Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Yeni Subaru XV Türkiyede Satışta

Subaru ’nun yeni global platformu üzerinden geliştirilerek Türkiye pazarına sunulan ilk model olan XV,  1.6 litrelik vergi avantajlı...

Subaru’nun yeni global platformu üzerinden geliştirilerek Türkiye pazarına sunulan ilk model olan XV, 

1.6 litrelik vergi avantajlı, düşük yakıt tüketimli motoru, segmentinde simetrik sürekli dört çeker sistemi ve tüm versiyonlarda fabrika standardı olarak yer alan EyeSight sürüş destek teknolojisiyle 114 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. 

Yeni Subaru XV’deki EyeSight sürüş destek teknolojisi, çarpışma önleyici frenleme, çarpışma önleyici gaz kontrolü, adaptif hız kontrolü, şerit ihlal uyarısı, şeritte kalma asistanı, trafikte hareket uyarısı ve dengeli sürüş uyarısı gibi fonksiyonlarıyla sürücünün üzerindeki yükleri azaltıyor. 


Subaru’nun 2025’e kadar satışa sunacağı tüm elektrikli, hibrit ve benzinli araçlarında kullanacağı yeni global platformu ilk kez Subaru XV modeliyle yollara çıkıyor. 

Güvenlik, yol tutuş ve elektronik destek sistemlerini bir arada daha verimli şekilde üretebilmek için geliştirilen yeni platform, markanın bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük iyileştirmelerden birisi olarak nitelendiriliyor. 

Yeni platform gövde sağlamlığı ve verimlilikte çok önemli gelişmeler sağlayarak tüketiciye ileri seviyede sürüş konforu ve üst düzey güvenlik sunuyor. 

Yeni global platform, otonom sürüşe giden yolda da gereken altyapıyı sağlayacak. 51 yıldır boxer motordan, 45 yıldır da simetrik sürekli dört tekerlekten çekiş sisteminden vazgeçmeyen Subaru, tamamen kendi geliştirdiği yeni global platform ile tarihindeki en önemli değişimlerden birini Türkiye’de yeni Subaru XV ile başlatıyor. 

Subaru, hem güvenlik hem yol tutuş hem de elektronik destek sistemlerini bir arada daha etkin üretebilmek için geliştirdiği bu yeni platform ile SUV segmentinde standartları yeniden belirliyor. 
Subaru’nun markaya özgü simetrik sürekli dört tekerlekten çekiş sistemine dayanan SUV tecrübesiyle üretilen, kompakt gövde ile sağlam ve sportif tasarımı birleştiren orta sınıf SUV modeli XV, hem şehirde hem de zorlu yol koşullarında üstün performans sağlıyor. 

2012’deki tanıtımının ardından ilk kez tamamen yenilenen Subaru XV, dünyanın çok farklı coğrafyalarındaki çarpışma ve güvenlik testlerinden yüksek puanları toplayarak olası tehlikeleri önleme konusunda üstün performans sunuyor. 

Yeni Subaru XV, Türkiye pazarına üç farklı donanım seçeneğiyle sunuluyor. Xtra, Xtreme ve Xclusive donanımlarına sahip olan yeni Subaru XV’nin fiyatları 114 bin 900 TL ila 149 bin 900 TL arasında değişiyor. 

Tüm Subaru XV modellerinde 1.6 litrelik boxer benzinli motor kullanılıyor. 6200 d/d’de 114 HP güç ve 3600 d/d’de 150 Nm tork sunan yeni Subaru XV’nin ortalama yakıt tüketimi 6.4 lt/100 km olarak açıklanıyor. 

Tork konvertörlü Lineatronic şanzıman ve simetrik sürekli dört tekerlekten çekiş tüm yeni Subaru XV modellerinde standart olarak sunuluyor. 

Çok kapsamlı güvenlik donanımlarıyla segmentindeki en yüksek güvenlik seviyesine sahip otomobillerden birisi konumuna gelen yeni Subaru XV’nin tüm versiyonlarında, EyeSight sürüş destek teknolojisinin yanı sıra ön, yan ve perde hava yastıklarına ek olarak sürücü diz hava yastığı, geriye katlanabilir pedal sistemi, X-Mode ve aktif tork yönlendirme standart olarak sunuluyor. 

Konfor ve teknoloji anlamında da Apple Car Play fonksiyonlu yeni 8.0 inçlik dokunmatik ekran ve 6.3 inçlik çok fonksiyonlu bilgi ekranı gibi çok sayıda yeni donanım yeni Subaru XV’nin standartlarına eklendi.kaynak:automagg

Hiç yorum yok