Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOYOTA GAZOO Racing 2018’de de Hız Kesmiyor

Toyota’nın yarış takımı TOYOTA GAZOO Racing 2018’de, Dünya Ralli Şampiyonası’nda 8 yıl aradan sonra yeniden takvime giren Marmaris Rallisi’...

Toyota’nın yarış takımı TOYOTA GAZOO Racing 2018’de, Dünya Ralli Şampiyonası’nda 8 yıl aradan sonra yeniden takvime giren Marmaris Rallisi’nde yarışacak…
Toyota, “daha iyi otomobiller üretmek” felsefesiyle dünyanın en zorlu pistlerinden, en zorlayıcı parkurlarına kadar her alanda yarışlara katılarak deneyimini artırıyor.

Toyota’nın yarış takımı TOYOTA GAZOO Racing de 2018’de birçok alanda mücadeleye devam edecek. Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) son olarak 2010 yılında yer alan Türkiye, uzun bir aradan sonra yeniden bu önemli organizasyona ev sahipliği yapacak.

13 yarıştan oluşan WRC 2018 sezonunun 10. ayağı ise, 13-16 Eylül tarihleri arasında Marmaris Rallisi olarak Türkiye’de gerçekleştirilecek.


TOYOTA GAZOO Racing WRC takımında mücadele eden Jari-Matti Latvala ve Ott Tänak Marmaris Rallisi’nde de galibiyet peşinde olacak. Bununla birlikte Toyota, rallinin yanı sıra birçok farklı alanda da yarışmaya devam ediyor.

Bunlardan en dikkat çekenlerinden biri ise, güvenilirliğin öne çıktığı Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) ve Nurburgring 24 Saat yarışları. Motorsporları dünyasında yılın transferini gerçekleştirerek kadrosuna Fernando Alonso’yu da katan Toyota, şampiyonluğun en büyük adayı.

TOYOTA GAZOO Racing, sadece yarışlara katılmakla kalmıyor, aynı zamanda kullanıcıların kendi otomobillerine olan tutkularını ve sürüş keyiflerini artırmak adına çeşitli girişimlerle onları yarışmaya da davet ediyor.

Bu amaçla TOYOTA GAZOO Racing müşterilerin de katılabileceği ve keyif alabileceği motorsporları organizasyonları düzenliyor.

Bunlar arasında TOYOTA GAZOO Racing 86/BRZ Yarışları, TOYOTA GAZOO Racing Netz Cup Vitz Yarışları, TOYOTA GAZOO Racing Rally Şampiyonası ve çeşitli pist aktiviteleri yer alıyor.

TOYOTA GAZOO Racing geçen yıl ise, markanın motorsporları aktivitelerini yansıtacak şekilde deneyimi ve teknolojisinden faydalanan GR serisi adı altında 9 model ve 11 versiyonun duyurusunu gerçekleştirdi.

Bu paralelde ralli etaplarından ilham alan Toyota, Yaris WRC ve seri üretim Yaris arasında köprü olan performanslı Yaris GRMN modelini üretmiş ve 400 aracın tamamı satışa sunulduğu ilk 3 gün içinde tükenmişti.

Hiç yorum yok