Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

DS 7 CROSSBACK YENİ NESİL DS’LERİN İLKİ

DS Automobiles 1 Haziran 2014'te lanse edildi. Marka, cesur inovasyonlar, üstün teknolojiler ve üstün sürüş keyfi gibi kavramlarla müşt...

DS Automobiles 1 Haziran 2014'te lanse edildi. Marka, cesur inovasyonlar, üstün teknolojiler ve üstün sürüş keyfi gibi kavramlarla müşterilerin beğenisi kazanan Fransız otomobil endüstrisinin seçkin baş harflerine yeniden hayat vermek üzere harekete geçti. 

DS markasının ekipleri üç tutkulu yılı geride bırakarak bu vizyonu gerçeğe dönüştürdü. Markaya yeniden hayat verme vizyonu her yönüyle mükemmel bir otomobil gerektiriyordu. 

Bu düşünceden hareketle, yeni nesil DS modellerinin ilki olan DS 7 CROSSBACK’in tasarım ve geliştirme süreci markanın lanse edilmesiyle birlikte başladı. 

Yeni DS 7 CROSSBACK; gövde orantıları, zarif tasarımı ve bünyesinde barındırdığı teknolojilerle tam da markayı yansıtıyor. DS 7 CROSSBACK, DS markasına has sadece DS mağazaları ve DS showroomlarıyla sınırlı olmayan, aynı zamanda dijital olarak müşterilere ulaşmayı hedefleyen sanal gerçeklikle modellerini oluşturabilecekleri , yenilikçi, bir yöntem aracılığıyla pazarlanıyor. 

Marka bunun için alışagelmiş mağazalar yerine DS Virtual Vision konsept otomobiliyle başlayan sanal ilişkiyi, uzun yıllar devam ettirecek lüks mağazaları satış noktası olarak kullanacak. 

Dünyanın farklı noktalarında her geçen gün yeni DS satış noktaları açılırken Ocak 2018 itibariyle bunların sayıları 400 olacak. DS, ‘Sadece Siz’ programı kapsamında; kiralayarak ürün gamını yakından tanıma imkanı sunan DS Rent veya farklı hizmet çözümleri sunan MyDS uygulaması da dahil olmak üzere geniş bir hizmet yelpazesi de sunuyor. 

 DS dünyasını şekillendirirken müşterilerden almış olduğu geri bildirimleri değerlendiren ve büyük bir grubun parçası olan işine tutkuyla bağlı ekipler tarafından yaratıldı, şekillendirildi ve inşa edildi. 


Üç yıllık yoğun çalışma süreci şimdi meyvelerini veriyor. Böylece otomobil tarihinde tamamen yeni bir safya açan DS 7 CROSSBACK 2018 yılının 2.çeyreğinde Türkiye pazarına sunulacak..  

DS 7 CROSSBACK: DS AUTOMOBILES’İN YENİ GLOBAL SUV MODELİ 
DS 7 CROSSBACK baştan aşağı DS tarafından tasarlanan tamamen yeni bir model. Sadece yeni bir dinamizm yaklaşımı sergilemekle kalmayan DS 7 CROSSBACK aynı zamanda stil, konfor ve teknoloji bakımından da tamamen yeni ufuklara yelken açıyor ve bu yönüyle tasarım ve geliştirme ekibi için ilham verici bir ödül niteliğini taşıyor. 

DS Automobiles, bünyesinde barındırdığı yaratıcı tasarım, prestijli malzemeler ve ileri teknolojiyle Fransız lüks dünyasının en son ve en yeni temsilcisi. 

Marka lanse edildikten sonra satışa sunulan modellerin tamamında uygulanan bu nitelikler markanın bundan sonraki modellerinde de temel felsefe olarak kullanılmaya devam edecek. Buna yeni nesil DS’lerin ilk temsilcisi olan SUV da dahil. DS Automobiles’in yeni amiral gemisi DS 7 CROSSBACK Avrupa ve Çin’de üretiliyor ve markanın faal olduğu tüm pazarlarda satışa sunulacak. 

Yeni nesil DS’lerin ilk temsilcisi olan DS 7 CROSSBACK’in ideal gövde orantıları ve akıcı tasarım çizgileri de dahil olmak üzere tüm karakteristik öğeleri diğer tüm yeni DS modellerinde de kullanım bulacak. 

