çözümleri sunan MyDS uygulaması da dahil olmak üzere geniş bir hizmet yelpazesi de sunuyor. 

DS dünyasını şekillendirirken müşterilerden almış olduğu geri bildirimleri değerlendiren ve büyük bir grubun parçası olan işine tutkuyla bağlı ekipler tarafından yaratıldı, şekillendirildi ve inşa edildi. 

Yoğun çalışma süreci şimdi meyvelerini veriyor. Böylece otomobil tarihinde tamamen yeni bir safya açan DS 7 Crossback, 2018 Haziran ayı itibarıyla Türkiye’de satışa sunuldu. 

DS 7 Crossback, baştan aşağı DS tarafından tasarlanan tamamen yeni bir model. Sadece yeni bir dinamizm yaklaşımı sergilemekle kalmayan DS 7 Crossback, aynı zamanda stil, konfor ve teknoloji bakımından da tamamen yeni ufuklara yelken açıyor ve bu yönüyle tasarım ve geliştirme ekibi için ilham verici bir ödül niteliğini taşıyor. DS Automobiles, bünyesinde barındırdığı yaratıcı tasarım, prestijli malzemeler ve ileri teknolojiyle Fransız lüks dünyasının en son ve en yeni temsilcisi. 


Lanse edildikten sonra satışa sunulan modellerinin tamamında uygulanan bu nitelikler, markanın bundan sonraki modellerinde de temel felsefe olarak kullanılmaya devam edecek. 

Buna yeni nesil DS’lerin ilk temsilcisi olan SUV da dahil. DS Automobiles’in yeni amiral gemisi DS 7 Crossback Avrupa ile Çin’de üretiliyor ve markanın faal olduğu tüm pazarlarda satışa sunulacak. 

Yeni nesil DS’lerin ilk temsilcisi olan DS 7 Crossback’in ideal gövde orantıları ve akıcı tasarım çizgileri de dahil olmak üzere tüm karakteristik öğeleri diğer tüm yeni DS modellerinde de kullanım bulacak.

Otomotiv sektörünün önemli oyuncuları gibi DS Automobiles de mobilitenin geleceğinin elektrikli ve elektrik destekli çözümlerle şekilleneceğine inanıyor. DS 7 Crossback’in plug-in hybrid versiyonu E-Tense 4×4 bunun en iyi göstergesi. Otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanması DS marka stratejisinin temelini oluşturuyor. 

Gelecekteki tüm yeni DS modelleri ya tamamen elektrikli ya da plug-in hybrid versiyona da sahip olacak. DS 7 Crossback söz konusu ürün stratejisinin ilk temsilcisi olarak öne çıkarken, DS Automobiles 2025 yılına kadar satışlarının üçte birinden fazlasının bu versiyonlardan oluşacağını tahmin ediyor. 

DS 7 Crossback’in şasi ve gövde nitelikleri henüz proje başlamadan belirlendi. DS 7 CROSSBACK Olası gövde tasarımının çizimlerine geçmeden ilk görev olarak gelecek modelin temelleri oluşturuldu. 

Seçilen platformun faydalarını en üst seviyeye taşımak ve yeni modele güçlü bir tasarım kazandıracak olan gövde orantılarını belirlemek üzere tasarım ekipleriyle mühendislik birimi yakın işbirliği içinde çalıştı. Kâğıt üzerindeki çizimlerinden ardından dijital ortama aktarılan projenin A’dan Z’ye tüm aşamaları adım adım DS bünyesinde şekillendirildi. 

Pazardaki rakipler kadar pazar araştırmaları da değerlendirildikten sonra fonksiyonellik, nitelik ve kalite algısı gibi kriterler de göz önüne alınarak 2014 yılı sonunda boyutlar 4.57 metre uzunluk, 1.89 metre genişlik ve 1.62 metre yükseklik olarak belirlendi. İlk prototipler ise 2016 yılının Haziran ayında üretim bandından inmeye başladı. 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez sergilenen araç gerek tasarımı ve gerekse de nitelikleriyle kamuoyunun onayını aldı. 

DS Divine konseptinden esinlenen ön yüz tasarımı marka kimliğine uygun bir görünüm sergilerken, aynı zamanda statü, estetik ve ileri teknoloji gibi kavramları çağrıştıran bir algı yarattı. 

Örneğin DS Active LED Vision ön farlar sadece modelin avangart ruhunu ön plana çıkartmakla kalmıyor, aynı zamanda güvenlik ve konforu da destekliyordu. 

Sektördeki benzersiz olan bu yüksek teknoloji ürünü çözüm, DS 7 Crossback’i rakiplerinden ayırıyor. Birbirinin üzerine geçerek tek parça bir görünüm oluşturan parlak stop lambaları da ayırt edici karakteristik tasarım detaylarından biri olarak dikkat çekiyor. 

SUV’lara has heybetli ve çekici görünümü 20 inçlik devasa jantlar, artırılmış iz genişliği ve uzun motor kaputu gibi ayrıntılar desteklerken, yine bu ayrıntılar etkileyici, güçlü ve karizmatik bir görünüme de katkı sağlıyor. 

Keskin hatlar ve akıcı çizgiler ise segmentteki diğer SUV’lardan farklı, dinamik ve kalite algısı yüksek bir görünümü beraberinde getiriyor. Bütün bu özelliklerle yeni DS 7 Crossback otomobil tasarımında tamamen yeni bir yaklaşım ortaya koyuyor. 

Otomobilin hatlarını ön plana çıkartan seçkin renkler seçimlerinden yaşama alanında tercih edilen malzeme kalitesi ve işçiliğe gösterilen özen DS’in yeni SUV müşterilerine her yönüyle kalite algısı yüksek bir ürün sunma hedefini yansıtıyor. 

DS, DS 7 Crossback modelinin malzeme ve renk seçimi için iç mimarlar, renk uzmanları ve mühendisler olmak üzere otomotiv sektörü dışından, alanının en iyileriyle işbirliği yaptı. 

DS’in yeni SUV modelinin her yönüyle kusursuz olması için gerek dış, gerekse de iç mekân mimarisinde malzeme seçimi kadar işçiliğe de büyük özen gösterildi. DS 7 Crossback’in yaşama alanı örneğin kapı panelleri veya konsol yüzeylerini süsleyen inci benzeri bir görünümü beraberinde getiren dekoratif işleme gibi detaylarla zenginleştiriliyor. 

DS için geliştirilen tekniğin anlaşması, tedarikçiler sürtünme dayanımını ve aşınmayı test etmek için dört yıldan fazla süre harcadıktan sonra imzalandı. 

Tıpkı söz konusu teknik gibi ahşap yüzeyler de kalite, kalite algısı ve mükemmeliyetçiliğe gösterilen özeni yansıtıyor. Sadece kullanım alanının genişliğiyle değil, ahşap yüzeyler üretim ve uygulama tekniğiyle de fark yaratıyor. 

Dünyanın önde gelen lüks otomobil üreticilerinin tercih etmiş olduğu deri tedarikçileriyle yapılan işbirliği malzeme ve işçilik kalitesine gösterilen özeni yansıtırken 16’ncı yüzyıldan kalma metal nakış süsleme yöntemi kalite algısını daha da yükseltiyor. 

DS 7 Crossback, Inspiration DS Bastille, Inspiration DS Performance Line, Inspiration DS Rivoli, Inspiration DS Opéra ve 2019 yılında devreye alınacak olan E-Tense 4X4 plug-in hybrid versiyonuyla birlikte lanse edilecek olan Inspiration DS Faubourg olmak üzere beş farklı donanım paketiyle satışa sunulacak. 

DS 7 Crossback’in yaşam alanı şekillendirilirken sürüş konforunu en üst seviyeye çıkartmak için çok büyük özen gösterildi. Projeden sorumlu müşteriler iç mekânı şekillendirirken; ev konforu, geniş yaşama alanı, kullanıcı dostu, sessiz ve en üst seviyede bağlanabilirlik gibi müşterilerin her geçen gün artan talebini dikkate aldılar.

Tasarımcılara verilen görev gayet netti: otomobilin dış tasarım stili, gövde orantıları ve yaşama alanı arasında ideal dengeyi tesis etmek. Otomobilin boyutu belirlenirken DS 7 Crossback’in hibrit versiyonu olan E-Tense’in teknik donanımları da dikkate alındı. 

Sonuç olarak hibrit sistemin yaşama alanını daraltmaması gerekiyordu. Sınıf ortalamasının 4.45 metre olduğu göz önüne alındığında DS 7 Crossback, 4.57 metre ile ortalamanın biraz üzerinde kalıyor. 

Böylece özellikle arka koltuk yolcuları olmak üzere geniş ve ferah bir yaşam alanı sunulurken, 555 litre ile son derece büyük bir bagaj da beraberinde geliyor. DS Automobiles, sadece DS 7 Crossback’in boyutlarını değil, aynı zamanda koltuklarını da boyut ve tasarım anlamında seyahat süresinden bağımsız olarak üstün konfor özellikleri sunacak şekilde tasarladı. 

Koltuklar otomotiv endüstrisinde güncel olarak kullanılan bütün gelişmiş teknolojileri bünyesinde barındırıyor. Yüksek yoğunluklu dolgu malzemeleri bir yandan yol bozukluklarının neden olduğu titreşimleri sönümlerken aynı zamanda kullanım ömrü boyunca yüksek dayanıklılık sunuyor. 

Donanım paketine bağlı olarak sunulan masaj özelliği programlanabilir, değişken yoğunluklu hava ceplerine sahipken, ısıtma ve havalandırma özelliğine sahip koltuklar üst düzey bir konfor seviyesi sunmak için saatte 40 metreküp hava emiyor ve temizliyor. 

DS, üst düzey bir konfor seviyesi sunmak üzere ses yalıtımını büyük bir titizlikle ele aldı. Giriş seviyesinden itibaren tüm DS 7 Crossback versiyonlarında; motor bölmesi ile kabin arasında, çamurluk içlerinde, motor kaputunun altında, kapı içlerinde, direklerde tavan döşemesinde ve zemin halılarında kapsamlı yalıtım çözümleri uygulanıyor. 

Lamine ön, arka ve yan camlar yalıtım paketini tamamlıyor. Araç içi konforu tamamlayan ve yolculukları keyfe dönüştüren unsurların başında bilgi ve eğlence sistemleri geliyor. DS 7 Crossback, Focal işbirliği ile geliştirilen 14 adede kadar hoparlöre sahip gelişmiş bir ses sistemi ile donatılıyor. 

DS ve Focal yakın işbirliği içinde çalışarak hoparlör kalitesinden hoparlörlerin konumuna kadar otomobil içerisinde mümkün olan en iyi ses deneyimini sunmak üzere mükemmel bir ses sistemi geliştirdiler. Ses kalitesi kadar bağlanabilirlik özellikleri de günümüz kullanıcıları için büyük öneme sahip.

DS 7 Crossback; anlık trafik bilgisi veya hava durumu bilgisine erişim sağlayan internet bağlantılı navigasyon desteğinin yanı sıra Apple CarPlay ve MirrorLink akıllı telefon uyumluluğu ile günümüz araç içi bilgi ve eğlence sistemleri teknolojilerini bünyesinde barındırıyor. 

DS 7 Crossback’in kapısını açan sürücü büyük bir özenle şekillendirilen kaliteli bir kokpitle karşılanıyor. Donanım seviyesine bağlı olarak ister manuel olsun, isterse de elektrik kumandalı ideal sürüş pozisyonu rahatlıkla ayarlanabiliyor. Tüm donanım paketlerinde sunulan anahtarsız çalıştırma özelliği kullanım konforunu destekliyor.

DS 7 Crossback Türkiye’de 1.6 Puretech 225 HP motor ve EAT8 otomatik şanzıman ile satışa sunuluyor. 

Benzersiz sürüş deneyimini sunmak üzere DS 7 Crossback’te PSA Grubu’nun farklı modellerinde de kullanılan ve üstün yol tutuş ile yol konforunu harmanlayan EMP2 platformu devreye giriyor. 

Platform ve platforma bağlı yürüyen aksam elemanlarıyla süspansiyon geometrisi DS markasının karakterine uygun olarak yeniden ayarlanmış. Örneğin yol konforunu artırmak üzere esnek arka bağlantılar yerini çok kollu bir sisteme bırakmış. Aks aralığını 5.5 cm arttıran DS mühendisleri, ayrıca ön aks yapısını da yeniden tasarlayarak iz genişliğini artırmışlar. 

DS 7 Crossback, EMP2 platformunu bu konfigürasyonla grup bünyesinde kullanan ilk otomobil olmasıyla öne çıkıyor. DS’nin en yeni SUV modelinde tamamen yeni, değişken, çok modlu amortisör sistemi devreye giriyor. 

DS Active Scan Suspension adındaki sistem sensörlerden elde edilen; ivmelenme, hız, direksiyon açısı gibi veriler dışında sürüş istikametini 20 metre mesafeyle tarayan ön cama entegre kameradan elde edilen verilerle çalışıyor ve yol şartlarına bağlı olarak her bir amortisörü bağımsız olarak ayarlıyor. 

Adaptif süspansiyon sistemi; konfor, güvenlik ve yol tutuş gibi birbirine zıt kavramları büyük bir başarıyla aynı potada eritirken sadece üst sınıf lüks otomobiller söz konusu gelişmiş teknolojiyi şu an için kullanıma sunuyor. 

Sensörler ve kameradan elde edilen veriler anlık olarak merkezi kontrol ünitesine iletilirken, örneğin yaklaşan bir kasis olduğunda sistem otomatik olarak amortisörleri yumuşatıyor. 

