Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Mercedes-Benz X-Class Türkiyede Satışta

Pick-up pazarının değişen ihtiyaçlarına göre tasarlanan Mercedes-Benz X-Class, modern tasarımı, dayanıklılığı ve iddialı off-road özellikle...

Pick-up pazarının değişen ihtiyaçlarına göre tasarlanan Mercedes-Benz X-Class, modern tasarımı, dayanıklılığı ve iddialı off-road özellikleri ile Aralık ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulmaya başladı. 

X-Class aracılığıyla pick-up dünyasına giren Mercedes-Benz, bu yepyeni aracında tasarım, konfor, sürüş dinamizmi ve güvenlik gibi özgün özellikleri müşterilerine sunuyor. 

2017 Temmuz ayında Cape Town’da dünya lansmanı gerçekleştirilen Mercedes-Benz X-Class, Aralık’ın ayında Türkiye pazarına giriş yaptı. 

Büyük bir ilgiyle beklenen araç, merkezinde etkileyici Mercedes-Benz yıldızı bulunan çift çıtalı heybetli ön ızgarası, aracın güçlü duruşunu destekleyen uzun motor kaputu ve LED teknolojisi seçeneğine sahip çarpıcı far tasarımıyla oldukça baskın bir görünüme sahip. 
Pick-up dünyasının yıldızı olmaya hazırlanan “Mercedes-Benz X-Class”, dört ve altı silindirli motor seçenekleriyle kullanıcılarına daha önce hiç deneyimlemedikleri bir sürüş keyfi sunuyor. 

Mercedes-Benz, X-Class’ı X 220 d (163 BG/120kW) ve X 250 d (190 BG/140 kW) olmak üzere iki farklı motor alternatifi ile sunarken, 2018 yılı ortasında ürün gamına V6 dizel (258 BG/190 kW) motor seçeneğini de ekleyecek. 

Mercedes-Benz X-Class, konfor odaklı süspansiyon geometrisi ve hava kanallı ön ve arka diskleri sayesinde off-road dışında kullanıcısına mükemmel asfalt sürüş performansını da sunan ilk pick-up araç olarak öne çıkıyor. 

Aynı zamanda X-Class, on iki tuşlu multifonksiyonel direksiyon simidinin ayarlanabilir özelliği sayesinde ergonomik vücut duruşunu iyileştiriyor ve rahat bir pozisyonda şürüş keyfini mümkün hale getiriyor. 

Mercedes-Benz X-Class, tüm zeminler için dört tekerlekli çekiş sistemi sunuyor. Araç, Low Mod (Düşük hızda 4x4) ve 4MATIC kilitli aks diferansiyeli ile her türlü yol ve zemin koşulunun üstesinden gelebiliyor. 

Pick-up dünyasının yeni “yıldızı” üç farklı karaktere sahip  
Zarif çizgileriyle dikkat çeken X-Class, pick-up dünyasının sınırlarını daha da yukarı taşıyor ve sunduğu üç farklı donanım seçeneği ile iş ve yaşam tarzlarının beklentilerini karşılıyor: 

• X-Class PURE: Klasik dayanıklı kullanım için olan baz versiyon X-Class PURE, sağlamlık ve fonksiyonellik gerektiren işlerde idealliği sunuyor. Her türlü işi sırtlayan X-Class PURE aynı zamanda konforu ve tasarımıyla müşteri teslimatları, sevkiyatlar ve özel kullanımlar olmak üzere farklı beklentileri de karşılıyor. 
• X-Class PROGRESSIVE: Güçlü karakteriyle iş amaçlı kullanıma uygun olmasının yanı sıra hem tarzı, hem konforu ile kişisel kullanımda da müşterilerin beklentilerine cevap veriyor. 

• X-Class POWER: Ürün gamının bir diğer seçeneği olarak sunulan ve şehir yaşamı için sunduğu yüksek donanım paketi ile dikkat çeken X-Class POWER, tarz, performans ve konfora önem verenler için ideal. 

PURE donanım seviyesinde boyasız olan ön tampon, PROGRESSIVE seviyesinde gövde renginde boyanırken, ürün gamının tepe noktasını oluşturan POWER donanım seviyesinde ise krom eklentiler ile sunuluyor. 

Her donanım seviyesi dokuz farklı gövde rengi ve donanım seviyesine bağlı olarak farklılık gösteren 17, 18, 19 inç ebatlarında farklı jant alternatifleriyle kombine edilebiliyor. 

Zengin konfor ve güvenlik donanımları ile çıtayı yükseltiyor Mercedes-Benz X-Class, zengin konfor ve güvenlik donanımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. 

Kaza anında çarpışmanın etkisini azaltan ön ve arka burulma noktalarıyla oluşan aracın sağlam gövdesi yüksek güvenlik seviyesi için temel oluştururken, yedi adet hava yastığı ve iki adet çocuk koltuğu bağlantı noktası da pasif güvenliği destekliyor. 

Aktif güvenlik ise “Aktif Fren Asistanı” ve “Şerit Takip Asistanı” gibi elektronik sistemlerle sağlanıyor. Elektronik Stabilite Programı, Hız Sabitleme Sistemi, ön ve arkada disk frenler standart olarak sunulurken, isteğe bağlı olarak altı adet LED kümesi ile sınıfının en yüksek aydınlatma seviyesini sunan LED farlar ve 360 derece geri görüş kamerası da sipariş edilebiliyor. 

Mercedes-Benz X-Class, 135.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.  
Mercedes-Benz X-Class Teknik Özellikleri 
X 220 d ______X 250 d _______X 250 d 4MATIC 
6 ileri manuel şanzıman _6 ileri manuel şanzıman / 7 ileri otomatik şanzıman _7 ileri otomatik şanzıman 
Hızlanma (sn) 0–100 km /sa [Otomatik şanzıman] 12,5 sn [-] 10,9 sn [11,4 sn] - [11,8 sn] 
Azami hız [Otomatik şanzıman] 172 km/saat [-] 184 km/saat [179 km/saat] - [176 km/saat] 
Yakıt Tüketimi – Karma [Otomatik Şanzıman] (l/100km) 7,6 [-] 7,5 [7,8] - [7,9]  

Mercedes-Benz X-Class boyutları 
Dış Mekan Uzunluk 5.340 mm Genişlik 1.920 mm Yükseklik 1.838 mm Dingil mesafesi 3.150 mm Yükleme zemini uzunluğu 1.581 mm Yükleme zemini genişliği 1.560 mm Yükleme zemini derinliği 474 mm Maksimum yükleme kapasitesi (motor ve donanım seviyesine bağlı olarak değiştir) 1.067 kg Römork çekme kapasitesi (motor ve donanım seviyesine bağlı olarak değiştir) 1.650 – 3.500 kg İç Mekan Ön/arka azami baş yüksekliği 112 mm/60 mm Ön/arka omuz alanı 1.500 mm/1.471 mm Arka diz mesafesi 581 mm Ön arka etkili bacak alanı 1.066 mm/830 mm

Hiç yorum yok