Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Team Peugeot Hansen İçin Worldrx’te Onurlu İkincilik

Team Peugeot Hansen, Güney Afrika'da gerçekleştirilen 2017 FIA Dünya Ralli Kros Şampiyonasının son turunda 10. podyum zaferiyle önemli ...

Team Peugeot Hansen, Güney Afrika'da gerçekleştirilen 2017 FIA Dünya Ralli Kros Şampiyonasının son turunda 10. podyum zaferiyle önemli bir başarıya imza attı.

Timmy Hansen Cape Town ayağını 2. sırada tamamlarken takım arkadaşı Kevin Hansen ise 6. oldu. Pilotlar klasmanında Sébastien Loeb 214 puanla 4., Timmy Hansen 201 puanla 5.ve Kevin Hansen 114 puanla 8.olurken, Team Peugeot Hansel genel toplamda şampiyonayı 415 puanla 2. sırada tamamladı. 

Ekiplerin ilk kez Afrika’da mücadele ettiği 2017 Dünya Ralli Kros Şampiyonasının son turunda, PEUGEOT 208 WRX pilotları 4. Etaptaki inanılmaz start da dahil olmak üzere mükemmel bir performans sergiledi.

İlk etapta ve 4. Etapta sergilemiş olduğu performansla zirveye oynayan Timmy Hansen hafta sonu zaferini sadece saniyenin 10’da biri ile kaçırdı. 


Genç İsveçli pilot PEUGEOT 208 WRX ile bu yılki 12 startın 10’unda podyuma çıkmayı başarırken, Pilotlar Klasmanında 5. oldu ve Team Peugeot Hansen ise Takımlar Klasmanında şampiyonayı 2. sırada tamamladı. 

Takım genelinde önemli bir başarı elde edilmiş olsa da Sébastien Loeb için pek de şanslı bir hafa sonu olmadı. 1. Çeyrekte mücadeleden çekilmek zorunda kalan ve 2. çeyreğin açılış turunda lastiği patlayan Sébastien Loeb sahip olduğu gerçek potansiyeli gösteremedi. 

Yaşamış olduğu talihsizliğe karşın etkileyici bir performans sergileyen ve 7 etabı ilk üç sırada bitiren Sébastien Loeb şampiyonayı Pilotlar Klasmanında 4. sırada bitirdi. Kevin Hansen de PEUGEOT 208 WRX 2016 ile etkileyici bir performans sergileyerek 2. Çeyreği ve 3. çeyreği üçüncü sırada tamamladı. Ken Block’un ceza alması ona bir sıra kazandırırken Kevin Hansen şampiyonanın Cape Town ayağını 6. ve şampiyonayı Pilotlar Klasmanında 8. olarak tamamladı.  

Kenneth Hansen (Takım Müdürü) 
“Şampiyonanın en başından itibaren rekabetçi bir ekip olduk ve Timmy hem 1. hem de 4. çeyreği kazandı. Ekip olarak son derece başarılı bir performans sergiledik. 

Üç otomobilimiz de savaş alanına dönen parkurlarda yarı finale ulaşmayı başardı. Ne Sébastien, ne de Kevin gerçek hızlarını yarışın başlangıcında gösterme fırsatları olmadı. Timmy yarış kazanmaya devam ederek zafere ulaşırken Kevin de finalde kendine iyi bir pozisyon edinmeyi başardı. 

Aslında kazanma umudumuz oldukça yüksekti, ancak Timmy açılış yarışında ilk virajda viraj dışına itildi ve bayrağı kaçırdı. Bu çok sinir bozucu. Yine de, 2017 sezonunun Takımlar Sıralamasında 2. sırada olduğumuz için çok mutluyuz. Yıl boyunca sahip olduğumuz imkanları en iyi şekilde değerlendirdik ve bu başarılı sonucu elde ettik.”  

Timmy Hansen (PEUGEOT 208 WRX #21), 2’inci 
“Bence Güney Afrika, bu sezonun en iyi performanslarından biriydi. Gerçekten de rekabetçi ve iddialı bir ekiptik. 1. Çeyrekte ve 4. Çeyrekte 1. geldik. 

Bu sezon ilk kez iki adet sıralama turu birinciliği elde ettim. Yarı finale çok yakındım. 2. virajda kendimi bir anda ters yöne giderken buldum, Sébastien ile burun buruna. Buna rağmen, yarı finale çıkmayı başardım. Finalin ilk turu da oldukça zorluydu. 

Birkaç pozisyon geriye düştüm. Yarışın kalan bölümünde kaybettiğim zamanı kazanmak ve tekrar üst sıralara çıkmak için elimden geleni yaptım ve zaferi sadece saniyenin onda biri ile kaçırdım. Kazanmak gerçekten de muhteşem olurdu. PEUGEOT 208 WRX şimdiye kadar sürdüğüm en iyi otomobil. Sezonu zafer kazanmadan bitirmek çok sinir bozucu. Yine de bu sezondan memnunum.” 

 Sébastien Loeb (PEUGEOT 208 WRX #9) “Kendi açımdan baktığımda son tur gerçekten de tam bir hayal kırıklığı oldu. Oysa otomobilim son derece iddialıydı. Sıralama turlarında işler yoluna gitmedi: 1. Çeyrekte engellendim ve 2. Çeyreğin 1. Turunda lastiğim patladı. 3. Çeyrek ve 4. Çeyrekte daha iyi bir performans sergiledim. 

Tam işler yoluna girmeye başlamıştı ve Timmy’nin hemen arkasında 2. sıraya yükselmiştim ki tekrar lastiğim patladı. Böylece umudum kalmadı ve iyi bir pozisyon için mücadele edemedim. Aslında benim için sinir bozucu bir yıldı ve bitmesi de iyi oldu. Önümüzdeki sezona bakacağız artık.”  

Kevin Hansen (PEUGEOT 208 WRX # 71), 6’ıncı 
“Sıralama turlarında elde etmiş olduğum sonuçtan oldukça memnun kaldım. 1. Çeyrek ve 2. Çeyrekte daha iyi bir sonuç elde edebilirdim. 4. Çeyreğe muhteşem bir başlangıç yaptım. 

Bu da yarışı kazanmamı sağladı ve 3. oldum. Ne yazık ki, yarı finalde neler olduğunu gerçekten anlamıyorum. İlk birkaç dönüş tam bir karmaşaydı. Tek bildiğim, bir ara üçüncülüğe kadar yükseldiğim ve bir kaç viraj sonra altıncı sıraya düştüğüm. Ardından bir de şanzıman sorunu yaşadım. 

Ancak Ken BLock’un ceza almasıyla finale ulaşmayı başardım. Mekanikerlerimiz otomobilimi zamanında hazırlamayı başardı ve üst üste ikinci kez finalde olmak çok güzeldi. Yaşamış olduğum şanzıman sorununa karşın sergilemiş olduğum performanstan son derece memnunum.”

Hiç yorum yok