Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Yeni Tesla Roadster için performans açıklaması

Cuma günü düzenlenen etkinlik kapsamında tanıtılan yeni Tesla Roadster, sunduğu teknik detaylarla halen inanılması zor modeller arasında y...

Cuma günü düzenlenen etkinlik kapsamında tanıtılan yeni Tesla Roadster, sunduğu teknik detaylarla halen inanılması zor modeller arasında yer alıyor. 

Bu konuda konuşan CEO Elon Musk, bunun daha başlangıç olduğunu belirtiyor. 

Tesla Roadster, otomobil dünyasında sınırları zorlayan teknik detaylarıyla öne çıkıyor. Üstü açılabilen süper spor elektrikli otomobil, 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. 
Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 


200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle ise insan vücuduna zarar verebilecek düzeyde ivmelenme getiriyor. Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı resmi açıklama ise daha ne olacak sorusunu sordurtuyor. 

Şu an tanıtılan Roadster‘ın girişi seviyesi model olduğunu belirten Musk, ilerleyen süreçte “özel opsiyon paketlerinin” sunulacağını açıklıyor. Bu paketler ile otomobilin bir sonraki seviyeye geçeceğini belirten CEO, daha yüksek performans değerlerinin sinyalini veriyor. 

Yeni Tesla Roadster en hızlı araçlardan 
 2020 yılından sonra 250 bin dolara satılacak aracın son dönemde gördüğümüz en heyacan verici otomobil olduğunu rahatlıka belirtebiliriz. 

Birçok milyon dolarlık süper spor otomobilden daha iyi performans veren araç, 0’dan 100km/s hızlanma konusunda rakipsiz görünüyor. Yeni performans paketlerinin sunacakları ise büyük merak uyandırıyor.kaynak:log

Hiç yorum yok