 Otomotiv sektörünün önemli oyuncuları gibi DS Automobiles de mobilitenin geleceğinin elektrikli ve elektrik destekli çözümlerle şekilleneceğine inanıyor. DS 7 CROSSBACK’in plug-in hybrid versiyonu E-Tense 4x4 bunun en iyi göstergesi. Otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanması DS marka stratejisinin temelini oluşturuyor. 

Gelecekteki tüm yeni DS modelleri ya tamamen elektrikli ya da plug-in hybrid versiyona sahip olacak. DS 7 CROSSBACK söz konusu ürün stratejisinin ilk temsilcisi olarak öne çıkarken, DS Automobiles 2025 yılına kadar satışlarının üçte birinden fazlasının bu versiyonlardan oluşacağını tahmin ediyor.  

TUTKU, YÜKSEK STANDARTLAR, CESARET VE TAKIM RUHU 
DS 7 CROSSBACK’in şasi ve gövde nitelikleri henüz proje başlamadan belirlendi. Olası gövde tasarımının çizimlerine geçmeden ilk görev olarak gelecek modelin temelleri oluşturuldu. 

Seçilen platformun faydalarını en üst seviyeye taşımak ve yeni modele güçlü bir tasarım kazandıracak olan gövde orantılarını belirlemek üzere tasarım ekipleriyle mühendislik birimi yakın işbirliği içinde çalıştı. Kağıt üzerindeki çizimlerinden ardından dijital ortama aktarılan projenin A’dan Z’ye tüm aşamaları adım adım DS bünyesinde şekillendirildi. 

Pazardaki rakipler kadar pazar araştırmaları da değerlendirildikten sonar fonksiyonellik, nitelik ve kalite algısı gibi kriterler de göz önüne alınarak 2014 yılı sonunda boyutlar 4.57 metre uzunluk, 1.89 metre genişlik ve 1.62 metre yükseklik olarak belirlendi. İlk prototipler ise 2016 yılının Haziran ayında üretim bandından inmeye başladı. 

2017 Cenevre Otomobil Fuarında ilk kez sergilenen araç gerek tasarımı ve gerekse de nitelikleriyle kamuoyunun onayını aldı. DS Divine konseptinden esinlenen ön yüz tasarımı marka kimliğine uygun bir görünüm sergilerken, aynı zamanda statü, estetik ve ileri teknoloji gibi kavramları çağrıştıran bir algı yarattı. 

Örneğin DS Active LED Vision ön farlar sadece modelin avangart ruhunu ön plana çıkartmakla kalmıyor, aynı zamanda güvenlik ve konforu da destekliyordu. 

Sektördeki benzersiz olan bu yüksek teknoloji ürünü çözüm, DS 7 CROSSBACK’i rakiplerinden ayırıyor. Birbirinin üzerine geçerek tek parça bir görünüm oluşturan parlak stop lambaları da ayırt edici karakteristik tasarım detaylarından biri olarak dikkat çekiyor. 

SUV’lara has heybetli ve çekici görünümü 20 inçlik devasa jantlar, arttırılmış iz genişliği ve uzun motor kaputu gibi ayrıntılar desteklerken, yine bu ayrıntılar etkileyici, güçlü ve karizmatik bir görünüme de katkı sağlıyor. 

Keskin hatlar ve akıcı çizgiler ise segmentteki diğer SUV’lardan farklı, dinamik ve kalite algısı yüksek bir görünümü beraberinde getiriyor. Bütün bu özelliklerle yeni DS 7 CROSSBACK otomobil tasarımında tamamen yeni bir yaklaşım ortaya koyuyor. 

Otomobilin hatlarını ön plana çıkartan seçkin renkler seçimlerinden yaşama alanında tercih edilen malzeme kalitesi ve işçiliğe gösterilen özen DS’in yeni SUV müşterilerine her yönüyle kalite algısı yüksek bir ürün sunma hedefini yansıtıyor.  

TASARIM VE ÜST DÜZEY İŞÇİLİK 
DS, DS 7 CROSSBACK modelinin malzeme ve renk seçimi için iç mimarlar, renk uzmanları ve mühendisler olmak üzere otomotiv sektörü dışından, alanının en iyileriyle işbirliği yaptı. DS’in yeni SUV modelinin her yönüyle kusursuz olması için gerek dış, gerekse de iç mekan mimarisinde malzeme seçimi kadar işçiliğe de büyük özen gösterildi. 