Sürüş keyfini desteklemek üzere çapı büyük bir özenle ayarlanmış olan ve ele iyi oturan direksiyon simidi ile gelişmiş bir direksiyon sistemi devreye giriyor. Direksiyon sistemi sürücüye ‘normal’ dışında daha dinamik sürüşleri desteklemek için ‘sport’ olmak üzere iki farklı sürüş modu tercihi sunuyor. 

Daha sportif ve dinamik bir sürüş hissi vermek üzere direksiyon simidinin çapı ortalamadan daha küçük tasarlanmış durumda. DS 7 Crossback E-Tense 4×4, DS 7 Crossback’in plug-in hybrid versiyonunu oluşturuyor ve 2019 yılında satışa sunulacak. 

Hibrit sistemde 200 HP güç üreten 1.6 litre hacimli turbo benzinli motoru biri önde ve diğeri arkada olmak üzere iki adet 80 kW gücünde elektrik motoru destekliyor. Böylece ortaya toplam 300 HP sistem gücüne ulaşıyor. Dört tekerlekten çekişli sistem performans ile yakıt ekonomisini aynı potada eritirken üstün sürüş verimliliği sunuyor. 

Yüksek güç ve tork üretimi sayesinde sınıfının en iyi 0-100 km/s hızlanma değerine imza atan ve 220 km/s maksimum hıza ulaşabilen DS 7 Crossback E-Tense 4×4 aynı zamanda 50 km (WLTP normuna göre) elektrik menzili ile sıfır emisyonlu günlük kullanımı destekleyerek ortalama 40 g/km CO2 emisyon salınımı gerçekleştiriyor. 

Elektrikli sürüş modunda arkadan itişli çalışan sistem herhangi bir şekilde emisyon üretmeden 130 km/s’ye kadar hız yapma imkânı sunuyor. Elektrikli menzilin sona ermesiyle hibrit sistem devreye giriyor ve DS 7 Crossback E-Tense elektrik destekli içten yanmalı motoruyla önden çekişli bir araca dönüşüyor. Sistem gerek gördüğünde arka elektromotoru da devreye sokarak dört tekerlekten çekişli yapıya otomatik olarak geçebiliyor. 

Ayrıca isterse sürücü dört tekerlekten çekiş sistemini kendisi de manuel olarak devreye sokabiliyor. Otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanması DS marka stratejisinin temelini oluşturuyor. Gelecekteki tüm yeni DS modelleri ya tamamen elektrikli ya da plug-in hybrid versiyona sahip olacak. 

DS 7 Crossback söz konusu ürün stratejisinin ilk temsilcisi olarak öne çıkarken, DS Automobiles 2025 yılına kadar satışlarının üçte birinden fazlasının bu versiyonlardan oluşacağını tahmin ediyor. 

Zengin konfor ve güvenlik ekipmanlarıyla donatılan DS 7 Crossback’te baz donanım seviyesinden itibaren ABS, elektronik fren gücü dağılımına sahip acil durum fren asistanı, ESP, yokuş kalkış desteği, otomatik acil durum freni, lastik basınç göstergesi, sürücü dikkat dağınıklığı uyarısı, şerit takip sistemi, hız sınırlandırıcıya sahip hız sabitleme sistemi, ve trafik işareti tanımlama sistemi standart olarak sunuluyor. 

Bunun dışında donanım seviyesine bağlı olarak yeni DS 7 Crossback; otomotiv dünyasında tamamen yenilikçi bir far teknolojisi olan DS Active Led Vision, otonom sürüşe giden yolda önemli bir mihenk taşı niteliğinde olan DS Connected Pilot, gelişmiş park yardımcısı DS Park Pilot, gece görüş yardımcısı DS Night Vision, sürücünün dikkat dağınıklığını bir kamera yardımıyla takip eden DS Driver Attention Monitoring olmak üzere birçok yenilikçi teknoloji ile yollara çıkıyor. 

DS 7 CROSSBACK TEKNİK ÖZELLİKLER 


Model DS 7 Crossback 1.6 PureTech 225 EAT8 
Fiyat listesi güncelleniyor 
Motor 1598 cc, 4 silindirli, DOHC, 16V, turbo Güç 225 HP 5500 d/d Tork 300 Nm 1900 d/d 0-100 km/s 8.2 sn Maksimum hız 234 km/s Şanzıman 8 ileri otomatik Yakıt tüketimi 5.9 lt/100 km Bagaj hacmi 555 lt Ağırlık 1420 kg(AUTOMAGG)

Hiç yorum yok