Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Dünyanın en hızlı SUV’u Belli Oldu

Satışa sunulduğu günden bu yana birçok ödül alan NISSAN Qashqai, 381,5 km/s hıza ulaşarak dünyanın en hızlı SUV’uünvanına sahip oldu.  ...

Satışa sunulduğu günden bu yana birçok ödül alan NISSAN Qashqai, 381,5 km/s hıza ulaşarak dünyanın en hızlı SUV’uünvanına sahip oldu. 

NISSAN’ın sınıfının öncüsü kompakt modeli Qashqai, alışılmışın dışında bir alanda rekor kırarak 381,5 km/s (237 mil/s) ile dünyanın en hızlı SUV’u oldu. 

Uzmanlık alanı NISSAN GT-R modifikasyonu olan Severn Valley Motorsport(SVM)şirketi, alanının dışına çıkarak bir NISSAN Qashqai’yi modifiye etti. 
Şirket, projeye 2014 yılında NISSANQashqai ve NISSANGt-R’nin motoru ile başladı ve 3,8 litre hacimli V6 silindirli Biturbo motoru Qashqai’ye adapte etti. GT-R’de kullanılmak üzere modifiye edilen motor 1.100 HP güç üretiyordu. 

Bu proje kapsamında çalışmalarına devam eden SVM, Nisan 2018’de yeni bir başarıya daha imza attı. SVM, 21 Nisan 2018’de Britanya’nın önde gelen yüksek hızda sürüş etkinliklerinden Vmax200’e özel geliştirdiği Qashqai-R ile 381,5 km/s maksimum hıza ulaşarakQashqai’yidünyanın en hızlı SUV’u unvanını kazandırdı.

Hiç yorum yok