Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

CITROËN C3 WRC RALLY DE PORTUGAL’A HAZIR

Citroën’in Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan takımı Citroën Total Abu Dhabi WRT, şampiyonanın altıncı ayağına hazır.  18-20 Mayıs ...

Citroën’in Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan takımı Citroën Total Abu Dhabi WRT, şampiyonanın altıncı ayağına hazır. 

18-20 Mayıs tarihleri arasında Portekiz’de düzenlenecek olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın altıncı ayağı Rally de Portugal’da Citroën’i üç ekip temsil edecek. 

2018 Dünya Ralli Şampiyonası’nın beşinci ayağı olan Rally Argentina’nın ardından sıra Portekiz’de düzenlenecek Rally de Portugal’da. 


Portekiz’in benzersiz doğal güzellikleriyle çevrili toprak etaplarında düzenlenecek rallide takımlar ve pilotlar zorlu koşullarda en iyi puanı almak için çalışacaklar. Rally Argentina’da üç ekip ile start alan Citroën Total Abu Dhabi WRT, Rally de Portugal’da da üç ekip ile start alacak. 

Kris Meeke – Paul Nagle, Craig Breen – Scott Martin ekiplerinin yanında Mads Østberg – Torstein Eriksen ikilisi de Citroën Total Abu Dhabi WRT için Porrtekiz’de etaplarda olacak. 

Bu sezon başında başlayan ve her yarış öncesinde yayınlanan Little Big Racing by Citroën serisinin Rally de Portugal için hazırlanan videosu da yayınlanmaya başladı. Videoda Citroën pilotu Kris Meeke yarış hakkında temel bilgileri veriyor. 

Yarış ile ilgili bilinmesi gerekenler 
• 20 etaptan oluşan yarışın özel etap uzunluğu 358.19 km. 
• Yarışın meşhur Fafe zıplama noktasında otomobiller 40 metre uzaklığa zıplayabiliyor. 
• Citroën, Rally de Portugal’da 5 kez podyumun en üst basamağında yer aldı. 
Sébastien Loeb C4 WRC ile 2007 ve 2009 yılında, Sébastien Ogier C4 WRC ile 2010 yılında, Kris Meeke DS3 WRC ile 2011 ve 2016 yılında Citroën’e bu liderlikleri getiren isimler oldu.

Hiç yorum yok