Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

“Yandex Map Editor” sayesinde herkes mahallesinin haritasını düzenleyebilecek, eksikleri tamamlayabilecek

Yandex, Rusya’dan sonra ilk kez Türkiye’de kullanıma sunduğu Yandex Map Editor sayesinde haritalarını kullanıcılarıyla birlikte geliştiriyo...

Yandex, Rusya’dan sonra ilk kez Türkiye’de kullanıma sunduğu Yandex Map Editor sayesinde haritalarını kullanıcılarıyla birlikte geliştiriyor. 
İsteyen herkes Yandex Map Editor’ü kullanarak harita üzerinde düzenlemeler yapabiliyor veya haritaya mahalle, yol, bina,kurum bilgisi ekleyebiliyor. 

Harita ve konum bilgisi teknolojileri günlük hayatta kullanıcıların en önemli yardımcıları haline geldi. Türkiye’de en çok başvurulan haritalardan birine sahip olan Yandex, harita alt yapısını daha da geliştirmek için yeni bir ürünü kullanıma sundu. 

yandex map editör nedir


Yandex Map Editor üzerinde her kullanıcı istediği yerin haritasını çizebilecek veya düzeltebilecek. Kullanıcılarını internet üzerinde harita çizen gönüllü kartograflar olmaya davet eden Yandex, bu ortak çalışma sayesindemahallelerden, sokaklara ve kapı numaralarına kadar hayatı kolaylaştıran en güncel haritayı oluşturmayı hedefliyor. 

Yandex Haritalar’a ve Yandex Navigasyon’akatkı sağlamak artık çok kolay 


Rusya’dan sonra ilk kez Türkiye’de kullanımasunulan Yandex Map Editor, Yandex’in haritalarına ve buna bağlı olarak navigasyona katkı sağlamayı çok kolay hale getiriyor. 

Yandex'te kullanıcı hesabı oluşturduktan sonra Yandex Map Editor servisine giriş yapılabiliyor.Yandex, gönüllü kartograf olmaya giden yolu, bu özellik için oluştuğuhttps://yandex.com.tr/support/mapeditor adresinde kullanıcılarına adım adım anlatıyor. 

Düzenlemeler moderasyondan geçiyor 

Yandex Map Editor'ün gönüllü kartografları yol, cadde, sokak, mahalle, köy, bina, kurum gibi çeşitli bölge ve objeleri oluşturabiliyor veya düzenleyebiliyor. 

Yandex Map Editor sayesinde haritadakimevcut bilgiler de güncellenebiliyor. Yapılan düzenlemeler moderasyondan geçtikten sonra Yandex Haritalar'da ve Yandex Navigasyon’da gösteriliyor. Kullanıcıların katkısıyla haritalar daha ayrıntılı ve kapsamlı hale geliyor. 

Siz de Yandex Map Editor’ün gönüllü kartografları arasına katılarak, kullanıcıların haritalardan ve navigasyon servislerinden maksimum fayda sağlamasına yardımcı olabilirsiniz. Yandex Map Editor Sayfası:https://mapeditor.yandex.com.tr/

Hiç yorum yok