Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PSA bünyesindeki markaları için yeni nesil bir LAV (Leisure Activity Vehicle) ürün gamını pazara sunuyor

PSA Grubu, Push-to-Pass planı kapsamındaki Ortak Model Stratejisinin bir parçası olarak yeni ürün atağını sürdürüyor. Üç farklı ara...

PSA Grubu, Push-to-Pass planı kapsamındaki Ortak Model Stratejisinin bir parçası olarak yeni ürün atağını sürdürüyor.

Üç farklı araç için uygulanan tek bir ürün geliştirme programı Peugeot, Citroën ve Opel / Vauxhall markalarının farklı konumlandırılmasını yansıtıyor.

EMP2 platformundan türetilen yeni platform İspanya'da Vigo ve Portekiz'de Mangualde olmak üzere iki farklı üretim tesisinde üretim programına dahil ediliyor.

Avrupa LAV* araç sınıfının öncüsü ve lideri konumunda olan PSA Grubu bünyesinde barındırdığı farklı markaların kimlik ve karakterine uygun üç yeni ürünle liderliğini pekiştirmeyi ve daha da ileriye taşımayı hedefliyor.


Yeni ürün gamı tek bir ürün geliştirme programına dayanıyor. Söz konusu ürün geliştirme programı müşteri gereksinimlerine ve kullanım şekillerine mümkün olan en iyi çözümü sunarken, araç geliştirmeye ayrılan yatırımların ve kaynakların verimliliğini artırmayı hedefliyor.

Verimlilik, manevra kabiliyeti, konfor ve güvenlik noktasında LAV* segmentinin standartlarını yeniden belirlemek üzere yeni ürün gamı için yenilikçi bir platform geliştirildi.

EMP2 platformu esas alınarak geliştirilen yeni modeller, en güncel motor ve güç aktarma organları ile en gelişmiş sürüş destek sistemleriyle donatılıyor.

Yeni araç ürün gamı LAV* müşterilerine; kullanım kolaylığı, modülerlik ve bagaj hacmi bakımından pazardaki en yüksek standartları sunan özelliklerle yollara çıkıyor. LAV* müşterilerinin beklentilerinin tamamını karşılamak üzere yeni araç ürün gamı 5 veya 7 kişilik oturma kapasitesine sahip iki farklı uzunlukta üretiliyor.

Her bir markaya özgü karakteristik tasarım detaylarını bünyesinde barındıran yeni LAV* tipi araçların dış tasarımı, yüksek ve dik motor kaputu ile dengeli ve dinamik gövde orantıları sergilerken; modern, kompakt, sağlam ve güvenli bir görünüm ortaya koyuyor.

Ayrıca her bir araç, markasının karakteristik niteliklerini yansıtan ve marka aidiyetine vurgu yapan, markaya özgü bir iç mekan tasarımıyla dikkat çekiyor. Her bir araç ileriki günlerde kendi markası tarafından lanse edilecek.
Dört markanın her bir modeli de Vigo (İspanya) ve Mangualde (Portekiz) tesislerinde üretilecek. Yeni ürün gamına olan talebi karşılamak üzere önümüzdeki aylarda Vigo'da dördüncü ve Mangualde'de ise üçüncü bir ekip devreye alınacak.

İberya Endüstri Bölgesinde yer alan ve üretim performansı açısından PSA Grubu’nun en yüksek standartlarını karşılayan iki tesiste yeni modelleri üretmek üzere kapsamlı değişiklikler yapıldı.

Baskı hatlarındaki otomatik depolama sistemi, yapay zekaya sahip geometrik kalite kontrolü, robotlar ve otonom hareket eden araçlar gibi yenilikçi çözümleri bünyesinde barındıran her iki tesis de “Fabrika 4.0” normlarını karşılıyor.

Önümüzdeki birkaç ay içerisinde binek versiyonların ticari türevleri de üretim programına dahil edilecek. Programlar ve Stratejiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Olivier Bourges yapmış olduğu değerlendirmede: “Bu yeni ve rekabetçi ürün ailesi ile müşterilerimize stil ve özellikler bakımından öne çıkacak tamamen yeni bir LAV* nesli sunuyoruz.

Yeni ürünümüz aynı zamanda Push to Pass stratejik planımızı da en iyi şekilde yansıtıyor. Tek bir ürün geliştirme programının üyesi olabilirler ancak her bir markamızın DNA'sını mükemmel bir şekilde karşılayan modeller sunuyoruz.” dedi.

*Leisure Activity Vehicle (LAV) : Hayatın içinden, farklı ve dinamik yaşam tarzlarını yansıtan model.

PSA Grubu Hakkında 2016 yılında gerçekleştirmiş olduğu 54 milyar Euro gelirle PSA Grubu benzersiz bir otomotiv deneyimi tasarlayıp geliştiriyor ve tüm dünyadaki müşterilere benzersiz bir sürüş deneyimi vaat eden mobilite çözümleri sunuyor.

Grup, Peugeot, Citroën ve DS olmak üzere üç otomobil markası dışında ayrıca bir de otomobil kullanıcılarının değişen ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamak üzere çeşitli mobilite çözümleri ve akıllı hizmetler sunan Free2Move markasını bünyesinde barındırıyor.

2016 yılında kaydettiği ortalama 102,4 gram/km değeriyle Avrupa’nın lider CO2 emisyon salınım değerine sahip otomobil üreticisi olan PSA Grubu aynı zamanda satmış olduğu 2,3 milyon otonom ve internet bağlantılı araçla dünyanın otonom ve internet bağlantılı araç lideri konumunda. Grup aynı zamanda Banque PSA Finance ile finansal ve Faurecia ile otomotiv ekipmanı alanlarında da faaliyet gösteriyor.

Hiç yorum yok