Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

İsveçli pilot Mattias Ekström DTM’e veda etti

Dünyanın en zorlu pist yarışlarından DTM’de 17 yıl boyunca Audi ile yarışan İsveçli pilot Mattias Ekström DTM’e veda etti  Motorspor...

Dünyanın en zorlu pist yarışlarından DTM’de 17 yıl boyunca Audi ile yarışan İsveçli pilot Mattias Ekström DTM’e veda etti 

Motorsporları dünyasının en zorlu ve en çok takip edilen pist yarışlarının başında gelen Deutsche Tourenwagen Masters’da (DTM) 17 yıldır finish kovalayan ve iki kez şampiyon olan İsveçli pilot Mattias Ekström, geçen hafta DTM’in yeni sezonun ilk yarışında piste çıktıktan sonra, kariyerine son verdi. 

 İlk yarışına 2001 yılında, Abt Sportsline Junior Takımı’nda Abt-Audi TT R otomobiliyle çıkan 40 yaşındaki pilot, 13 yıl aynı takımda yer almış, son 3 yıldır da Audi Sport Team Abt Sportsline takımında yarışmıştı. Ekström, 2004 ve 2007 yılları arasında şampiyonluk elde etmişti. 


Geçen hafta, DTM sezonunun 2018 sezonun ilk yarışı olan Hockenheim'da, son kez piste çıktı. Bu yarış için özel olarak Audi RS 5 DTM ile piste çıkan Ekström, finişte, DTM kariyerine son verdi. 

Ekström, yarış sonrasında „Benim için hayranlarıma veda etmenin en uygun yolu bu oldu. Bu haftasonunu hep hatırlayacağım. Bu anın, 17 yılın ardından, benim için büyük önemi bulunuyor“ diye konuştu. 

Audi Sport Team Abt Sportsline Takımı Direktörü Thomas Biermaier ise yaptığı açıklamada, Ektström’ün 17 yıldır takım için çok önemli olduğunu ve Audi’nin kendisine böyle bir veda hazırlamasının da gurur verici bir durum olduğunu söyledi.”

Hiç yorum yok