Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Kıa Sportage Satış Rekoru Kırdı

KIA ’nın başarılı SUV modeli Sportage, 25. yıl dönümünde önemli bir kilometre taşına imza atarak, ulaşılması zor bir rekor kırdı.  ‘...

KIA’nın başarılı SUV modeli Sportage, 25. yıl dönümünde önemli bir kilometre taşına imza atarak, ulaşılması zor bir rekor kırdı. 

‘ŞehirliSUV’ kavramının öncüsü olarak ilk kez 1991 yılında Tokyo Otomobil Fuarı’nda örtüsü kaldırılan Sportage, 2016 ve 2017 yıllarındaiki yıl üst üste en çok satan KIA modeli olarak tarihe geçti.

Dördüncü nesli satışa sunulduktan sadece 29 ay sonra 1 milyon barajını aşan Sportage, ardında bıraktığı çeyrek asırda toplam 5 milyonluk satış rakamı ile tüm zamanların en sevilen KIA modeli oldu. KIA Motors, başarılı kompakt SUV modeli Sportage’ın tüm dünyada toplam 5 milyon adede ulaşan satış başarısını kutluyor. 


Satışa sunulduğu günden bu yana toplam dört nesil gören KIA Sportage, ilk nesli ile 500.000 adet satarken, ikinci nesli ile 7 yılda 1.223.776 adetlik satışa imza attı.Üçüncü jenerasyonu ile sadece 4 yılda 1 milyon barajını aşan Sportage, KIA’nın SUV pazarındaki başarısını gözler önüne serdi. 

KIA’nın yeni SUV ve Crossover modellerinin geliştirilmesine kılavuzluk eden Sportage, bu başarısı ile kompakt SUV pazarına yeni oyuncuların girmesini de tetikleyerek, öncü bir model olduğunu bir kez daha kanıtladı. 

2016 yılında satışa sunulan dördüncü ve güncel nesil Sportage ise son derece başarılı bir satış grafiği izliyor. 2017 yılında dünya çapındaaylık ortalama 38.000 adetlik satışa ulaşan kompakt SUV Sportage, 2016 ve 2017 yıllarında KIA markasının en çok satan modeli olma özelliğini de elinde bulunduruyor. 

2018 yılına da hızlı bir başlangıç yapan Sportage;Ocak ayında 36.632, Şubat ayında ise 32.930 adetlik satış rakamlarıyla bir adım önde seyrediyor.

25. yılında 5 milyona ulaşan satış adedi ile Sportage, hem KIA’nın hem de otomotiv sektörünün en dikkat çekici modelleri arasında bulunuyor. ‘IF Design’ ve ‘Red Dot’ da dahil çok sayıda ödüle sahip Sportage, her nesilde kendini geliştirmeye devam ediyor.

Dördüncü jenerasyonu ile KIA Sportage heyecan uyandıran yenilikçi tasarımının yanı sıra; yüksek verimliliğe sahip güçlü motorları, kolay kullanım özellikleri, konfor ve güvenlik teknolojileri ile fark yaratıyor.

2017 yılında ABDOtoyol Güvenliği Sigorta Birliği (IIHS) tarafından en yüksek güvenlik derecesine layık görülen Sportage, tüm dünyadaki otomobilseverler tarafından çok beğenilen ve talep edilen SUV olarak olarak öne çıkıyor.

Hiç yorum yok