 DS 7 CROSSBACK’in yaşama alanı örneğin kapı panelleri veya konsol yüzeylerini süsleyen inci benzeri bir görünümü beraberinde getiren dekoratif işleme gibi detaylarla zenginleştiriliyor. DS için geliştirilen tekniğin anlaşması tedarikçiler sürtünme dayanımını ve aşınmayı test etmek için dört yıldan fazla süre harcadıktan sonra imzalandı. 
Tıpkı söz konusu teknik gibi ahşap yüzeyler de kalite, kalite algısı ve mükemmeliyetçiliğe gösterilen özeni yansıtıyor. Sadece kullanım alanının genişliğiyle değil, ahşap yüzeyler üretim ve uygulama tekniğiyle de fark yaratıyor. 

Dünyanın önde gelen lüks otomobil üreticilerinin tercih etmiş olduğu deri tedarikçileriyle yapılan işbirliği malzeme ve işçilik kalitesine gösterilen özeni yansıtırken 16. yüzyıldan kalma metal nakış süsleme yöntemi kalite algısını daha da yükseltiyor. 

DS 7 CROSSBACK, Inspiration DS Bastille, Inspiration DS Performance Line, Inspiration DS Rivoli, Inspiration DS Opéra ve 2019 yılında devreye alınacak olan E-Tense 4X4 plug-in hybrid versiyonuyla birlikte lanse edilecek olan Inspiration DS Faubourg olmak üzere beş farklı donanım paketiyle satışa sunulacak.  

SON DERECE KONFORLU VE GENİŞ BİR YAŞAM ALANI DS 7 CROSSBACK’in yaşam alanı şekillendirilirken sürüş konforunu en üst seviyeye çıkartmak için çok büyük özen gösterildi. 

Projeden sorumlu müşteriler iç mekanı şekillendirirken; ev konforu, geniş yaşama alanı, kullanıcı dostu, sessiz ve en üst seviyede bağlanabilirlik gibi müşterilerin her geçen gün artan talebini dikkate aldılar. Tasarımcılara verilen görev gayet netti: otomobilin dış tasarım stili, gövde orantıları ve yaşama alanı arasında ideal dengeyi tesis etmek.

Otomobilin boyutu belirlenirken DS 7 CROSSBACK’in hibrit versiyon olan E-Tense’in teknik donanımları da dikkate alındı. Sonuç olarak hibrit sistemin yaşama alanını daraltmaması gerekiyordu. Sınıf ortalamasının 4,45 metre olduğu göz önüne alındığında DS 7 CROSSBACK 4,57 metre ile ortalamanın biraz üzerinde kalıyor. 

Böylece özellikle arka koltuk yolcuları olmak üzere geniş ve ferah bir yaşam alanı sunulurken, 555 litre ile son derece büyük bir bagaj da beraberinde geliyor. DS Automobiles, sadece DS 7 CROSSBACK’in boyutlarını değil, aynı zamanda koltuklarını da boyut ve tasarım anlamında seyahat süresinden bağımsız olarak üstün konfor özellikleri sunacak şekilde tasarladı. 

Koltuklar otomotiv endüstrisinde güncel olarak kullanılan bütün gelişmiş teknolojileri bünyesinde barındırıyor. Yüksek yoğunluklu dolgu malzemeleri bir yandan yol bozukluklarının neden olduğu titreşimleri sönümlerken aynı zamanda kullanım ömrü boyunca yüksek dayanıklılık sunuyor. 

Donanım paketine bağlı olarak sunulan masaj özelliği programlanabilir, değişken yoğunluklu hava ceplerine sahipken, ısıtma ve havalandırma özelliğine sahip koltuklar üst düzey bir konfor seviyesi sunmak için saatte 40 metreküp hava emiyor ve temizliyor. DS, üst düzey bir konfor seviyesi sunmak üzere ses yalıtımını büyük bir titizlikle ele aldı. 

