Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Volvo Polestar Gücü ve menzili şaşırttı

Polestar, 600 beygir gücündeki hibrit modeliyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Asıl şaşırtıcı olansa, tamamen elektrik motorla yaptığı men...

Polestar, 600 beygir gücündeki hibrit modeliyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Asıl şaşırtıcı olansa, tamamen elektrik motorla yaptığı menzil.

Polestar, her ne kadar Volvo tarafından üretilse de başlı başına bir marka olarak devam edeceği açıklandı. Zira kendine özgü bir logoya da sahip. Öte yandan daha önce ufak tefek ipuçları ortaya çıkan otomobilin perdesini kaldırdılar. 

Polestar 1 ismi verilen araç Şanghay'da tanıtıldı. Tamamen elektrikli motorla menzili Tasarımıyla S90'a benzeyen Polestar 1'in kaputunun altında hibrit bir ünite görev yaparken, 600 beygir güç ve 1000 Nm tork değerlerine sahip. 
En dikkat çekici özelliği ise sürüş menzilinde... 
Açıklanana göre, tamamen elektrikli motora geçildiğinde araç 150 km gidebiliyor. Bir diğer deyişle Volvo mühendisleri gün boyu benzinli motora ihtiyaç duymadan ilerlemeyi vadediyor. S90'dan izler Polestar 1, S90’la benzerliği sadece tasarım çerçevesiyle sınırlı değil. 

Aracı Volvo’nun SPA mimarisi üzerine geliştiren Polestar mühendisleri, işin içerisine kendi yorumlarını kattıklarını ve en az yüzde 50 oranında daha iyi sonuç elde ettiklerini iddia ediyor. Gövde parçalarında çoğunlukla karbon fiber alaşımdan faydalanılmış. 

Dolayısıyla S90’a göre hafif. Hedef 2019 Polestar 1'in 2019 yılından itibaren Çin'de üretilmesi hedefleniyor. Bir diğer hedef ise, Polestar 1'in ardından tamamen elektrikli olan Polestar 2'yi ürün listesine eklemek. Kaynak: LOG

Hiç yorum yok