Translate

Man, İthal Kamyon Pazarında Yine Birinci

Daralan 2017 pazarında pazar payını geliştiren MAN, 2018’de de bilinen benzersiz özelliklerinin yanı sıra benzersiz avantajlarla donattığı yeni modellerinde, geliştirdiği ileri teknolojilerle gelen güvenlik konsepti ve EURO 6’daki uzmanlığı ile fark yaratmaya devam edecek. 

Türkiye kamyon pazarında pazar payını en çok yükselten marka konumundaki MAN, müşteri memnuniyeti alanındaki liderliğini bağımsız araştırma şirketlerinin anketleriyle de tescillendi. 

Çeşitli zorluklarla mücadele edilen 2017 yılı, Ekim ayı sonu itibari ile 12 ton üstü kamyon pazarında, halihazırda ciddi miktarda daralma gösterdi. 

Bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık %6’lık bir daralma gözlendiğini belirten MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Kamyon Satış Direktörü Serkan Sara, “MAN Kamyon ise 2017 yılında TAİD tarafından paylaşılan satış rakamlarına bakıldığında pazar payını en çok yükselten marka konumunda” dedi. 


Rekabetin çok yoğun yaşandığı pazarda MAN’ın, yüksek kalitesi, müşteri odaklı çözüm önerileri ve müşteri memnuniyetine verdiği önem ile bir adım öne çıktığını vurgulayan Serkan Sara, şöyle konuştu: “MAN, müşteri odaklı üretim anlayışıyla her alanda fark yaratıyor. 

Bu yaklaşımla geliştirilen EfficientLine serisi çekilerimizde, üstün özellikleri ve yeni seri Euro 6C araçlarımızda müşterilerimize sunduğumuz ilave çözümler ile sektörü adeta şekillendirmektedir. Yaşam boyu maliyetlere bakıldığında MAN; yakıt ekonomisi, uzun ömürlü olması ve daha az yıpranması ile ciddi anlamda fark yaratmıştır. 

Ayrıca araçlarımızın yüksek performansına satış sonrası hizmetlerdeki müşteri ve çözüm odaklı yaklaşımımız eklenince halihazırda çok yüksek olan memnuniyet sonuçlarımız, her yıl olduğu gibi gelişim göstermiş ve Dünya çapındaki tüm MAN organizasyonlarına ilham verecek, örnek gösterilecek seviyeye ulaşmıştır. MAN, EURO 6C ile iddiasını daha da geliştirdi Özellikle 2017’nın ikinci yarısından itibaren müşterileriler EURO 6C araçlarla tanıştı. 

MAN’ın teknoloji alanındaki öncülüğü, EURO 6C ile bir kez daha tecrübe ve tescil edildi. Euro 6C’de kullanılan Commonrail motor teknolojisi, bizim uzun yıllardır kullandığımız, bu konuda çok ciddi bir tecrübe ve bilgi birikimimizin olduğu bir teknolojidir. Euro 6C araçlarımızda teknik anlamda bir çok gelişme yaşandı. 

Euro 6 araçlarımıza göre yeni seri Euro6C araçlarımızdaki en önemli geliştirme araç performansının en belirgin öğesi olan motorlarda yaşandı. Yeni seri araçlarımızda kullanılan motorlar bir önceki seriye oranla 20 hp daha fazla güç ve 200 Nm ilave tork değeri sağlamakta ve halihazırda sektörün yakıt tasarrufu konusunda öncüsü olan araçlarımızı bir adım daha öne çıkarmaktadır. 

MAN’ın üstün özelliklerinin yanı sıra rakiplerine göre en büyük avantajlarından biri de; geniş ürün yelpazesidir. Sektörün ihtiyaç duyduğu tüm araç tipi ve versiyonlarına, araçlarda herhangi bir tadilat veya adaptasyona gerek kalmadan cevap verebiliyoruz. 

Önümüzdeki 10 yılda da yeni teknolojiler, yeni ürünler, kapsamlı hizmetler ile yeni lokasyonlarda müşterilerimiz ile iç içe olmayı planlıyoruz. EURO 6C araçlarımızda sunduğumuz geniş ürün gamı ile müşterilerimizin taleplerini karşılamaya devam ediyoruz. 

MAN, müşteri memnuniyetinde de liderliğini koruyor MAN olarak, araçlarımızda yaptığımız geliştirmelerin yanı sıra ‘Yaşamboyu İş Ortağı’ olarak gördüğümüz müşterilerimizin işletme maliyetlerini en aza indirmek üzere özel eğitimler veriyor, sistemler geliştiriyoruz. Bizim asıl işimiz, müşterilerimiz aracımızı satın aldıktan sonra başlıyor. 

Ticari bir aracın sahibine çalıştıkça para kazandırdığının ve bu nedenle de müşterilerimize satış sonrası hizmetlerimizi en kapsamlı ve en hızlı şekilde ulaştırmamız gerektiğinin bilincindeyiz. 
Yıllardır tüm bayi ve servis yapılanmamızı, hizmet anlayışımızı çok bilinen bir deyimle ‘Müşteri Velinimetimizdir’ diyerek tarif ettiğimiz bu felsefeye göre kurguladık, sonuçlarını da alıyoruz. 

Ağır ticari araçlar alanında bağımsız araştırma şirketleri tarafından yapılan CXI (Customer Experience Index) gibi müşteri memnuniyeti anketlerinde, 2017 yılında hem satış, hem de satış sonrası alanlarında müşterilerimiz; MAN markasını açık ara ‘En Değerli Marka’ olarak seçmiş ve müşteri memnuniyetinde lider konuma taşımıştır. 

MAN, Türkiye pazarına olan inancı ile tüketicilerin ihtiyaçlarını en doğru şekilde anlayarak, en doğru aracı sunma azmi ile yeni teknolojileri ülkemize getirmeye ve müşteri odaklı satış sonrası organizasyonu ile lider marka olmaya devam edecektir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar