Header Ads

Mitsubishi Eclipse Cross GOOD DESIGN ödülüne layık görüldü

Mitsubishi Motors’unen son tasarımlarındanbiriolan coupe SUV otomobili Eclipse Cross SUV ve GT-PHEV Concept, The Chicago Athenaeum uzmanları tarafından GOOD DESIGN ödüllerine layık görüldü.

Mitsubishi Motors’un Outlander’da devrim niteliğindeki makyaj, onu takip eden konsept otomobil tasarımları ve sonrasında piyasaya sunulan yepyeni Eclipse Cross, Mitsubishi Motors’un başlattığı tasarım rönesansının bir göstergesi olarak başarıyı ve ödülleri beraberinde getirdi. 

GOOD DESIGNTMödülleri, Tasarımda Mükemmeliyet ve Tasarımda İnovasyona verilen en eski ve en prestijli Global Ödül Programı olma özelliğini taşıyor. 


Chicago Athenaeum Mimari ve Tasarım Müzesi Tarafından düzenlenen ödüller, çağdaş tasarım konusunda bilinci artırmayı ve hem ürünleri hem de tasarım ve imalatta sektör liderlerini onurlandırmayı hedefliyor. GOOD DESIGNTM, 1950 yılında, mimarivetasarımefsaneleri Edgar Kaufmann, Jr., Eero Saarinen ve Charles ve Ray Eames tarafından, Şikago’da kurulmuştu. 

“Harcadığımız yoğun emeğin böylesine prestijli bir kuruluş tarafından ödüllendirilmesi bizim için büyük bir onur,” diyen Mitsubishi Motors Tasarım Bölümü Başkan Yardımcısı Tsunehiro Kunimoto, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eclipse Cross, Güçlü ve Yaratıcı tasarım felsefemizi yansıtan tamamen yeni ilk otomobilimiz. 

Concept GT-PHEV ise, yeni nesil Mitsubishi SUV otomobillerde nasıl şekillendireceğinin ipuçlarını sunuyor.” Mitsubishi Motors’un geçtiğimiz üçyıl boyunca konsept XR PHEV II, konsepte X ve konsept GT-PHEV otomobillerinde sergilediği gösterişli ve otantik görsel kimliğin oluşturduğu yeni global tasarım stratejisi, Eclipse Cross’a uygulandı.

Dinamik hatlara ve atletik çizgilere sahip Eclipse Cross’ta, Mitsubishi Motors’unyeni görsel kimliği “Dynamic Shield”i daha çarpıcı hale getirmekiçin LED farları ve gündüz farları daha yükseğe yerleştirilirken, sis farları ve sinyal lambaları daha aşağıda bulunuyor. 

Keskin hatlara sahip coupe SUV Eclipse Cross, kama şeklindeki kemer çizgisi, arka kısmında yer alan ve önedoğru eğik olan C sütunundan çıkan  sıradışı V çizgisi ve kaslı arka çamurlukları ile heybetli ve dikkat çekici çizgilere sahip. 

 İlk olarak, 2016 yılındaki Paris OtomobilFuarı’ndagörücüyeçıkan MITSUBISHI GT-PHEV Concept, aynızamanda MMC’nin gelişmiş ve tescilli elektrikli dörtçeker kontrol teknolojileriile birlikte Mitsubishi’nin en son tasarım dilini de sergiliyor. *GOOD DESIGN™, The Chicago Athenaeum’un Federal olarak Tescilli ve Korunan bir TicariMarkası’dır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.