Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Hyundai KONA 2018 Red Dot Tasarım Ödülünü Aldı.

Hyundai’nin B-SUV segmentindeki yeni modeli KONA , şık tasarımını Red Dot Design 2018 ödülü ile kanıtlamış oldu.  Ayrıca markanın ye...

Hyundai’nin B-SUV segmentindeki yeni modeli KONA, şık tasarımını Red Dot Design 2018 ödülü ile kanıtlamış oldu. 

Ayrıca markanın yeni Fuel Cell modeli NEXO da bu ödüle ortak oldu. Hyundai’nin yeni B-SUV’u KONA, ödülleri teker teker toplamaya devam ediyor. 

Birçok ülkede tasarım ödüllerini toplayarak ne kadar başarılı bir dizayna sahip olduğunu kanıtlayan KONA, son olarak dünyanın en prestijli tasarım ödülü olan Red Dot Design Award 2018’i de kazandı.


Şık otomobil en az Red Dot kadar değerli olan IF Design Yılın Tasarımı Ödülü’nü de kazanmıştı. Hyundai’nin gelecekteki en önemli çevreci modeli olması beklenen NEXO Fuel Cell de etkileyici tasarımıyla bu ödüle layık görüldü. 

Prestijli ödüller, ürünün işlevselliğine, dayanıklılığına, yenilik düzeyine ve genel kalitesinegöre veriliyor.Şık, keskin ve renkli tasarımıyla, kompakt B-SUV segmentinde benzersiz bir ambiyans yaratan KONA,aynı zamanda ferah iç mekanı ve güçlü motor özellikleriyle de dikkat çekiyor. 

Bu ödüller ile ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker “Tasarım, müşterilerimizin Hyundai markasını tercih etmelerinin bir numaralı sebebi. Bu prestijli ödülün ard arda beşinci yıl içinde alınması, markamızın benzersiz ve gelişen tasarım dilinin ne denli doğru yolda gözler önüne seriyor. 

Bu sebeple, Mayıs ayında Türkiye’de satışına başlayacağımız KONA modelimizin şık tasarımıyla tüm SUV sınıfına taptaze bir soluk getireceğini düşünüyoruz” dedi. 

Üst düzey tasarımcılardan, profesörlerden ve gazetecilerinden oluşan Red Dot jüri üyeleri, 59 ülkeden katılanyeni tasarımları, en ince ayrıntısına kadar değerlendirerek oyladı. 1955 yılından bu yana kesintisiz olarak her yıl verilen bu değerli ödüller, tüketicilerin satın alım süreçlerinde de çok önemli bir rol oynuyor.

Hiç yorum yok