Giriş seviyesinden itibaren tüm DS 7 CROSSBACK versiyonlarında; motor bölmesi ile kabin arasında, çamurluk içlerinde, motor kaputunun altında, kapı içlerinde, direklerde tavan döşemesinde ve zemin halılarında kapsamlı yalıtım çözümleri uygulanıyor. Lamine ön, arka ve yan camlar yalıtım paketini tamamlıyor. 

 Araç içi konforu tamamlayan ve yolculukları keyfe dönüştüren unsurların başında bilgi ve eğlence sistemleri geliyor. DS 7 CROSSBACK, Focal işbirliği ile geliştirilen 14 adede kadar hoparlöre sahip gelişmiş bir ses sistemi ile donatılıyor. 

DS ve Focal yakın işbirliği içinde çalışarak hoparlör kalitesinden hoparlörlerin konumuna kadar otomobil içerisinde mümkün olan en iyi ses deneyimini sunmak üzere mükemmel bir ses sistemi geliştirdiler. Ses kalitesi kadar bağlanabilirlik özellikleri de günümüz kullanıcıları için büyük öneme sahip. 

DS 7 CROSSBACK; anlık trafik bilgisi veya hava durumu bilgisine erişim sağlayan internet bağlantılı navigasyon desteğinin yanı sıra Apple CarPlay™ ve MirrorLink® akıllı telefon uyumluluğu ile günümüz araç içi bilgi ve eğlence sistemleri teknolojilerini bünyesinde barındırıyor. 

BENZERSİZ SÜRÜŞ DENEYİMİ 
DS 7 CROSSBACK’in kapısını açan sürücü büyük bir özenle şekillendirilen kaliteli bir kokpitle karşılanıyor. Donanım seviyesine bağlı olarak ister manuel olsun, isterse de elektrik kumandalı ideal sürüş pozisyonu rahatlıkla ayarlanabiliyor. Tüm donanım paketlerinde sunulan anahtarsız çalıştırma özelliği kullanım konforunu destekliyor. 

Giriş seviyesindeki BlueHDi 130 turbo dizel motor altı vitesli manuel şanzımanla kombine edilirken, BlueHdi 130 turbo dizel, BlueHDi 180 turbo dizel ve PureTech 180 ve 225 turbo benzinli motorlarda ise tamamen yeni sekiz kademeli otomatik şanzıman devreye giriyor. 

EAT8 otomatik şanzıman yerini aldığı EAT6 otomatik şanzıman ile kıyaslandığında yakıt tüketimini yüzde 4 kadar düşürüyor ve böylece sürüş verimliliğine katkı sağlıyor. Benzersiz sürüş deneyimini sunmak üzere DS 7 CROSSBACK’te PSA Grubu’nun farklı modellerinde de kullanılan ve üstün yol tutuş ile yol konforunu harmanlayan EMP2 platformu devreye giriyor. 

Platform ve platforma bağlı yürüyen aksam elemanlarıyla süspansiyon geometrisi DS markasının karakterine uygun olarak yeniden ayarlandı. Örneğin yol konforunu arttırmak üzere esnek arka bağlantılar yerini çok kollu bir sisteme bıraktı. 

Dingil mesafesini 5,5 cm arttıran DS mühendisleri ayrıca ön aks yapısını da yeniden tasarlayarak iz genişliğini arttırdılar. DS 7 CROSSBACK bu platformu bu konfigürasyonla grup bünyesinde kullanan ilk otomobil olmasıyla öne çıkıyor. DS’nin en yeni SUV modelinde tamamen yeni, değişken, çok modlu amortisör sistemi devreye giriyor. 

DS Active Scan Suspension adındaki sistem sensörlerden elde edilen; ivmelenme, hız, direksiyon açısı gibi veriler dışında sürüş istikametini 20 metre mesafeyle tarayan ön cama entegre kameradan elde edilen verilerle çalışıyor ve yol şartlarına bağlı olarak her bir amortisörü bağımsız olarak ayarlıyor. 

Adaptif süspansiyon sistemi konfor, güvenlik ve yol tutuş gibi birbirine zıt kavramları büyük bir başarıyla aynı potada eritirken sadece üst sınıf lüks otomobiller söz konusu gelişmiş teknolojiyi şu an için kullanıma sunuyor. 

Sensörler ve kameradan elde edilen veriler anlık olarak merkezi kontrol ünitesine iletilirken, örneğin yaklaşan bir kasis olduğunda sistem otomatik olarak amortisörleri yumuşatıyor. Sürüş keyfini desteklemek üzere çapı büyük bir özenle ayarlanmış olan ve ele iyi oturan direksiyon simidi ile gelişmiş bir direksiyon sistemi devreye giriyor. 

Direksiyon sistemi sürücüye ‘normal’ dışında daha dinamik sürüşleri desteklemek için ‘sport’ olmak üzere iki farklı sürüş modu tercihi sunuyor. Daha sportif ve dinamik bir sürüş hissi vermek üzere direksiyon simidinin çapı ortalamadan daha küçük tasarlanmış durumda. 

PLUG-IN HYBRID VERSİYONU, DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4X4 
 The DS 7 CROSSBACK E-Tense 4X4, DS 7 CROSSBACK’in plug-in hybrid versiyonunu oluşturuyor ve 2019 yılında satışa sunulacak. Hibrit sistemde 200 HP güç üreten 1,6 litre hacimli turbo benzinli motoru biri önde ve diğeri arkada olmak üzere iki adet 80 kW gücünde elektromotor destekliyor. 

Böylece ortaya toplam 300 HP sistem gücü çıkıyor. Dört tekerlekten çekişli sistem performans ile yakıt ekonomisini aynı potada eritirken üstün sürüş verimliliği sunuyor. 

Yüksek güç ve tork üretimi sayesinde sınıfının en iyi 0-100 km/s hızlanma değerine imza atan ve 220 km/s maksimum hıza ulaşabilen DS 7 CROSSBACK E-Tense 4X4 aynı zamanda 50 km (WLTP normuna göre) elektrik menzili ile sıfır emisyonlu günlük kullanımı destekleyerek ortalama 40g/km CO2 emisyon salınımı gerçekleştiriyor. 

3.3 k40 dakikaya kadar düşüyor. Elektrikli sürüş modunda arkadan itişli çalışan sistem herhangi bir şekilde emisyon üretmeden 130 km/s’ye kadar hız yapma imkanı sunuyor.

Elektrikli menzilin sona ermesiyle hibrit sistem devreye giriyor ve DS 7 CROSSBACK E-Tense elektrik destekli içten yanmalı motoruyla önden çekişli bir araca dönüşüyor. Sistem gerekli gördüğünde arka elektromotoru da devreye sokarak dört tekerlekten çekişli yapıya otomatik olarak geçebiliyor. 

Ayrıca isterse sürücü dört tekerlekten çekiş sistemini kendisi de manuel olarak devreye sokabiliyor. Otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanması DS marka stratejisinin temelini oluşturuyor. 

Gelecekteki tüm yeni DS modelleri ya tamamen elektrikli ya da plug-in hybrid versiyona sahip olacak. DS 7 CROSSBACK söz konusu ürün stratejisinin ilk temsilcisi olarak öne çıkarken, DS Automobiles 2025 yılına kadar satışlarının üçte birinden fazlasının bu versiyonlardan oluşacağını tahmin ediyor. 

TEKNOLOJİ İLE DESTEKLENEN KONFOR VE GÜVENLİK 
Zengin konfor ve güvenlik ekipmanlarıyla donatılan DS 7 CROSSBACK’te baz donanım seviyesinden itibaren ABS, elektronik fren gücü dağılımına sahip Acil Durum Fren Asistanı, ESP, Yokuş kalkış desteği, Otomatik acil durum freni, lastik basınç göstergesi, Sürücü dikkat dağınıklığı uyarısı, şerit takip sistemi, hız sınırlandırıcıya sahip hız sabitleme sistemi, ve trafik işareti tanımlama sistemi standart olarak sunuluyor. 

Bunun dışında donanım seviyesine bağlı olarak yeni DS 7 CROSSBACK; otomotiv dünyasında tamamen yenilikçi bir far teknolojisi olan DS ACTIVE LED VISION, otonom sürüşe giden yolda önemli bir mihenk taşı niteliğinde olan DS CONNECTED PILOT, gelişmiş park yardımcısı DS PARK PILOT, gece görüş yardımcısı DS NIGHT VISION, sürücünün dikkat dağınıklığını takip eden DS DRIVER ATTENTION MONITORING olmak üzere birçok yenilikçi teknoloji ile yollara çıkıyor.

Hiç yorum yok